Загружается, подождите...

Стрептоцид (Streptocid)


міжнародна назва: sulfanіlаmidе;

основні фізико - хімічнівластивості:таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору з плоскою поверхнею,рискою і фаскою;

склад: 1 таблетка містить сульфаніламіду 0,3 г або 0,5 г;допоміжні речовини: крохмаль, тальк, кислота стеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протимікробнізасобидля системногозастосування. Сульфаніламіди короткої дії. Код АТС J01ЕВ06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Порушуєутворення в мікроорганізмах факторів росту - фолієвої, дегідрофолієвої кислот,інших сполук, що містять в своїй молекулі пара-амінобензойну кислоту.Стрептоцид - сульфаніламід короткої дії по відношенню до стрептококів,менінгококів, пневмококів, гонококів, протея та інших мікроорганізмів. Фармакокінетика. При вживанні усередину швидковсмоктується, максимальна концентрація стрептоциду в крові досягається через 1- 2 год ( у межах 4 год. проникає в спинно-мозгову рідину), зниженняконцентрації в крові на 50% проходить менше ніж за 8 год. Через ниркивиділяється приблизно 95% препарату; приблизно 50% виводиться з сечею менше ніжчерез 16 год.

Показання для застосування. Лікування ангіни, отиту,ентероколіту, пієліту, циститу, бешихового запалення та інших інфекцій.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо доросліприймають препарат по 0,5 – 1 г, 5 – 6 разів на добу (добова доза – 3 – 6 г).Враховуючи лікарську форму таблетки дітям призначають препарат з 3-х років, від3 до 5 років – ¾ – 1 таблетки 0,3 г сульфаніламіду, від 6 до 12 років –0,3 – 0,5 г на 1 прийом. Максимальні дози для дорослих внутрішньо

: разова– 2 г, добова – 7 г. Тривалість курсу лікування визначає лікар.

Побічна дія. Можуть виникнути - нудота,блювання, запаморочення, головний біль, пригнічений стан, ціаноз, шкірніалергічні реакції. При вживанні у високих дозах і при тривалому застосуванніможуть виникнути лейкопенія, агранулоцитоз, гемолітична анемія, парестезія,тахікардія, дерматит, діарея. Рідко – кристалурія, гематурія, гостра ниркованедостатність.

Протипоказання. Порушення кровотворення,нефрит, Базедова хвороба, гострий гепатит, алергія на компоненти препарату абоінші сульфаніламіди. Тяжка ниркова недостатність, гостра порфірія, І та ІІтриместривагітності, лактація.

Передозування. Шлунок промивають 2%розчином натрію гідрокарбонату і зависю вугілля активованого, іншихентеросорбентів. Показано вживання у великій кількості розчину натріюгідрокарбонату; форсований діурез, гемодіаліз.

Особливості застосування. при тривалому лікуванні Стрептоцидом необхідноперіодично досліджувати склад периферичної крові, проводити контроль функціїнирок і печінки. З обережністю застосовувати у пацієнтів з порушеннями функціїнирок. У період лікування необхідно пити більше рідини. Призначення внедостатніх дозах або передчасне припинення прийому препарату може призвести дорозвитку стійкості мікроорганізмів до сульфаніламідів.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Новокаїн,який містить залишок параамінобензойної кислоти, і деякі інші лікарські засобиподібної хімічної структури можуть виявляти антисульфаніламідний ефект(знижувати ефективність стрептоциду), що необхідно враховувати при одночасномузастосуванні зі Стрептоцидом.

Умови та термін придатності. Зберігативнедоступному для дітей, сухому, захищенному від світла місці при температурі 15- 25°С.Термін придатності препарату 10 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z