Загружается, подождите...

Сустак форте (Sustas forte)


основні фізико-хімічні властивості: круглі темно-рожеві таблетки зі скошеним краєм,гладкою поверхнею, з помітними вкрапленнями темно-рожевого, світло-рожевого табілого кольору;

склад: 1 таблетка містить 6,4 мг нітрогліцерину;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, целюлози ацетат фталат, барвник ксантеновий Е127, етилцелюлози,олія рицинова, сахароза, тальк, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Вазодилататори, що застосовуються вкардіології. Органічні нітрати. Код АТС С01D А02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Основним фармакодинамічнимефектом нітратів є вазодилатація. Сустак форте значно зменшує потребу міокардав кисні переважно за рахунок зменшення як переднавантаження (розширенняпериферичних вен і зменшення припливу крові до правого передсердя), так іпостнавантаження (зменшення системного периферичного тиску артеріальних судин).Крім того, Сустак форте має безпосередній вплив на коронарні судини серця, утому числі на перерозподіл кровотоку в ділянки зі зниженим кровообігом,підвищує коронарний резерв і запобігає нападам стенокардії. Фармакокінетика.Таблетки Сустак форте виробляються за спеціальною технологічною методикою,що забезпечує повільне, рівномірне та поступове надходження нітрогліцерину ворганізм. Після прийому одна частина препарату всмоктується миттєво, єфект діїпрепарату вже настає протягом 10 хвилин, друга частина звільняється повільно ушлунково-кишковому тракті протягом 8-10 годин. Час терапевтичної дії становить10-12 годин.Препарат досягає максимальної концентрації у плазмікрові через 1–4 години після перорального прийому.Біодоступність змінюється у межах 38 ± 26 %. Препарат надходить в усірідини тіла.Нітрогліцерин при першому проходженні через печінкушвидко метаболізується під впливом глутатіонредуктази з утворенням динітрату тамононітрату.Метаболіти динітрат і мононітрат мають меншийвазодилататорний ефект.Препарат гідролізується також і в плазмі.Продукти розпаду виділяються практично повністю увигляді метаболітів з сечею і жовчю.

Показання для застосування. Препарат застосовують для профілактикинападів стенокардії у хворих на ішемічну хворобу серця або після інфарктуміокарда.

Спосіб застосування та дози. Таблетки слід приймати натщесерце, ковтатине розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю рідини. Доза залежить від тяжкостізахворювання. Індивідуальну дозу слід розділити таким чином, щоб забезпечити12-годинний безнітратний період. Це попередить розвиток толерантності донітратів.Сустак форте звичайно приймають від 1 до 2 таблеток2 рази на день. У більш тяжких випадках приймають по 2 таблетки 2-3 рази надень. Якщо у пацієнта напади стенокардії трапляються вдень, таблетки слідприймати вранці та в другій половині дня. Таким чином період низькоїконцентрації нітрату припадає на ніч. Якщо у пацієнта напади трапляютьсячастіше вночі, слід приймати препарат у другій половині дня та ввечері.Коли досягається достатній клінічний ефект,дозу можна зменшити до мінімально ефективної. Максимальна разова дозанітрогліцерину становить 13 мг.

Побічна дія. Побічні явища залежать від дозування і найчастішевиникають внаслідок вазодилататорного ефекту. Можуть виникнути такі побічніявища: головний біль, запаморочення, гіперемія обличчя, рефлекторна тахікардія,ортостатична гіпотензія, сухість у роті, втомлюваність, пітливість, зоровіпорушення, нудота та блювання. Алергічні реакції поодинокі, звичайно вонивиявляються у вигляді висипів на шкірі. При звичайному дозуванніметгемоглобінемія зустрічається дуже рідко. Може розвинутись толерантність донітратів при неправильному режимі дозування.

Протипоказання. Підвищена чутливість до нітратів та іншихкомпонентів препарату, обструктивна гіпертрофічна кардіоміопатія, аортальнийабо мітральний стеноз, гострий інфаркт міокарда з низьким тиском наповнення,кардіогенний шок, гіповолемія, тампонада серця, гостра судинна недостатність,шок, гостра гіпотензія, геморагічний інсульт, черепно-мозкова травма,підвищений внутрішньочерепний тиск, закритокутова глаукома, тяжка анемія.

Передозування. Дуже високі дози можуть спричинити головний біль,зниження кров’яного тиску та запаморочення, у більш тяжких випадках - такожпітливість, сухість у роті, зорові порушення та синкопе. Якщо пацієнтпроковтнув велику кількість таблеток, слід викликати блювання, якщо він усвідомості. У разі зниження кров’яного тиску треба покласти пацієнта зпіднятими догори ногами та викликати якнайшвидше лікаря. Лікування -симптоматичне. У гострих випадках слід призначити інфузію рідини та, якщонеобхідно, симпатоміметики.При вираженій метгемоглобінемії (що клінічновиявляється сухими ціанотичними губами та кінцівками, тяжким диханням) слідпризначити толуїдиновий синій.

Особливості застосування.Попередження та застереження.Сустак форте не призначається для лікування гострих нападівстенокардії. У цих випадках застосовують форми нітрогліцерину, що вивільняютьсямиттєво (сублінгвальні таблетки, аерозоль нітрогліцерину).Необхідно виявляти обережність, враховуючи можливийризик, при недавно перенесеній черепно-мозковій травмі, при тяжкомуатеросклерозі судин головного мозку, при гострому інфаркті міокарда (ризикзниження АТ і тахікардії, які можуть збільшити ішемію), гіпоксемії, легеневомусерці, тяжкій анемії, при дегідратації, гіпертрофічній кардіоміопатії, приглаукомі, при гіпотензії, при гіпертиреозі, при порушенні моторики ШКТ,мальабсорбції (ризик порушення всмоктування нітратів у ШКТ), при тяжкійпеченковій недостатності (ризик метгемоглобінемії).При дуже сильній констрикції коронарних судин можеспостерігатися загострення стенокардії.Пацієнт повинен бути поінформований, що головнийбіль, який може виникати іноді на початку лікування, є частиної дії препарату.Індивідуальну дозу слід розділити таким чином, щобзабезпечити 12-годинний безнітратний період. Це попередить розвитоктолерантності до нітратів. Можлива перехресна толерантність з іншими нітратамита нітритами.Безпека застосування при лікуванні дітей недоведена.За необхідності хірургічного втручання слідповідомити анестезіолога про лікування Сустаком.Вагітність і годування груддюВідсутня інформація про шкідливий вплив нітратів підчас вагітності та лактації.Оскільки безпека нітратів у ці періоди не доведена, препаратпризначається тільки тоді, коли потенційна користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плоду або дитини.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншимимеханізмамиУ деяких пацієнтів, головним чином на початкулікування, препарат може впливати на здатність керувати автомобілем абовикористовувати інші технічні засоби.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Гіпотензивний ефект Сустаку форте можепосилюватись при одночасному застосуванні з кальцієвими антагоністами,антигіпертензивними засобами, вазодилататорами, трициклічними антидепресантами,інгібіторами МАО, інгібіторами фосфодіестерази.Паралельне застосування Сустаку з дигідроерготаміномможе збільшити концентрацію останнього у крові та призвести до підвищенняартеріального тиску. Слід контролювати ефективність гепарину при паралельномузастосуванні з нітрогліцерином.Комбінація Сустаку форте та силденафілу (Віагра)категорично протипоказана.Одночасне вживання алкоголю може призвести догіпотензії та колапсу.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі не вище 25 °С, взахищеному від вологи місці,.Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 5 років.Не застосовувати після закінчення термінупридатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z