Загружается, подождите...

Стоптусин (Stoptussin)


основні фізико-хімічні властивості: прозора в’язка рідина від жовтого дожовто-коричневого кольору, солодкувата і злегка терпка на смак;

склад: 1 млкрапель містить бутаміратудигідрогенцитрату 0, 004 г, гвайфенезину 0,100 г;1 мл препарату дорівнює 34 краплям;допоміжні речовини: етанол 96%, полісорбат 80,пропіленгліколь, екстракт лекориці рідкий, аромат альпійських квіток 740025 H,вода очищена.

Форма випуску. Краплі для внутрішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати, що містятьпротикашльові засоби і експекторанти. Код АТС R05F B02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат, щовиявляє протикашльову, муколітичну та відхаркувальну дію. Бутаміратудигідрогенцитрат, який входить до складу препарату, належить до протикашльовихречовин периферичної дії, не спричинює залежності, не пригнічує дихальнийцентр.Протикашльова дія бутамірату дигідрогенцитратудоповнюється відхаркувальною дією гвайфенезину, який посилює секрецію бронхіальнихзалоз, знижує в’язкість мокротиння й тим самим поліпшує його відходження.Фармакокінетика.Бутамірату дигідрогеноцитратпісля перорального застосування швидко і повністю абсорбується, до 98 %зв’язується з плазматичними протеїнами. Метаболізується з утворенням двохметаболітів, які мають пригнічуючий вплив на кашель, і більше 90 % виводятьсянирками; тільки невелика їх частина виділяється з екскрементами. Біологічнийперіод напіврозпаду становить приблизно 6 годин.Гвайфенезин після перорального застосування швидко ілегко абсорбується із травного тракту. Незначна кількість зв’язується з білкамиплазми крові. Виводиться нирками, головним чином у формі метаболітів, незначначастина – у незміненому стані. Біологічний період напіврозпаду становить1 годину.

Показання для застосування. Сухий, подразливий, нападоподібний кашельпри вірусних інфекціях верхніх і нижніх дихальних шляхів, при катаральнихінфекціях верхніх дихальних шляхів, при ларингітах, бронхітах, трахеїтах,пневмоніях. Препарат можна застосовувати для усунення кашлю у перед- іпісляопераційний період. Препарат можна застосовувати при астмі, туберкульозі,пневмоконіозі.

Спосіб застосування та дози. Дотримуватись дозування залежно від маситіла пацієнта:до 7 кг по 8 крапель 3-4 рази на добу,7-12 кг по 9 крапель 3-4 рази на добу,12-20 кг по 14 крапель 3 рази на добу,20-30 кг по 14 крапель 3-4 рази на добу,30-40 кг по 16 крапель 3-4 рази на добу,40-50 кг по 25 крапель 3 рази на добу,50-70 кг по З0 крапель 3 рази на добу,70-90кг по 40крапель 3 рази на добу.Відповідну кількість крапель розчиняти в 100 млрідини (вода, чай, фруктовийсік); приймати бажано після їди.

Побічна дія. Якщо дотримуватися рекомендованого дозування,пацієнти переносять препарат звичайно добре. Рідко препарат може спричинюватинудоту, блювання, пронос, біль у шлунку, запаморочення, головний біль,кропив’янку та шкірний висип.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,міастенія, I триместр вагітності.

Передозування. При передозуванні переважають ознаки токсичної діїгвайфенезину – сонливість, нудота, блювання; специфічної протиотрути немає.Лікування: промивання шлунка, прийом активованого вугілля загальною дозою до 60г, розподіленою на декілька окремих доз на добу, а також застосуваннявідповідної додаткової терапії, спрямованої на утримання функційсерцево-судинної та дихальної систем, функції нирок і зберігання електролітноїрівноваги.

Особливості застосування. Не рекомендовано застосовувати препарат більше7 днів. Застосовувати препарат у II- III триместрах вагітності та під часгодування груддю можна тільки у випадках, коли очікуваний терапевтичний ефектдля матері перевищує потенційний ризик для дитини.З обережністю слід застосовувати препарат при астмі,туберкульозі, пневмоконіозі.Під час лікування Стоптусином слід утримуватися відпотенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги ташвидких рухових і психічних реакцій (керування транспортними засобами тамеханізмами).Під час лікування Стоптусином не рекомендуєтьсявживати алкогольні напої.Препарат містить 28% етанолу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Гвайфенезин посилює аналгетичну діюпарацетамолу і ацетилсаліцилової кислоти; дію алкоголю, седативних, снодійних засобів,загальних анестетиків на ЦНС; посилює дію міорелаксантів.Препарати літію та магнію посилюють діюгвайфенезину.

Умови та термін зберігання. Препарат зберігати при температурі до25°С у захищеному від світла та холоду місці. Незаморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z