Загружается, подождите...

Сульфацилнатрію (Sulfacylsodium)


міжнародна та хімічна назви: sulfacetamidе,N’-aцетил-(4-аміно-бензолсульфамід)-натрію моногідрат;основні фізико-хімічні властивості: безбарвна абозлегка забарвлена прозора рідина;

склад: 1 мл розчину містить300 мг сульфацетаміду натрію;допоміжні речовини: натрію метабісульфіт, 1М розчин натрію гідроксиду,вода для ін'єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби,що застосовуються в офтальмології.Код АТС S01А В04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Антимікробний засіб груписульфаніламідів. Препарат ефективний при стрептококових, гонококових,пневмококових та колі-бацилярних інфекціях. Діє бактеріостатично. Механізм діїпов'язаний з конкуруючим антагонізмом з пара-амінобензойною кислотою іконкуруючим пригніченням дигідроптероатсинтетази, що призводить до порушеннясинтезу тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринів тапіримідинів.

Фармакокінетика. При інстиляції након’юктиву сульфацил натрію проникає в середовище ока, де і створює своюспецифічну антибактеріальну дію. Діє переважно місцево, але частина препаратувсмоктується крізь запалену кон’юктиву та проникає у системний кровоток .

Показання для застосування. Інфекційно-запальнізахворювання очей, викликані чутливою до препарату мікрофлорою (кон'юнктивіти,кератити, блефарити, гнійні виразки рогівки, бленорея). Гонорейні захворюванняочей у новонароджених та дорослих, профілактика бленореї у новонароджених.

Спосіб застосування та дози. Препарат закапують вуражене око по 1–2 краплі 3–6 разів на день. Курс лікування 7-10 днів. Пригонорейних захворюваннях очей: місцеве лікування (у вигляді закапувань 30 %розчином сульфацил натрію). Для профілактики бленореї у новонародженихзакапують у очі по 2 краплі безпосередньо після народження та по 2 краплі через2 години.

Побічна дія. Прохідне печіння вочах, почервоніння кон’юнктиви.

Протипоказання. Гіперчутливість докомпонентів препарату та інших сульфаніламідів.

Передозування. Значне подразнення слизовоїоболонки ока; у цих випадках негайно припиняють прийом препарату. У випадкунеобхідності призначають симптоматичне лікування.

Особливості застосування. При виразках рогівкиїї припудрюють подрібненим порошком (пудрою) сульфацил натрію 5-6 разів на деньдо повної епітелізації, потім переходять на закапування 30% водного розчину.Під час вагітності та годування груддю достатнього досвіду по застосуваннюпрепарату немає. Можливо застосування сульфацилу натрію для лікування вагітнихта під час лактації за призначенням лікаря, якщо очікуваний лікувальний ефектпривищує ризик розвитку можливих побічних ефектів.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. При сумісному застосуванні з новокаїном, дикаїном, анестезиномбактеріостатичний ефект зменшується; дифеніл, саліцилати підсилюють токсичністьсульфацилу натрію; при застосуванні з антикоагулянтами непрямої діїпідвищується специфічна активність останніх. Сульфацил натрію при місцевомузастосуванні несумісний з солями срібла.

Умови та термін зберігання. Зберігати взахищеному від світла місці, при температурі від 8ºС до 15ºС.Термін зберігання – 2 роки. Після розкриттяфлакону – 20 діб.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z