Загружается, подождите...

Супростилін (Suprostilin)


міжнародна та хімічна назви: хлоропірамін; гідрохлоридN-диметиламіноетил,-N-(пара-хлорбензил)-амінопіридину;

основні фізіко-хімічні властивості: таблетки білого або майже білогокольору;

склад: 1таблетка містить 25мг хлоропіраміну гідрохлориду; допоміжніречовини: тальк,крохмаль, цукор молочний, магнію стеарат.

Формавипуску. Таблетки.

Фармакологічнагрупа.Антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТС R06A C03.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Хлоропірамін належить до групи антигістамінних лікарськихзасобів, блокаторів Н1-рецепторів. Проявляє антигістаміннуактивність, що забезпечує усунення спазму гладкої мускулатури, попереджаєрозвиток та поліпшує перебіг алергічних реакцій, зменшує проникність капілярів.Препарат має також периферичний холінергічний, седативний та снодійний ефект,виявляє протисвербіжну та помірну протизапальну дію.Фармакокінетика. При застосуваннівнутрішньо швидко та повністю адсорбується у травному каналі. Максимальнаконцентрація в крові досягається протягом перших 2 годин; терапевтичний рівеньконцентрації зберігається 4-6 годин. Незалежно від шляху введення добрерозподіляється у тканинах організму, проходить через гематоенцефалічний бар’єр.Інтенсивно метаболізується в печінці. Виводиться нирками та через кишечник увигляді неактивних метаболітів.

Показаннядля застосування. Алергічні дерматози (кропив’янка, екзема, шкірний свербіж, дерматит),алергічний риніт і кон’юнктивіт, сінна гарячка, набряк Квінке, медикаментозніалергії на початкових стадіях бронхіальної астми.

Спосібзастосування та дози. Внутрішньо дорослі приймають під час їди по 1 таблетці2-3 рази на добу; при необхідності добову дозу збільшують. Максимальнадобова доза – 6 таблеток 150 мг). Дітям від 1 місяця до 1 року внутрішньопризначають по ¼ таблетки (розтерти таблетку в порошок і розділитипорошок на 4 рівні частини, одну частину додати в їжу) 2-3 рази на добу, від 1до 6 років – по 1/3 таблетки (розтерти таблетку в порошокі розділити її на 3 рівні частини, одну частину додати до їжі) 2-3 рази надобу; від 7 до 14 років – по ½ таблетки (розтерти таблетку в порошок ірозділити її на 2 рівні частини) 2-3 рази на добу. Добова доза не повинна перевищувати2 мг/кг маси тіла.

Побічнадія. Сонливість,відчуття сухості у роті, загальна слабкість, шлунково-кишкові розлади.

Протипоказання. Періоди вагітності ілактації, глаукома, доброякісна гіперплазія передміхурової залози, виразкова хворобашлунка, порушення сечовипускання, одночасний прийом інгібіторів МАО, підвищеначутливість до препарату або до інших похідних етилендіаміну.

Передозування.У дітейвиявляється збудженням, занепокоєнням, галюцинаціями, атаксією, атетозом, судомами,мідріазом і нерухомістю зіниць, гіперемією шкіри обличчя; потім – судиннимколапсом, коматозним станом. У дорослих спостерігається загальмованість,депресія, коматозний стан; потім – психомоторне збудження, судоми; рідко –гіпертермія та гіперемія шкіри. Лікування – симптоматичне, специфічногоантидоту немає.

Особливостізастосування. На початку лікування пацієнти, які приймають препарат, повинніутримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, що потребуютьпідвищеної уваги і швидкої реакції. В подальшому ці обмеження залежать відіндивідуальної реакції на лікування, що проводиться. Під час лікуваннязаборонено вживання алкоголю.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Супростилін потенціює ефект лікарських засобів, щовиявляють пригнічувальну дію на центральну нервову систему. При одночасномузастосуванні препарату з трициклічними антидепресантами можливе підсиленняМ-холіноблокуючої дії, а також ефекту пригнічення центральної нервової системи.При одночасному застосуванні з аналептиками підвищується ризик розвитку судом.Потенціює ефект аналгетиків, алкоголю, снодійних та седативних засобів.

Умовита термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітеймісці при температурі не вище + 25°C.Термінпридатності - 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z