Загружается, подождите...

Стугерон (Stugeron)

міжнародна назва: цинаризин;

основніфізико-хімічні властивості: округлі, двоопуклі таблетки білого кольору, з насічкою танаписом S/25 на одному боці та Janssen на іншому;

склад: 1 таблетка містить 25 мг цинаризину; допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, сахароза, тальк,олія гідрогенізована рослинна, полівідон.

Форма випуску. Таблетки. Фармакотерапевтическая група. Засіб,що застосовується при вестибулярних порушеннях. Код АТС N07CA02

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Цинаризин пригнічує скорочення клітин гладкихваскулярних м’язів шляхом блокування кальцієвих каналів. Додатково до прямогокальцієвого антагонізму цинаризин знижує скорочувальну дію вазоактивнихречовин, таких як норепінефрин і серотонін, шляхом блокування контрольованихними рецепторів кальцієвих каналів. Блокада надходження кальцію до клітинзалежить від різновиду тканини, результатом її є антивазоконстрикторні дії безвпливу на кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень.Цинаризин може в подальшому поліпшувати недостатню мікроциркуляціюшляхом підвищення еластичності мембрани еритроцитів і зниження в’язкості крові.Збільшується клітинна резистентність до гіпоксії. Цинаризин пригнічуєстимуляцію вестибулярної системи, що має своїм результатом пригнічення ністагмута інших автономних розладів. Цинаризин запобігає виникненню гострих нападівзапаморочення.Фармококінетика. Максимальні рівні цинаризину в плазмі можуть бутиотримані за 1- 3 години після прийому. Період напіввиведення з плазми дорівнює4 год.Цинаризин повністю метаболізується організмом. Виділення метаболітівздійснюється приблизно на 1/3 із сечею та на 2/3 - з калом.Білок плазми зв’язується цинаризином приблизно на 91%.

Показання для застосування.Підтримуюче лікування при симптомах лабіринтних розладів, що включаютьзапаморочення, шум у вухах, ністагм, нудоту та блювання.Профілактика хвороби руху.Профілактика мігрені.Підтримуюче лікування при симптомах цереброваскулярного походження, яківключають запаморочення, шум у вухах (тинітус), головний біль судинногопоходження, дратівливість, втрата пам’яті та нездатність зосереджуватись.Підтримуюче лікування при симптомах периферичних судинних розладів, яківключають хворобу Рейно, акроціаноз, переміжну кульгавість, трофічні порушення,трофічні та варикозні виразки, парестезію, нічні спазми у кінцівках, холоднікінцівки.

Спосіб застосування та дози.Дорослим:Розлади мозкового кровообігу: 1 таблетка 25 мг 3 рази на день.Розлади периферичного кровообігу:2-3 таблетки 25 мг 3 рази на день.Порушення рівноваги: 1 таблетка 25 мг 3 рази на день.Хвороби руху: - дорослим: 1 таблетка 25 мг запівгодини до прогулянки з повторенням кожні 6 годин;-дітям віком 5-12 років: може бути рекомендована половина дози, якапризначається дорослим.Слід віддавати перевагу прийому Стугерону після їди.Максимальна доза, що рекомендується, не повинна перевищувати 225 мг (9таблеток) на добу. Оскільки ефект при запамороченні залежить від дози,дозування слід поступово підвищувати.

Побічна дія. Можуть спостерігатися сонливість і порушення функційшлунково-кишкового тракту. Ці симптоми, як правило, тривають недовго та легкоможуть бути попереджені шляхом поступового підбору оптимальної дози. Зрідкаможуть спостерігатись такі явища: головний біль, відчуття сухості у роті,збільшення маси тіла, пітливість та алергійні реакції. Повідомлялось про вкрайрідкі випадки червоного плоского лишаю, вовчакоподібних реакцій, про окремівипадки жовтухи із застоєм жовчі.В осіб похилого віку при тривалій терапії траплялось погіршання чипоява екстрапірамідних симптомів, які іноді виявлялись відчуттям депресії. Утаких випадках лікування препаратом слід припинити.

Протипоказання.Стугерон протипоказанийпацієнтам з підвищеною чутливістю до препарату.

Передозування.Симптоми: впоодиноких випадках гострого передозування (2100 мг) спостерігались такі явища:блювання, сонливість, кома, тремор, гіпотонія. Нормалізація стану пройшла безособливостей.Лікування: специфічної протиотрути немає. Протягом першої години післяприйому внутрішньо необхідно провести промивання шлунка. Якщо це виправдано,може бути призначено активоване вугілля.

Особливості застосування.Як і інші антигістамінні лікарські засоби, Стугерон може спричинюватиподразнення в епігастральній ділянці; застосування його після їжі може зменшитиявища подразнення шлунка.При хворобі Паркінсона, Стугерон повинен призначатись тільки у томувипадку, якщо переваги лікування перевищують можливий ризик погіршання перебігуцієї хвороби.Стугерон може спричиняти сонливість, особливо на самому початкулікування. Таким чином, слід утримуватися від одночасного вживання алкоголю чидепресантів ЦНС.Вагітність і лактація: незважаючи на те, що при дослідженні Стугеронуна тваринах тератогенних ефектів не виявилось, використання препарату під часвагітності, як і інших лікарських засобів, може бути виправдано тільки за умов,якщо терапевтичні переваги перевищують можливий потенційний ризик для розвиткузародка.Немавідомостей щодо можливості потрапляння Стугерону до грудного молока. Отже, слідуникати лікування Стугероном жінок під час лактації.Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати зтехнікою: оскільки після застосування препарату, особливо на початку лікування,він може спричинити сонливість, треба бути обережним при керуванні автомобілемабо користуванні небезпечною технікою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Алкоголь/депресанти ЦНС/трициклічні антидепресанти: одночаснезастосування може посилювати седативні ефекти цих засобів або Стугерону.Діагностичне втручання: через свій антигістамінний ефект Стугерон можемаскувати позитивні реакції щодо факторів реактивності шкіри при проведеннішкірної проби, тому його використання слід припинити за 4 дні до її проведення.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі від 15 до30 °С в місці, недоступному для дітей.Термін придатності - 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z