Загружается, подождите...

Тахокомб (Tachocomb)

основні фізико-хімічнівластивості: пластинабілого кольору з жовтим покриттям для маркування покритої сторони; склад:1 кв.см пластини товщиною 0,5 см містить 1,3 – 2 мг колагену (зсухожиля коня), 4,3 – 6,7 мг ліофілізованого фібриногену людини, 1,5 – 2,5 МОтромбіну з крові бика, 0,055 – 0,087 ОД Євр.Ф. апротиніну (з легенів бика), 7 –26 мкг рибофлавіну Е 101.

Форма випуску. Пластина, вкрита оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Гемостатичні засоби для місцевого застосування.Код АТС В02ВС50**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Тахокомб є абсорбуючимгемостатичним засобом для місцевого застосування. Складається з колагеновоїпластини, вкритої з одного боку компонентами фібринового клею(висококонцентрованого фібриногену і тромбіну), що сприяє згортанню крові. Приконтакті з кровоточивою раною фактори згортання (фібриноген, тромбін,апротинін), що містяться у покриваючому шарі, вивільнюються і тромбінперетворює фібриноген у фібрин, апротинін перешкоджає передчасному фібринолізуплазміном. За рахунок реакції полімеризації фібринового покриття пластинаТахокомб склеюється з рановою поверхнею, під час цього процесу (приблизно 3 – 5хвилин) колаген утворює водо- та повітряно непроникний шар. Під час цьогопроцесу пластина повинна бути притиснута до ранової поверхні. Фармакокінетика. В організмі компоненти пластини Тахокомб піддаютьсяферментативному розщепленню протягом 3 – 6 годин. Все це відбувається наповерхні рани, компоненти не проникають у кровотік і всмоктування невідбувається.

Показання для застосування.- Для досягнення гемостазу і склеювання тканин, особливо прихірургічних втручаннях на паренхіматозних органах (наприклад, печінці,селезінці, підшлунковій залозі, нирках, легенях, наднирникових залоз іщитовидній залозі, лімфатичних вузлах);- у випадках, коли кровотечі не можуть контролюватися традиційнимиметодами або коли очікувані результати цих методів недостатні;- з лікувальною та профілактичною метою при жовчних, лімфатичних тарідинних фістулах; - для зупинки кровотечі при хірургічних втручаннях в ділянціЛОР-органів, в гінекології, урології, судинній хірургії, травматології.

Спосіб застосування та дози.Тахокомб слід наносити на хірургічні ранові поверхні в стерильнихумовах.Перед накладанням пластини ранова поверхня повинна бути максимальноочищена (наприклад, від крові, дезінфікуючих та інших рідин). Крім того,рекомендується очистити хірургічні рукавички і інструменти від крові і рідиндля того, щоб уникнути їх склеювання з пластиною.Сторону пластини, що вкрита факторами згортання (помічену жовтимкольором) накласти на ранову поверхню і притискати протягом 3 – 5 хвилин. Принанесенні пластини на достатньо вологі ранові поверхні додаткового зволоженняпластини непотрібно. У разі застосування препарату Тахокомб на сухі рановіповерхні, пластину слід зволожити фізіологічним розчином для досягнення повногоз’єднання з сухими ділянками ранової поверхні. Зволожену пластину слідвикористати негайно!

Побічна дія.Поки що невідома.

Протипоказання.Гіперчутливість до компонентів пластини.

Передозування. Оскільки вміст активних компонентів дуже малий, випадки передозуванняпри застосуванні пластини Тахокомб фактично неможливі. Особливості застосування.При використанні різних препаратів бичачого тромбіну відзначаєтьсяпоява антитіл до цього білка, особливо після повторного застосування абовикористання у високих дозах. У цих випадках лабораторні тести для оцінюваннятромбінового часу показують певне збільшення тромбінового часу.Препарат випускається у стерильних умовах.Використовувати тільки неушкоджені упаковки.Повторна стерилізація неможлива.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Поки що невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому місці в холодильнику притемпературі 2 – 80С. Термін придатності

3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z