Загружается, подождите...

Супрагістим-дарниця (Supragistim- darnitsa)


Мiжнародна та хiмiчна назви:Chloropyramine; N, N-диметил-N-(n-хлоробензил)-N´-(2-піридил)етилендіаміна гідрохлорид;

основнi фізико-хімічні властивостi

Склад: 1 мл розчину містить хлоропираміну гідрохлорид(в перерахуванні на 100 % безводну речовину) 0,02 г;допомiжнi речовини: вода для ін‘єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін‘єкцій 2 %.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системногозастосування. Заміщені етилендіаміни. Код АТС R06АС03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Блокатор Н1-гістамінових рецепторів;похідне етилендіаміну. Попереджає розвиток і полегшує перебіг алергічнихреакцій. Крім протиалергічної, виявляє седативну і виражену протизудну дії. Маєпериферичну антихолінергічну активність, помірні спазмолітичні властивості.Фармакокінетика.Терапевтичнийрівень концентрації зберігається 4-6 годин. Рівномірно розподіляється в органахі тканинах, проникає через гематоенцефалічний бар'єр. Інтенсивно метаболізуєтсяв печінці. Виводиться нирками і через кишечник.

Показання для застосування. Призначають при алергічних захворюваннях (у т.ч.кропивниця, сироваткова хвороба, сінна гарячка, риніт, кон‘юнктивіт, ангіоневротичнийнабряк; шкірних захворюваннях у т.ч. нейродерміт, контактні дерматити ітоксикодермії); алергії при прийомі лікарських засобів; бронхіальній астмілегкого перебігу (у складі комплексної терапії).

Спосіб застосування і дози. При тяжких і гострих випадках алергічних іанафілактичних реакцій Супрагістим-Дарниця вводять внутрішньовенно, потімвнутрішньом’язово. Дорослим вводять препарат внутрішньовенно абовнутрішньом’язово по 1-2 мл розчину (20-40 мг хлоропираміну гідрохлориду).Початкова доза Супрагiстиму-Дарниця для дітей у віці від 1 місяця до 1 рокускладає 0,1 мл до 0,25 мл розчину (2 – 5 мг хлоропираміну гідрохлориду); від 1року до 6 років – 0,5 мл розчину (10 мг хлоропираміну гідрохлориду); від 6 до14 років – 0,5 - 1 мл розчину (10-20 мг хлоропираміну гідрохлориду). Подальшатерапія та/або збільшення дози в значному ступеню визначається наявністюпобічних ефектів. Максимальна добова доза складає 2 мг/кг маси тіла.Курс лікування - від 1 до 14 днів. В окремих випадках курс лікуваннявстановлюють індивідуально (від 1 до 28 днів).

Побічна дія. Можливі сонливість, запаморочення, порушеннякоординації. З боку травної системи: сухість у роті, нудота.

Протипоказання. Глаукома; доброякісна гіперплазія передміхуровоїзалози; затримка сечовипускання; виразкова хвороба шлунка у фазі загострення;одночасний прийом інгібіторів МАО; вагітність; період лактації; не застосовуютьдітям до 1 місяця; підвищена чутливість до компонентів препарату, до іншихпохідним етилендіаміну.

Передозування. Симптоми. У дітей –збудження, занепокоєння, галюцінації, атаксія, атетоз, судороги, мідріаз інерухомість зіниць, гіперемія шкіри обличчя, гіпертермія, а потім – судиннийколапс, кома. У дорослих – загальмованість, депресія, психомоторне порушення,судороги; рідко – гіпертермія і гіперемія шкірних покривів; потім – кома.Лікування. За показаннями – протисудомні засоби, штучна вентиляція легень і іншіреанімаційні заходи.

Особливості застосування. У період застосуванняСупрагістиму-Дарниця вживання алкоголю забороняється. Дітям варто призначатипрепарат з обережністю через підвищену чутливість цієї категорії хворих доантигістаміних препаратів. У початковому, індивідуально обумовленому періодізастосування Супрагістиму - Дарниця не дозволяється управляти транспортнимизасобами і займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності, щовимагають швидкості психомоторних реакцій. У процесі подальшого лікуванняступінь обмеження визначають в залежності від індивідуальної переносимості препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні потенціюєефекти засобів для наркозу, снотворних, седативних препаратів, а такожопіоїдних анальгетиків і місцевих анестетиків.При одночасному застосуванні Супрагістиму-Дарниця і кофеїну абофенаміну відзначається зменшення або усунення пригнічуючої діїСупрагістиму-Дарниця на центральну нервову систему. Для попередження абоусунення пригнічуючої дії Супрагістиму-Дарниця на центральну нервову системуйого можна застосовувати в сполученні з препаратами кофеїну або фенаміном.У результаті сумісного застосування з трициклическими антидепресантамиможливе посилення М-холіноблокуючої дії, а також пригнічуючої дії на центральнунервову систему.

Умови ітермін збереження. Зберігають у сухому захищеному від світла та недоступному для дітеймісці, при температурі від 80 до 250С. Термін придатності2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z