Загружается, подождите...

Стимунея (Stymuneya)


міжнародна назва: Echinacea;

основні фізико-хімічні властивості: рідина від жовто-коричневого дочервонувато-коричневого кольору з ароматичним запахом. У процесі зберіганнядопускається випадання осаду.

склад: діючі речовини: настойка коренів з кореневищами ехінацеї пурпурової (1:10);допоміжні речовини:спирт етиловий 50 %.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Імуностимулятори. Код АТС L03A X13**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Стимунея має імуномодулюючі, адаптогенні, загальнотонізуючіта протизапальні властивості завдяки вмісту в коренях з кореневищами ехінацеїбіофлавоноїдів, фітостеринів, глікозидів, смол, полісахаридів, ефірних олій,сполук магнію, калію, заліза, алюмінію. Завдяки полісахаридам препарат підвищуєфагоцитарну активність нейтрофілів і макрофагів, стимулює продукціюінтерлейкіну-1. Комплекс діючих речовин індукує трансформацію В-лімфоцитів уплазматичні клітини, поліпшує функцію Т-хелперів.Препарат стимулює обмінні процеси в міокарді, тканинах головного мозку,печінки та нирок (в останніх завдяки вмісту інуліну, левульози, бетаїну).Препарат має незначну протимікробну, противірусну та протигрибковуактивність.Фармакокінетика не визначена.

Показання для застосування. Профілактика рецидивів при хронічних захворюванняхносоглотки, дихальних, сечовидільних шляхів; для профілактики грипу та гострихреспіраторних вірусних інфекцій. Психічна та фізична перевтома. Стан післяантибіотикотерапії, імунодепресивної та променевої терапії. Призначаютьзовнішньо для лікування ран, які тривалий час не загоюються, трофічних виразок,опіків, пролежнів, карбункулів. У стоматологічній практиці застосовуютьзовнішньо та внутрішньо при запальних процесах слизової оболонки ротової порожнинита парадонтиті.

Спосіб застосування та дози. Дозу, частоту та тривалість застосування Стимунеївстановлюють індивідуально. Приймають препарат внутрішньо за схемою: 40 крапельна перший прийом, потім – 20 крапель через 2 години, у наступні дні – по 20 крапель,попередньо розвівши в невеликій кількості рідини, 3 рази на день, за 30 хвилиндо їди. При тривалому застосуванні призначають по 5 – 15, крапель 2 - 3 рази надобу. Термін лікування визначає лікар. У тяжких випадках припускається прийомстимунеї кожні 2 години по 10 - 15 крапель, 5 - 6 раз на добу, протягом 1 - 3днів. Дітям призначають Стимунею в розведенні з водою 1:2 або 1:3, по 5 - 10крапель, 2 - 3 рази на добу. Зовнішньо призначають для примочок, компресів,полоскань або тампонів (20 - 60 крапель Cтимунеї в 100 мл ізотонічного розчинунатрію хлориду). Для аплікацій у стоматологічній практиці розводять 5 - 10крапель в 10 мл ізотонічного розчину натрію хлориду. застосування стимунеїзовнішньо доцільно поєднувати з прийомом внутрішньо.

Побічна дія. Озноб, нудота, блювання, диспептичні явища таалергічні реакції, безсоння, підвищена збудливість.

Протипоказання. Підвищена чутливість до біологічно активнихречовин, що містяться в препараті, цукровий діабет та прогресуючі системніаутоімунні захворювання: туберкульоз, лейкози, колагенози, розповсюдженийатеросклероз, розсіяний склероз.Передозування. При передозуванні можливевиникнення проявів гіперчутливості шкіри до препарату у вигляді алергічнихреакцій шкіри (висипи, гіперемія та ін.), що потребує припинення прийомупрепарату і призначення десенсибілізуючих засобів. Також можливі безсоння,підвищення збудливості. При появі значної слинотечі лікування препаратомприпиняють.

Особливості застосування. Питання про призначення препарату дітям, вагітним тажінкам, що годують груддю, лікар вирішує індивідуально у кожному випадку. Курслікування Стимунеєю не повинен перевищувати 8 тижнів, тому що збільшуєтьсяризик виникнення реакцій гіперчутливості і порушень показників імунної системи.Небажано приймати препарат у другій половині дня, особливо перед сном, узв’язку з можливістю безсоння. При тривалому застосуванні необхідний контрольпоказників периферичної крові та показників імунної системи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Стимунея зменшує ефективність препаратів, щомають імунодепресивну дію. Стимунея зменшує вплив на центральну нервову системунейролептиків, снодійних, заспокійливих засобів, транквілізаторів.

Умови та термін зберігання. Зберігають у захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі від 8 до 15 0С. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z