Загружается, подождите...

Сумазід (Sumazid)


міжнародна та хімічна назви: азитроміцин;

основні фізико-хімічнівластивості: тверді желатинові капсули синьо-блакитного кольору, які містять порошокбілого або білого з жовтуватим відтінком кольору;

склад: одна капсула міститьазитроміцину дигідрату 250 мг;допоміжні речовини: магнію стеарат, целюлозамікрокристалічна, натрієва сіль додецилсульфокислоти.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби длясистемного застосування. Макроліди. Азитроміцин. Код АТС J01FA10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Азитроміцин має широкий спектрантимікробної дії. До препарату чутливі грампозитивні коки: Streptococcuspneumoniae, S. pyogenes, S. agalactiae, S. viridans, стрептококи груп С, F і G,Staphylococcus aureus; грамнегативні бактерії: Нaemophylus influenzae, H.parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Bordatella pertussis, B. parapertussis,Legionella pneumophila, H. ducrei, Campylobacter jejuni, Neisseria gonorrhoeae,Gardnerella vaginalis; деякі анаеробні мікроорганізми: Bacteroides bivins,Clostridium perfinges, Peptostreptococcus spp., а також Chlamydia trachomatis,Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum і спірохети Тreponema pallidum іBorrelia burgdoferi. Не впливає на грампозитивні мікроорганізми, стійкі доеритроміцину.Фармакокінетика. Азитроміцин швидковсмоктується з травного каналу, що зумовлено стiйкiстю в кислому середовищі ілiпофiльнiстю. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через2,5-3 години і становить 0,4 мг/л при прийомі внутрішньо 0,5 г азитромiцину.Препарат добре проникає в дихальні шляхи, органи і тканини урогенiтальноготракту, зокрема, у передмiхурову залозу, у шкіру і м'які тканини. Концентраціяпрепарату в тканинах і клітинах у 10-15 разів більша, нiж у сироватці крові.Велика концентрація в тканинах і тривалий період напiввиведення зумовленінизьким зв'язуванням азитромiцину з білками сироватки крові, а також здатнiстюпроникати в еукарiотичнi клітини і концентруватися в середовищі з низьким рН,що оточує лiзосоми. Це визначає у свою чергу великий об'єм уявного розподілу(31,1 л/кг) і високий плазмовий клiренс. Доведено, що фагоцити доставляютьпрепарат у місця інфекції, де і вивiльнюють його. Добре проникненняазитромiцину в клітини і накопичення у фагоцитах, з якими він транспортується восередки запалення, сприяє антимiкробнiй активності препарату. Незважаючи нависоку концентрацію в фагоцитах, азитромiцин істотно не впливає на їх функцію.У бактерицидних концентраціях в осередках запалення препарат зберігаєтьсяпротягом 5-7 днів після прийому останньої дози, що дозволило розробити недовготривалі(3-х і 5-денні) курси лікування.Елімінація азитроміцину ізсироватки крові відбувається у два етапи: період напіввиведения становить 14-20год між 8 і 24 год після прийому препарату і 41 год - в інтервалі від 24 до 72год, що дозволяє застосовувати препарат один раз на добу. Біодоступністьстановить 37 %.

Показання для застосування.Інфекціїверхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів: ангіна, фарингіт, тонзиліт, синусит,середній отит; інфекції нижніх дихальних шляхів: гострий бронхіт, хронічнийбронхіт у стадії загострення, інтерстиціальна й альвеолярна пневмонії; інфекціїшкіри і підшкірної тканини ( хронічна мігруюча еритема - перша стадія хворобиЛайма (берилiоз), бешиха, iмпетиго, повторно інфіковані дерматити); інфекції,що передаються статевим шляхом (неускладнений уретрит, цервіцит), інфекціїшлунка та дванадцятипалої кишки, викликані Helicobacter pylori.

Спосіб застосування та дози. Сумазід застосовують одинраз на добу за годину до їжі або через 2 год після їжі протягом 3 або 5 днів.Приінфекціях верхніх і нижніх дихальних шляхів, шкіри, підшкірної тканини (крімхронічної мігруючої еритеми): 1-й день - 0,5 г (2 капсули) одноразово; 2-5-йдень - 0,25 г (1 капсула) на день або по 0,5 г (2 капсули) одноразово протягом3 днів.При хронічній мігруючій еритемі:1-й день - 1 г (4 капсули) одноразово, 2 - 5 -й день – по 0,5 г (2 капсули) удень. При інфекціях, що передаються статевим шляхом: 1 г (4 капсули)одноразово.У разі пропуску прийому однієї дози препаратупропущену дозу необхідно прийняти якнайшвидше, а наступну – через 24 год.

Побічна дія. Можливі ускладнення збоку травного тракту (здуття живота, нудота, блювання, пронос, біль у животі),у більшості випадків небажані ефекти слабко виражені і не потребують відмінипрепарату. Можливе транзиторно помірне збільшення активності ферментів печінки,нейтропенія, рідко - нейтрофілія й еозинофілія. Через 2-3 тижні післяприпинення лікування змінені показники повертаються до норми. Шкірні реакції(висипи) виникають дуже рідко.

Протипоказання. Препарат протипоказаний припідвищеній чутливості до макролідних антибіотиків, тяжких порушеннях функціїпечінки і нирок, в період вагітності і лактації (на час лікування груднегодування припиняють), дітям до 12 років.

Передозування. Передозування при прийомімакролідних антибіотиків проявляється у вигляді тимчасової втрати слуху,сильної нудоти, блювання та проносу.Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. У зв'язку з особливостямифармакокінетики препарату при зазначених показаннях не виникає необхідності длязастосовування препарату протягом більш тривалого часу, ніж це зазначено вінструкції.Для осіб літнього віку немає необхідності змінюватидозу.Слід обережно застосовувати Сумазід у хворих з тяжкимипорушеннями видільної функції нирок і печінки у зв’язку з недостатньоюкількістю досліджень.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Антацидні засоби уповільнюють всмоктування Сумазіду, томунеобхідно приймати препарат з інтервалом не менше 2 год.Слід обережно призначати Сумазідодночасно з теофіліном, терфенадином, варфарином, карбамазепіном, фенітоїном,триазоламом, дигоксином, ерготаміном, циклоспорином, оскільки макролідніантибіотики можуть посилювати ефект останніх.

Умови та термін зберігання.Зберігатив сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, притемпературі не вище 25°С.Термін зберігання – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z