Загружается, подождите...

Святогор (Svyatogor)


основні фізико-хімічні властивості:темно-коричневого кольору рідина, прозора в тонкому шарі, зі своєріднимзапахом;

склад:100 мл настойки містять рідкого екстракту кореневищ аїру 0.075 г,кореневищ з коренями елеутерококу 0.055 г, кореневищ з коренями ехінацеїпурпурної 0.050 г, кореневищ з коренями оману 0.010 г, кореневищ перстачу 0.070г, коренів солодки 0.045 г, лист м’яти перцевої 0.025 г, трави буркуналікарського 0.045 г, трави полину гіркого 0.025 г, плодів глоду 0.040 г, плодівшипшини 0.050 г, плодів кропу запашного 0.020 г;допоміжні речовини: цукор, колер Е-150а, вода очищена, спирт етиловий40 %.

Форма випуску. Еліксир для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Тонізуючі засоби. Код АТС А1 ЗА.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Комбінований рослинний препарат, механізм дії якоговизначається властивостями і поєднанням активно діючих речовин 12 рослин, щовходять до його складу.Препарат має загальнозміцнюючі, адаптогенні, антистресорні,антитоксичні, протизапальні властивості, покращує розумову та фізичнупрацездатність, витривалість при фізичних та психічних навантаженнях, виявляєстимулюючу (тонізуючу) дію на центральну нервову систему та функції організму вцілому, сприяє підвищенню активності неспецифічних факторів захисту організму.Препарат регулює функції травного тракту, стимулює жовчовиділення, виявляєспазмолітичну дію, покращує діяльність печінки, нормалізує рівень холестерину вплазмі крові, сприяє виведенню токсичних речовин із організму. Святогор®виявляє кардіотонічну дію, нормалізує артеріальний тиск та усуває вегетативніпорушення при гіпертонічній хворобі.Фармакокінетика. Дія препарату є сукупною дією його компонентів, томупроведення кінетичних досліджень неможливе: всі компоненти не можуть бутипростежені за допомогою маркерів або біодосліджень.

Показання для застосування. Святогор® призначають при фізичних і емоційних навантаженнях з метоювідновлення працездатності; як тонізуючий та стимулювальний засіб приастенічних станах, підвищеній втомлюваності, неврастенічних станах, длязапобігання та усунення наслідків стресів, підвищеній сонливості, привегетосудинній дистонії, з метою корекції вегетативних і функціональнихпорушень, гіпертонічній хворобі 1 стадії; пацієнтам , що перенесли соматичні чиінфекційні захворювання з функціональними порушеннями нервової системи.Препарат показаний при запальних захворюваннях верхніх дихальнихшляхів, при патологічних станах, що потребують корекції імунної системи,підвищення активності неспецифічних факторів захисту організму в періодреконвалесценції після перенесених тяжких інфекцій, реабілітації післяхронічних захворювань травного тракту як засіб, що підвищує апетит і покращуєтравлення.Особливо ефективний засіб при пограничних розладах, як підтримуючатерапія, при загальному послабленні функцій організму, при перенапруженні таперенесених захворюваннях, а також у практично здорових людей при астенії ізниженій працездатності.Препарат призначають також для профілактики професійних захворювань,особливо у людей, які працюють в умовах впливу хімічних, променевих,температурних та інших факторів.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають внутрішньо, дорослим - по 5-10 мл (1-2 чайніложки) в нерозведеному або розведеному вигляді (у 50-100 мл води), 2 рази впершій половині дня, за 30 хв до їди. Курс лікування - 10-14 днів. Можливіповторні курси лікування, але не більше 3 на рік.

Побічна дія. Може спостерігатись індивідуальна непереносимість компонентівпрепарату, що потребує його відміни.При тривалому застосуванні в дозах, що перевищують рекомендовані,можливі порушення сну, головний біль.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжкі форми ішемічноїхвороби серця, виражені порушення функцій печінки і нирок. Не рекомендуєтьсяприймати препарат хворим на алкоголізм, у періоди вагітності і лактації. Непризначають препарат дітям усіх вікових груп у зв’язку з вмістом у препаратіетилового спирту.

Передозування. При передозуванні можуть виникати симптоми, характерні для алкогольногоотруєння: надмірне збудження, порушення координації рухів, сп’яніння, втратасвідомості, параліч , блювота. Параліч дихального центра, шлунково-кишковірозлади. Лікування симптоматичне - промивання шлунку, призначення сорбентів(вугілля активоване та т.п.).У важких випадках необхідно звернутися до лікаря.

Особливості застосування. Під час лікування препаратом необхідно утримуватись від потенційнонебезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги (керуваннятранспортними засобами і т.ін.). Не слід приймати препарат у вечірні години,щоб уникнути порушення нічного сну. У випадку тривалого зберігання препаратуможлива поява осаду, тому перед прийомом флакон необхідно збовтати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не можна поєднувати прийом Святогора® з препаратами, несумісними зетиловим спиртом, у тому числі з психотропними засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, притемпературі від 150 С до 250 С. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z