Загружается, подождите...

Стрепсілс інтенсив (Strepsils intensive)


міжнародна та хімічна назви: флурбіпрофен,(RS)-2-(2-Фторбіфеніл-4-іл) пропіонова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: круглі білі або майже білі таблетки;

склад: кожна таблетка містить 8,75 мг флурбіпрофену; допоміжні речовини: рідка сахароза, рідка глюкоза, ароматизаторвишневий, карбонат кальцію, повідон, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїднийбезводний.

Форма випуску. Таблетки для смоктання.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдний протизапальний засіб. Код АТСM 01A Е09.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка

. Симптоматичний засіб для полегшення болю у горлі приінфекційно-запальних захворюваннях ротової порожнини та глотки. Аналгетична тапротизапальна активність обумовлена інгібуванням ферменту циклооксигенази тапригніченням синтезу простагландинів. Проявляє периферійну, а не центральнуактивність. Пригнічує рівною мірою дію PGE2 та PGF2a завдяки інгібуваннюендопероксидази, яка каталізує перетворення арахідонової кислоти в циклічнийендопероксид.Фармакокінетика

. Після розсмоктування таблетки у ротовій порожнині його піковаконцентрація у плазмі крові спостерігається через 0,9 – 2,8 годин. Препаратактивно метаболізується шляхом метилювання та гідроксилювання з послідуючоюелімінацією нирками. Основними метаболітами препарату є 4’окси-флурбіпрофен та3’-окси-4’метокси-флурбіпрофен. Приблизно 70% кожної дози виводиться з сечеючерез 24 години.

Показання для застосування.Симптоматичне лікування болю у горлі при інфекційно-запальних захворюванняхротової порожнини та глотки (вірусна, бактеріальна або грибкова інфекції, атакож неінфекційні фактори, що провокують запальний процес).

Спосіб застосування та дози. Дорослі та діти старше 12 років приймають по 1 таблетці длярозсмоктування кожні 2 - 3 години до полегшення болю. Максимальна добова дозастановить 5 таблеток.Таблетки розсмоктують у ротовій порожнині до повного розчинення.Не слід застосовувати Стрепсілс Інтенсив більше 3-х діб.При розсмоктуванні слід переміщати таблетку по всій ротовій порожнинідля запобігання подразнення слизової оболонки у місці розсмоктування.

Побічна дія.Побічні реакції при застосуванні Стрепсілс Інтенсив пов’язані, восновному, із спотворенням смакових відчуттів та елементами парестезій увигляді печіння, поколювання або пощипування. Можливі роз’ятрення слизовоїоболонки ротової порожнини.Існує потенційний, хоча і незначний, ризик розвитку побічних реакцій,які притаманні препаратам групи нестероїдних протизапальних засобів, з бокушлунково-кишкового тракту, органів кровоутворення, сечовидільної системи.

Протипоказання. підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату;виразкова хвороба шлунка у фазі загострення;бронхіальна астма та риніт на фоні прийому ацетилсаліцилової кислоти абоінших нестероїдних протизапальних засобів;дитячий вік молодше 12 років;вагітність.

Передозування.При передозуванні відзначаються нудота, блювання, запаморочення,гіпотензія, сонливість, головний біль, міоз, диплопія.Лікування симптомів передозування включає промивання шлунка тасимптоматичну терапію.

Особливості застосування. З обережністю застосовують при порушеннях функції печінки та нирок,артеріальній гіпертонії. Препарат може збільшувати час кровотечі, що підвищуєризик виникнення кровотеч шлунково-кишкового тракту.Період грудного вигодовування не є протипоказанням для застосуванняпрепарату з причини низької концентрації флурбіпрофену у грудному молоці призастосуванні препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.При спільному застосуванні флурбіпрофен може посилювати ефектантикоагулянтів та послаблювати дію діуретиків (фуросеміду).

Умови та термін зберігання.Зберігають при температурі не вище 25 0С,у сухому, захищеному від світла та вологи місці.

Зберігати в недоступному для дітеймісці.Термін придатності – 3 роки. Застосовувати препаратпісля закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці, не рекомендується.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z