Загружается, подождите...

Стрептонітол-дарниця (Streptonitol-darnitsa)


основні фізико-хімічні властивості: мазь світло-жовтого або світло-жовтого іззеленкуватим відтінком кольору;

склад: 1 г мазі містить стрептоциду 50 мг, нітазолу 20 мг;допоміжні речовини: пропіленгліколь, препарат ОС-20,спирти синтетичні жирні фракції С16-С20 абоцетостеариловий спирт, вазелінове масло, вода очищена.

Форма випуску. Мазь для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Антибіотики і хіміотерапевтичні засоби длямісцевого застосування. Код АТС D06B X50.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Стрептонітол

®-Дарниця– комбінований препарат, що містить стрептоцид і амінітрозол (нітазол). Завдякитакій комбінації діючих речовин значно розширюється спектр антибактеріальноїдії препарату, підсилюється його бактерицидна ефективність. Препарат чинитьантибактеріальну дію на основних збудників гнійно-запальних процесів:синьогнійну і кишкову палички, стафілококи, стрептококи, облігатні анаеробнібактерії як споротвірні (клостридії), так і аспорогенні (бактероїди, пептококи,пептострептококи), включаючи антибіотикостійкі штами, а також антипротозойнудію на багато видів найпростіших, включаючи трихомонади. Препарат маєпротизапальну дію, що обумовлено наявністю амінітрозолу і гідрофільнимивластивостями основи. Препарат має помірну гіперосмолярну активність, внаслідокчого чинить помірну антиексудативну дію. Мазь Стрептонітол

®-Дарницазахищає гранулюючі рани від вторинної інфекції і перешкоджає утворенню в нихосередкових некрозів.Фармакокінетика. Контрольовані дослідженняфармакокінетики у людини не проводилися. Однак в експериментах на великихлабораторних тваринах установлено, що при місцевому застосуванні мазіСтрептонітол

®-Дарниця нітазол і стрептоцид проникають утканини, що оточують рану, у концентраціях, що забезпечують антибактеріальнийефект не тільки на поверхні рани, але й у таких тканинах. Усмоктування всистемний кровотік при цьому мінімальне.

Показання для застосування. Гнійні рани в процесі остаточного очищеннявід гнійно-некротичного вмісту (при відсутності великої ексудації) і підготовкидо регенерації. Опіки I–IV ступеня в стадії альтерації, ексудації, формування івідторгнення струпа. Підготовка опікової поверхні до аутодермопластики іліквідації в ранах гнійної інфекції. Пролежні, трофічні виразки, діабетичнагангрена, бешихове запалення. Атопічний дерматит, ускладнений бактеріальноюінфекцією. Піодермія, вугревий висип.

Спосіб застосування та дози. Мазь Стрептонітол

®-Дарницязастосовують місцево.Після обробки ран і опіків, що включає видаленнянекротичних тканин і гнійного ексудату, промивання яким-небудь дезинфікуючимрозчином (наприклад можуть бути використані такі розчини: мірамістину 0,01 %,перекису водню 3 %, фурациліну 1:5000 чи хлоргексидину біглюконату 0,05 %) мазьнаносять тонким шаром на уражену поверхню, після чого накладають стерильнумарлеву пов’язку або наносять препарат на перев’язочний матеріал, а потім нарану.При лікуванні гнійних ран препарат використовують1–2 рази на добу. При лікуванні опіків – 1 раз протягом 1–2 діб. При лікуваннішкірних інфекційних захворювань – 2 рази на добу протягом 1–3 тижнів. Дозапрепарату залежить від площі ранової поверхні. Тривалість лікуваннявизначається динамікою загоєння рани.

Побічна дія. Інколи можуть виникати відчуття жару і незначнаболісність. При цьому не потрібно припиняти лікування препаратом, а рановуповерхню необхідно попередньо обробити розчином місцевого анестетика.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Випадків передозування препарату не виявлено.

Особливості застосування. Застосування мазі не рекомендується приранах із великою гнійною ексудацією.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Мазь не слід наносити на уражену поверхнюодночасно з іншими лікарськими засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, воригінальній упаковці, при температурі від 15 °С до 25 °С. Термін придатності –2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z