Загружается, подождите...

Супрефакт™депо (Suprefact depot)


міжнародна назва: buserelin;

основні фізико-хімічні властивості: 2 або 3 ідентичні стержні кремовогокольору;

склад: кожний аплікатор з 2 ідентичними стержнями містить6,6 мг бусереліну ацетату, що еквівалентно 6,3 мг бусереліну;кожний аплікатор з 3 ідентичними стержнями містить9,9 мг бусереліну ацетату, що еквівалентно 9,45 мг бусереліну;допоміжні речовини: полі-(D,L-лактид-ко-гліколід) 75:25.

Форма випуску. Імплантат для ін'єкції на 2 місяці по 6,6 мг або на3 місяці по 9,9 мг

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні та імуномодулюючі засоби.Аналоги гонадотропін - рилізинг гормону. Код АТС L02A E01

Фармакологічні властивості. Бусерелін – аналог природного гонадотропінвивільняючого гормону (ГВГ) з посиленою біологічною активністю. Післяповторного введення бусереліну істотно пригнічується секреція гонадотропінів тагонадних стероїдів. У осіб чоловічої статі вивільнення гонадотропіну призводитьдо тривалого пригнічення синтезу і секреції тестостерону. В осіб жіночої статіелімінація вивільнення гонадотропінів надійно пригнічує секрецію естрогенів.Щодо повного пригнічення синтезу тестикулярного тестостерону, ефективністьбусереліну ідентична орхіектомії. Порівняно з орхіектомією перевага бусерелінуполягає у зворотності та зменшенні психологічного стресу для пацієнта.Бусерелін – водорозчинний засіб. Біодоступність бусереліну становить70%.Вивільнення бусереліну з імплантату контролюєтьсяшляхом деградації полімерного матриксу. Профіль вивільнення є дифузним; післяпочаткового вивільнення (Tmax < 1 доби) настає фаза з повільним, поступовимвивільненням у межах інтервалу дозування 3 місяці (загальна доза 9,9 мг).Біодоступність імплантату бусереліну після підшкірної ін’єкції становитьприблизно 50%. Системна експозиція бусереліну достатня для того, щоб спричинитипригнічення синтезу і секреції тестостерону до діапазону кастрації протягомінтервалу дозування.Бусерелін циркулює у сироватці переважно внезміненій формі. Зв’язування з протеїном становить приблизно 15%. На основідоклінічних даних, бусерелін накопичується переважно в печінці, нирках іпередній долі гіпофізарної залози, яка є біологічним органом-мішенню. Бусерелінта його неактивні метаболіти виділяються через нирки, і дослідження у тваринтакож вказують на екскрецію у жовч. Дослідження in vitro показали, що бусерелінінактивується пептидазами (піроглютаміл пептидазами та хімотрипсин-подібнимиендопептидазами) у печінці і нирках. У гіпофізарній залозі пов’язаний зрецепторами бусерелін інактивується локалізованими в мембранах ензимами.

Показання для застосування.· Супрефакт™Депо показаний для лікуванняпрогресуючого гормонозалежного раку передміхурової залози.· Стан після хірургічного видалення яєчок длязапобігання подальшому зниженню рівня тестостерону.Спосіб застосування та дози.Супрефакт™Депо,імплантат для ін'єкції на 2 місяці по 6,6 мгВміст аплікатора (2стержні імплантату, еквівалентні загальній дозі бусереліну 6,3 мг) вводятьпідшкірно у стінку живота кожні 2 місяці. Втім, 2-місячний інтервал міжін’єкціями може бути скорочений або подовжений на кілька днів. Місце введенняімплантату можна знеболити місцевим анестетиком.Супрефакт™Депо, імплантат для ін'єкції на3 місяці по 9,9 мгВміст аплікатора (3стержні імплантату, еквівалентні загальній дозі бусереліну 9,45 мг) вводятьпідшкірно у стінку живота кожні 3 місяці. Втім, 3-місячний інтервал міжін’єкціями може бути подовжений на період до 3 тижнів. Місце введенняімплантату можна знеболити місцевим анестетиком.Реакцію на лікування можна контролювати шляхомвимірювання рівнів тестостерону, кислотної фосфатази і простатоспецифічногоантигену (PSA) у сироватці крові. Рівень тестостерону збільшується на початкулікування і потім знижується протягом 2 тижнів, досягаючи діапазону кастраціїчерез 2-4 тижні і залишаючись на цьому рівні протягом усього періоду лікування.Як використовувати аплікатор з двомаабо трьома стержнями імплантату.А = голкаВ = захисний ковпачок голкиС = поршеньD = імплантатЕ = захисний футляр поршняБудьте обережні: для запобігання випадання стержнівімплантатів з ін’єкційної голки, тримайте аплікатор у вертикальному положеннідо моменту ін'єкції, з положенням голки вгору.1. Після відкриття упаковки і видалення аплікатора зобгортки слід перевірити наявність імплантатів у доступному просвіті для огляду(D). Якщо необхідно, легко постукайте пальцем по захисному ковпачку голки (В)для відновлення їх позиції у просвіті.2. Проведіть дезінфекцію місця ін’єкції уділянці бокової стінки живота. Зніміть захисний ковпачок з ін’єкційної голки(В), попередньо знявши захисний футляр поршня (Е).3. Підніміть складку шкіри і введіть голку приблизнона 3 см у підшкірну тканину, тримаючи аплікатор до моменту ін’єкції угоризонтальному положенні або направляючи кінчик голки дещо вгору. Відтягнітьназад аплікатор на 1-2 см до моменту ін’єкції імплантатів.4. Натискаючи на поршень до кінця (С),введіть імплантати у підшкірну тканину. Стискайте пункційний канал, одночасновидаляючи голку, так щоб імплантати залишилися у тканині.5. Імплантати введені правильно, якщо кінчикпоршня видно на кінчику голки.

