Загружается, подождите...

Тантумроза (Tantum rosa)


міжнародна назва: benzydamin;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина з типовим запахомтроянди;

склад: 100 мл розчину містять бензидаміну гідрохлориду – 100 мг;допоміжні речовини: триметилацетиламонію-пара-толуенсульфонат, етанол96%, полісорбат 20, трояндова олія, вода очищена.

Форма випуску. Розчин вагінальний.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в гінекології. КодАТС G02СХ02*.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бензидамін є нестероїдним протизапальним препаратом,який належить до групи індозолів. Бендизамін діє як антибактеріальний,протизапальний, антиексудативний та аналгезуючий засіб, а також маєгістопротекторну активність.Механізм діїпрепарату пов’язаний із стабілізацією клітинних мембран та пригніченням синтезупростагландинів. Бензидамін впливає як антибактеріальний засіб за рахунокшвидкого проникнення крізь мембрани мікроорганізмів з подальшим ушкодженнямклітинних структур, порушенням метаболічних процесів та лізисом клітини.Гістопротекторна активність препарату підвищує резистентність епітелія допатогенної дії і сприяє рубцюванню та швидкому загоюванню ерозивних таерозивно-виразкових ушкоджень у ділянці зіва та шийки матки. Покращує процесзагоювання ран у післяопераційному періоді. Фармакокінетика.При спринцюванні розчином препарат абсорбуєтьсяв цервікальній і вульво-вагінальній частинах піхви, легко проникає в тканини.Через 30 хв препарат виявляється в плазмі крові. Пікове значення в плазмістановить 10 нг/мл, концентрація в тканинах піхви 9 мкг/г. Максимальний час напіввиведеннястановить 7,5 год. Препарат трансформується в організмі в полярні метаболіти(бензидамін-N-оксид і ряд похідних глюкуронової кислоти ) і виводиться, восновному, з сечею. Фармакологічно активна концентрація препарату в тканинах імала концентрація в крові при локальному застосуванні дозволяє уникнутипобічних системних впливів при високій терапевтичній ефективності.

Показання для застосування. Бактеріальний вагіноз.Профілактика та лікування неспецифічних вагінітів різного походження (втому числі після радіо- та хіміотерапії).У комплексній терапії при лікуванні інфекційних вульвовагінітівзмішаної етіології.Ерозивно-запальні процеси в ділянці зіва матки (ектопії та ерозії шийкиматки).У хірургічній гінекології для прискорення репаративних процесів таоптимального рубцювання хірургічної рани, для попередження застійних явищ тапрофілактики постопераційних запальних ускладнень.Як засіб особистої гігієни жінок (у тому числі у післяпологовомуперіоді).

Спосіб застосування та дози. Застосовується для вагінальних спринцювань.Флакон, у якому знаходиться розчин є одноразовою спринцівкою, готовоюдля застосування. Вміст флакону необхідно підігріти на водяній бані. Процедурупроводити лежачи, рідина повинна залишатися у піхві декілька хвилин. Для разовогозрошення використовують весь об’єм флакону 140 мл.При бактеріальному вагінозі: вагінальні зрошення проводять 1-2 рази надобу протягом 7-10 днів;при неспецифічних вульвовагінітах та цервіковагінітах будь-якоїетіології, включаючи вторинно розвинуті на фоні хіміотерапії і радіотерапії,при специфічних вульвовагінітах, у складі комплексної терапії 2 рази на добупротягом не менше 10 діб;при профілактиці перед- та постопераційних ускладнень в оперативнійгінекології та в післяпологовому періоді в якості гігієнічного засобу 1 раз надобу протягом 3-5 днів.Спосіб застосування. Флакон беруть у ліву руку і міцно тримають зарифлене кільце великим та вказівним пальцями. Кільце не обертати. Захиснийковпачок треба зламати правою рукою рухом убік. Білий наконечник витягаєтьсявгору до упору та до слабкого хлопка (відкрився клапан наконечника). Наконечниквводять у піхву, пляшка стискається доти, доки не спорожніє.

Побічна дія. Іноді можуть виникати сонливість, алергічні реакції.

Протипоказання.Підвищена чутливість до препарату;дитячий вік до 12 років.

Передозування. На сьогоднішній день про випадки передозуванняпрепарату Тантум Роза не повідомлялось.

Особливості застосування. Застосування в період вагітності та лактації.Будь-які протипоказання для місцевого застосування бензидаміну під часвагітності та лактації (вигодовування грудним молоком) відсутні.Вплив на здатність управляти автомобілем або іншими механізмами:На здатність управляти автомобілем та іншими механізмами препарат невпливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Клінічно значущої взаємодії бензидаміну з іншими лікарськими засобамине встановлено.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С, вмісцях, захищених від світла та недоступних для дітей. Термін придатності - 5років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z