Загружается, подождите...

Сулідин (Sulidin)


міжнародната хімічна назви: nimesulidе; 4-нітро-2-феноксиметансульфонанілід;

основні фізико-хімічні властивості: гомогенний гель, жовтуватого кольору зхарактерним запахом без видимих сторонніх включень;

склад: 1 г гелю містить німесуліду 10 мг;допоміжні речовини:гліцерин моноолеат,гідроксипропілцелюлоза,діетиленгліколю етиловий ефір.

Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні і протиревматичнізасоби.Код АТС М01А X17.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Німесулід – нестероїднийпротизапальний препарат, має протизапальну, знеболювальну та жарознижувальнудії. Належить до високоселективних інгібіторів циклооксигенази–2.Протизапальний ефект німесуліду зумовлений здатністю порушувати синтез простагландинів,інгібувати синтез лейкотрієнів, гальмувати виділення гістаміну з опасистихклітин, пригнічувати утворення фактора активації тромбоцитів, фактора некрозупухлини, брадикініну і цитокінів, які впливають також на формування больовогосиндрому. Препарат зменшує утворення аніону супероксиду, запобігає подальшомуушкодженню тканин. Шляхом інгібування колагенази та металопротеази німесулідзапобігає деградації хрящової тканини. Зменшує вираженість болю і збільшуєобсяг рухів уражених суглобів. Гальмує розвиток остеоартриту. За аналгезуючоюактивністю не поступається індометацину, диклофенаку або піроксикаму, запротизапальною активністю в 3–4 рази перевищує індометацин.Фармакокінетика. Швидко всмоктується в підлягаючітканини, надходить у синовіальну рідину та виявляє виражену місцевупротизапальну та аналгезуючу дії. Системна абсорбція при цьому незначна; через5 годин після аплікації гелю концентрація основного активного метаболіту(4-гідроксинімесуліду) у плазмі крові не перевищує 100 мкг/л.

Показання для застосування. Періартрит, остеоартрит, тендиніт,тендосиновіт, люмбаго, розтягнення м’язів, зв’язок та запальна патологіяопорно-рухового апарату, що супроводжується больовим синдромом.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим та дітям старше 12років. Зовнішньо. Приблизно 1 см гелю наносять на ушкоджену ділянку площеюприблизно 10х10 см і злегка втирають; процедуру повторюють 3–4 рази на добу. Неслід застосовувати пов’язки. Тривалість терапії визначається індивідуально;ефективність лікування рекомендується оцінювати через 4 тижні.

Побічна дія. Виникають рідко. Можливі місцеві подразнення,еритема, висип, лущення та свербіж шкіри. Повідомлялось про незначні зміникольору шкіри в місці аплікації препарату, які зникали через кілька днів.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату;дерматити та інфекційні захворювання шкіри; вагітність; період годуваннягруддю. Сулідин протипоказаний хворим, у яких ацетилсаліцилова кислота та іншінестероїдні протизапальні препарати викликали симптоми бронхіальної астми,риніту, набряку Квінке або алергічних висипань на шкірі. Дитячий вік до 12років.

Передозування. Випадки передозування препарату не описані.

Особливості застосування. Препарат призначений тільки длязовнішнього застосування.Хворим похилого віку із значними порушеннямифункції нирок та печінки, хворим із застійною серцевою недостатністю; дітямстарше 12 років препарат слід застосовувати з обережністю. Гель рекомендуєтьсянаносити тільки на неушкоджені ділянки шкіри, слід уникати потрапляння навідкриті рани. Не застосовувати гель під повітронепроникними та тугимипов’язками. Слід уникати потрапляння гелю в очі та на слизові оболонки.Необхідно ретельно вимити руки перед та після застосування гелю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія з іншими лікарськими засобами невивчалась.

Умови та термін зберігання. Зберігатив недоступному для дітей,сухому місці при температурі не вище 25 0 С. Термін придатності–2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z