Загружается, подождите...

Сульфацил натрію (Sulfacyl sodium)


міжнародна та хімічна назва: сульфацетамід;пара-амінобензол-сульфацетамід-натрій.

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтуватогокольору рідина, рН від 7,5 до 8,5;

склад: 1 мл розчину містить 0,2 г сульфацилу натрію;допоміжні речовини - натрію тіосульфат, 1 М кислота хлористоводнева дорН 8,0, вода для ін'єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології.Сульфаніламіди. Код АТС S01А В04.

Фармакологічні властивості. Сульфаніламідний препарат. Має протимікробнута бактеріостатичну дію у відношенні стрептококів, гонококів, пневмококів,колі-бацил. За рахунок подібності за хімічною структурою с пара-амінобензойноюкислотою, порушує утворення мікроорганізмами необхідних для їх розвиткуфакторів росту – фолієвої та дигідрофолієвої кислот.Фармакокінетика.При місцевому застосуванні проникає у тканинита рідини ока. Всмоктується в системний кровотік через запалену кон’юнктиву.

Показання для застосування. Блефарити, кон'юнктивіти, кератити, гнійнівиразки рогівки та інші інфекційні захворювання очей. Профілактика бленореї уновонароджених.

Спосіб застосування та дози. Для відкриття тюбика-крапельниці повернутикришку до її повного відокремлення від корпусу. Закапувати по 2-3 краплі 5-6разів на день в кон’юнктивальний мішок ураженого ока шляхом легкого натисканняна стінки тюбик-крапельниці. Для профілактики бленореї у новонародженихзакапувати по 2 краплі в обидва ока безпосередньо після народження і по 2краплі через 2 години.

Побічна дія. Інколи може спостерігатися подразнення тканин ока увигляді печії або почервоніння.

Протипоказання. Наявність в анамнезі токсико-алергічних реакцій насульфаніламіди.

Передозування. Не описано.

Особливості застосування. Не описані.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сульфацетамід при місцевому застосуванні несумісний з солями срібла.

Умови та термін зберігання. У прохолодному, захищеному від світла місці.Тривалість зберігання - 2 роки. Термін придатності після відкриттятюбик-крапельниці - 28 діб. Зберігати в недоступному для дітей місці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z