Загружается, подождите...

Стронціюхлорид 89srcl2 (Strontiumchloride 89srcl2)


хімічна назва: стронцію хлорид 89SrCl2;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин;

склад: 1 ампула розчину містить:стронцію хлорид 89Sr – 37,5 МБк/мл,стронцію хлорид 10,8 – 19,4 мг/мл;допоміжна речовина: натрію хлорид.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Болезаспокійливіостеотропні радіофармацевтичні засоби.Код АТС V10ВХ01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Стронцій – це лужноземельнийдвовалентний катіон групи ІІА,виявляє себе біологічно як кальцій. Стронцій-89 посуті є чистим бета-випромінювачем (Емах 1,46 МеВ) з періодом фізичного напіврозпаду50,5 доби, частково є джерелом гальмівного випромінювання, яке можнавикористовувати у візуалізації для моніторингу ефективності терапії. Стронціюхлорид 89SrCl2 - це радіоактивний фармацевтичнийпрепарат, що використовується для тимчасового полегшення болю в онкологічниххворих з метастазами в скелеті.Після внутрішньовенної ін’єкції 89SrCl2вибірково накопичується в кістках і, ймовірно, бета-частинками руйнує клітинипухлини.Терапевтична дія стронцію хлориду 89SrCl2досягається за рахунок прямої дії бета-частинок на метастази.Лікування стронцію хлоридом 89SrCl2зменшує біль в середньому у 80 % пацієнтів, а у 20 % вгамовує біль повністю.Помітне зменшення болю спостерігається вже через 10 – 20 днів після прийому радіоактивного фармацевтичногопрепарату.Фармакокінетика. Після внутрішньовенноїін’єкції 89SrCl2 вибірково накопичується в кістках.Поглинання його кістками відбувається переважно вмісцях активного остеогенезу, що дає ви-сокий терапевтичний індекс метастазу для нормальнихкісток.Після внутрішньовенної ін’єкції стронцію хлорид 89SrCl2швидко зникає із судинного русла.Фармакокінетика аналогічна фармакокінетицістабільного стронцію, на який впливає обсяг остеобластичних скелетних метастазів та очищенняниркової плазми від стронцію, що в свою чергу регулюється гомеостазом кальцію. Стронцій89Sr є фізіологічним аналогом кальцію.90-добова ретенція всього тіла після прийомузнаходиться в межах 11 – 88 % введеної актив-ності, регульованої обсягом остеобластичної пухлинив скелеті. Співвідношення дози поглинутої пухлиною та кістковим мозком становить10:1.

Показання для застосування. Стронцію хлорид 89SrCl2застосовується для паліативного лікування метастазів у кістках, здебільшого ракупростати і молочної залози тощо, які супроводжуються больовим синдромом.

Спосіб застосування та дози. Зі Стронцію хлоридом 89SrCl2для ін’єкцій, а також з іншими радіоактивними препаратами треба поводитись обережноі вживати відповідних заходів безпеки, щоб звести до мінімуму радіаційнеопромінення клінічного персоналу і пацієнтів. Користуватися цим радіоактивнимфармацевтичним препаратом і призначати його можуть лише особи, які мають на це дозвіл.У випадку нетримання сечі пацієнтам треба проводитикатетеризацію безпосередньо передвведенням Стронцію хлориду 89SrCl2і залишати катетер в сечових шляхах приблизно 5 діб після введення препарату.Рекомендована лікувальна активність Стронцію хлориду89SrCl2 становить 1,5 – 2,0 МБк/кг (40 –60 мкКі/кг).Стронцію хлорид 89SrCl2 зактивністю 150 МБк (4 мКі) поставляється у флаконі і розрахований на одноразове внутрішньовенне введення.

Побічна дія. Рання побічна дія, щоспостерігається в 15 – 20 % пацієнтів, - це тимчасове під-силення болю протягом 24 – 48 годин після введенняСтронцію хлориду 89SrCl2 . Посиленняболю може прогнозувати позитивну реакцію налікування.Іншою побічною дією Стронцію хлориду 89SrCl2є його гематологічна токсичність. Приблизно у 20 – 45 % пацієнтів спостерігаєтьсязменшення в середньому на 30 % кількості периферичних тромбоцитів. Через 3 – 6місяців їх кількість повертається знову до вихідних величин.

Протипоказання. Стронцію хлорид 89SrCl2не слід призначати вагітним жінкам у період лактації, пацієнтам із серйознимпригніченням кісткового мозку та нирковою недос-татністю.

Передозування. У разі передозуваннярадіофармацевтичного препарату слід використову-вати засоби, що прискорюють виведення надмірноїактивності радіоактивного фармацевтич-ного препарату з організму частим спорожненнямсечового міхура.

Особливості застосування. При роботі із Стронціюхлоридом 89SrCl2 для ін’єкцій слід дотримуватисявідповідних заходів радіаційної безпеки, щоб звести до мінімуму опроміненняклінічного персоналу і пацієнтів. Працювати з радіоактивними фармацевтичнимипрепаратами можуть лише особи, які мають відповідний дозвіл. Приймання,використання, транспортування та знешкодження відходів здійснюються згідно зіснуючими правилами та нормами роботи з радіоактивними речовинами.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Кальцієвутерапію слід припинити принаймні за 2 тижні до застосування Стронцію хлориду 89SrCl2

.

Умови та термін зберігання. Термін придатності Стронціюхлориду 89SrCl2 становить 28 днів з дати калібрування, що зазначена вспеціальному паспорті. Ін’єкційний розчин Стронцію хлориду 89SrCl2 необхіднозберігати при температурі 15 – 25 ºС.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z