Побічна дія. На початку лікування звичайно виникає транзиторнепідвищення рівнів тестостерону у сироватці. Це може призвести до тимчасової активаціїпухлини з такими вторинними реакціями:поява або посилення болю в кістках у пацієнтів зметастазами в кістках;неврологічні порушення внаслідок стискання пухлиноюнервів, наприклад, слабкість у нижніх кінцівках;порушення відтоку сечі, гідронефроз або лімфостаз;тромбоз з легеневою емболією.Таким реакціям можна значною мірою запобігтипри супутньому призначенні антиандрогену на початковій фазі лікуваннябусереліном (див. “Особливості застосування”). Втім, навіть при супутнійтерапії антиандрогеном у деяких пацієнтів може розвинутись незначне, алетранзиторне посилення болю в ділянці пухлини, а також погіршення загальногостану.Додатково можуть з’являтися гарячі припливи і втратапотенції або лібідо (як наслідок зниження рівня гормонів у деяких пацієнтів),інколи – безболісна гінекомастія, а також незначне набрякання гомілок і стоп.Під час лікування бусереліном повідомлялось пропоодинокі випадки аденоми гіпофіза.Лікування бусереліном може призвести до:збільшення або зменшення волосся на голові та натілі;втрати контролю рівнів артеріального тиску упацієнтів з гіпертензією;реакцій гіперчутливості (почервоніння шкіри,свербіж, шкірні висипання, включаючи кропив'янку); астми; в окремих випадках -анафілактичного/ анафілактоїдного шоку;зменшення толерантності до глюкози. У пацієнтів зцукровим діабетом воно може призвести до втрати метаболічного контролю;зміни ліпідів крові, збільшення рівнів у сироватціпечінкових ензимів (наприклад, трансаміназ) або білірубіну, тромбоцитопенії ілейкопенії;головного болю (у поодиноких випадкахмігренеподібного), посиленого серцебиття, нервозності, порушення сну, втоми,сонливості, розладів пам’яті та концентрації уваги, емоційної нестабільності,відчуття тривоги. У рідких випадках може розвинутись депресія або погіршитисьперебіг існуючої депресії;запаморочень, шуму у вухах, розладів сну, порушеньзору (наприклад, нечіткість зору), відчуття “тиску” за очима;нудоти, блювання, посилення спраги, діареї, запору,зміни апетиту, зміни маси тіла (збільшення або зменшення);м’язово-скелетного дискомфорту і болю, включаючибіль у плечах/ обмеженість у рухах. Використання агоністів LH-RH можеасоціюватись із зменшеною щільністю кісток і може призводити до остеопорозу ізбільшеного ризику перелому кісток;· болю або локальних реакцій у місці ін’єкції.

Протипоказання. Супрефакт™Депо протипоказаний пацієнтамз гіперчутливістю до бусереліну або до будь-якої із складових препарату.

Передозування. Наслідком передозування може бути поява таких ознакі симптомів, як астенія, головний біль, нервозність, гарячі припливи,запаморочення, нудота, абдомінальний біль, набряки нижніх кінцівок і мастодинія(біль у грудях). Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Необхідно починати застосування антиандрогенуяк додаткової терапії приблизно за 5 днів до початку лікування. Ця додатковатерапія має продовжуватись паралельно з терапією Супрефактом™ Депопротягом 3-4 тижнів. Потім рівні тестостерону звичайно знижуються до бажаногодіапазону у відповідь на приймання бусереліну. У пацієнтів з наявнимиметастазами (наприклад, у спінальному стовбурі) додаткова терапіяантиандрогеном незамінна для запобігання початкових ускладнень, таких,наприклад, як компресія спинного мозку з наступним паралічем хребта, які виникаютьвнаслідок транзиторної активації пухлини та її метастазів (див. “Побічна дія”).У пацієнтів з гіпертензією слід регулярноконтролювати рівень артеріального тиску (ризик втрати контролю рівнівартеріального тиску).У пацієнтів з цукровим діабетом рівні цукруу крові повинні перевірятись регулярно (ризик втрати метаболічного контролю).У пацієнтів з депресією в анамнезі слід здійснювати ретельнеспостереження і при необхідності - лікування (ризик рецидиву або посиленнядепресії).Вплив на здатність керувати автомобілем імеханізмами.Здатність хворих концентрувати увагу або швидкість реакціїможе бути порушена внаслідок такої побічної дії, як запаморочення. Це маєособливе значення під час керування автомобілем і механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Під час лікування бусереліном можепослаблюватись ефект антидіабетичних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступних для дітей місцяхпри температурі не вище +30°С.

Термін придатності. 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z