Загружается, подождите...

Сукралфат-дарниця (Sucralfate-darnitsa)


міжнародна та хімічна назви:sucralfate, α-D-глюкопіранозид, β-D-фруктофуранозил-, окта-(гідросульфат)алюмінієвий комплекс;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, плоскоциліндричноїформи з рискою та фаскою;

склад: 1 таблетка містить сукралфату 0,5 г;

допоміжні речовини: цукор молочний або лактози моногідрат, целюлозамікрокристалічна, крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичноївиразки. Код АТС А02В Х02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Проявляє антацидну, адсорбуючу,обволікуючу, гастропротективну,противиразкову дії. У кислому середовищі шлунка (при рН нижче 4) розпадаєтьсяна алюміній і сульфат сахарози; перший денатурує білки слизу, а останнійз'єднується з ними, фіксується на некротичних масах виразкового ураження,утворює захисну плівку, що є бар'єром для дії пепсину, соляної кислоти та жовчі.Адсорбує жовчні кислоти, продукти життєдіяльності мікрофлори травного тракту,зменшує місцевий запальний процес. Крім того, активує ендогенні фізіологічніфактори захисту, сприяючи секреції простагландинів, слизу і бікарбонатів услизовій оболонці шлунка і дванадцятипалої кишки.Виразкову поверхню в шлунку і дванадцятипалій кишці гель міцно покриваєна 6 год. Із здоровою слизовою оболонкою не взаємодіє.Фармакокінетика. У травному тракті всмоктується до 5% дисахаридногокомпонента і менше 0,02% алюмінію. Виводиться з фекаліями, невелика кількістьсульфатного дисахариду (що потрапив у системний кровоток) екскретуєтьсянирками.

Показання для застосування. Сукралфат-Дарниця застосовуютьдля профілактики і лікування виразковоїхвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, при ушкодженні слизової оболонкитравного тракту, обумовленого стресом або застосуванням нестероїднихпротизапальних препаратів.При гіперацидному гастриті; рефлюкс-езофагіті, гіперфосфатемії упацієнтів з уремією, що перебувають на гемодіалізі, пептичній виразціанастомозу.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо за 30 – 40 хв. до їжіі на ніч, не розжовуючи, запиваючиневеликою кількістю води; дорослим - 0,5 – 1,0 г (1-2 таблетки) 4 рази на добу(перед сніданком, обідом, вечерею і на ніч) або по 1,0 г (2 таблетки) вранці іввечері. Дітям з 4 років - 0,04 – 0, 08 г/кг маси на добу, поділивши дозу на 4рази (перед сніданком, обідом, вечерею і на ніч). Максимальна добова доза – 8,0г. Курс лікування – 4 - 6 тижнів, за необхідності - до 12 тижнів.

Побічна дія. Сукралфат-Дарниця практично невсмоктується в травному тракті. Препарат не проявляє системної дії тому побічніявища практично не виникають або слабо виражені. Можливі диспепсія, запор або діарея, болі в животі, спині,головний біль, запаморочення, сонливість, сухість у ротовій порожнині, нудота,шкірні висипання, свербіж, кропив‘янка.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентівпрепарату, дисфагія абонепрохідність травного тракту, ниркова недостатність, вагітність, дітям до 4років.

Передозування. Дані про передозування препаратувідсутні.

Особливості застосування. У хворих з нирковою недостатністю необхідноконтролювати рівень сироваткового алюмінію і фосфатів - поява сонливості ісудом може вказувати на прояв токсичного впливу алюмінію. Варто витримуватидвогодинний інтервал між прийомом Сукралфату-Дарниця та інших лікарськихзасобів. Досвід застосування препарату в період лактації відсутній.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Знижує всмоктування фторхінолонів (ципрофлоксацин,норфлоксацин, офлоксацин), тетрацикліну, теофіліну, фенітоїну. Збільшує(взаємно) токсичність препаратів, що містять алюміній, особливо у хворих наниркову недостатність. Активність препарату зменшують антацидні засоби,блокатори гістамінових Н2-рецепторів. Сукралфат-Дарниця не впливаєна всмоктування циметидину, амінофіліну, пропранололу.

Умови та термін зберігання. Зберігають у сухому, захищеномувід світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z