Загружается, подождите...

Стоперан (Stoperan)


міжнародна назва: loperamide;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули (сірий корпус,блакитний ковпачок);

склад: 1 капсула містить 2 мг лопераміду гідрохлориду;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, тальк, магніюстеарат.Капсула: желатин, хіноліновий жовтий Е104, еритрозин Е127, патентованийблакитний Е131, титану діоксид Е171.

Форма випуску. Капсули тверді.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що пригнічують перистальтику(антиперистальтичнi). Код АТС А07D A03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Лоперамід належить до синтетичних опіатів.Чинить сильну і тривалу протидіарейну дію. Лоперамід зв’язується з опіоїднимирецепторами у кишковій стінці, внаслідок чого зменшується виділенняацетилхоліну з нервових закінчень і вузлів, що приводить до пригніченняперистальтики кишечнику. В результаті сповільнюється кишковий пасаж,зменшується частота і кількість випорожнень, підвищується тонус анальногосфінктера і повторне всмоктування води в товстому кишечнику, завдяки чомузмінюється консистенція випорожнення. Зменшується виділення води іелектролітів. Терапевтична дія лопераміду проявляється через 1-3 години післяприйому, а протягом 48-72 годин у 97-99% хворих на гостру діареюспостерігається повний терапевтичний ефект. Фармакокінетика. Лоперамід погано (<0,5%) всмоктується з травноготракту. 97% дози, що всмокталася, зв’язується з білками плазми. Максимальнаконцентрація в плазмі досягається через 5 годин. Виділяється головним чином зкалом у вигляді глюкуронідів. Близько 1,3% виділяється із сечею. Періоднапіввиведення становить близько 10 годин. У терапевтичних дозах не діє нацентральну нервову систему.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування гострої діареї. Симптоматичне лікуванняхронічної діареї при запальних захворюваннях кишечнику, функціональних розладахтравного тракту і синдромі подразненого кишечнику.

Спосіб застосування та дози. Дорослі і діти старше 12 роківГостра діареяПочаткова доза – 2 капсули (4 мг), а потім – 1 капсула (2 мг) післякожної рідкої дефекації. Добова доза не повинна перевищувати 8 капсул (16 мг).Хронічна діареяПочаткова доза – 1 капсула (2 мг) 2 рази на добу, за необхідності дозуможна збільшити до 4-6 капсул (8-12 мг) на добу.Діти 9-12 роківГостра діарея1 капсула (2 мг) після кожної рідкої дефекації. Добова доза не повиннаперевищувати 3 капсули (6 мг).Хронічна діарея1 капсула (2 мг) після кожної рідкої дефекації. Добова доза не повиннаперевищувати 3 капсули (6 мг).Діти 6-8 роківГостра діарея1 капсула (2 мг) після кожної рідкої дефекації. Добова доза не повиннаперевищувати 3 капсули (6 мг).Хронічна діарея1 капсула (2 мг) після кожної рідкої дефекації. Добова доза не повиннаперевищувати 2 капсули (4 мг).Необхідно звернути увагу на те, що вже одна доза може швидко йефективно припинити діарею. У таких випадках повторний прийом лікарськогозасобу недоцільний. Після нормалізації випорожнення або за відсутностідефекації протягом 12 годин застосування Стоперану припиняють.

Побічна дія. Можуть спостерігатися біль у животі, метеоризм, запори, нудота іблювання, головний біль і запаморочення, стомлюваність і сонливість, сухістьслизових оболонок, реакції гіперчутливості, зокрема шкірні висипання,кропив’янка, у поодиноких випадках – анафілактичний шок.

Протипоказання. Гіперчутливість до лопераміду або інших складових лікарського засобу.Стани, при яких небажаним є уповільнення перистальтики кишечнику. Непрохідністькишечнику. Гострий виразково-геморагічний коліт, псевдомембранозний ентероколіт,особливо пов’язаний з прийомом антибіотиків широкого спектра дії. Не можназастосовувати лоперамід при гострій дизентерії з гіпертермією і за наявностікрові в калі. І триместр вагітності, лактація. Не застосовувати лікарський засіб для лікування дітей до 6 років.

Передозування. У разі передозування (а також відносного передозування, пов’язаного зпорушенням функцій печінки) можуть виникнути запори, непрохідність кишечнику ісимптоми пригнічення діяльності центральної нервової системи (зокрема напруженням’язів, сплутаність свідомості, сонливість, розлади нервово-м’язовоїкоординації, мідріаз, апное). Діти більш схильні до появи побічних ефектів збоку центральної нервової системи, ніж дорослі. У разі появи побічних ефектівзастосовується налоксон як антидот. Час дії лопераміду більше, ніж налоксону,тому пацієнти повинні перебувати під медичним наглядом не менше 48 годин і, уразі появи симптомів пригнічення центральної нервової системи, зновузастосовується налоксон.

Особливості застосування. Стоперан може призначатись у поєднанні з лікарськими засобами,застосування яких спрямовано на усунення причини захворювання.Необхідно з обережністю застосовувати Стоперан при лікуваннібактеріальної діареї.При лікуванні пацієнтів з порушеннями функцій печінки лікарський засібнеобхідно застосовувати з особливою обережністю через можливість токсичноговпливу препарату на центральну нервову систему.У хворих на діарею, особливо у дітей, може розвинутися зневодненняорганізму і порушення електролітного балансу. Тому при діареї необхіднокомпенсувати дефіцит води і електролітів.Прийом лікарського засобу необхідно припинити у разі появи запорів,здуття живота або розвитку непрохідності кишечнику.У пацієнтів з гіпертермією і за наявності крові в калі перед призначеннямлопераміду необхідно з’ясувати причину діареї.Застосування в період вагітності і лактаціїНе виявлено тератогенної дії лікарського засобу на розвиток плоду.Однак не рекомендується застосування препарату в першому триместрі вагітності,а в другому і третьому триместрах лікарський засіб може застосовуватися тількиу випадках, коли, на думку лікаря, користь для матері перевищує потенційнузагрозу для плоду. Лоперамід виділяється з материнським молоком, тому жінки,які годують груддю, не повинні приймати препарат. Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмамиНеобхідно бути уважним при виявленні таких побічних ефектів, яксонливість і запаморочення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не підтверджена істотна клінічна взаємодія лопераміду з іншимилікарськими засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (15-25°C) у сухому приміщенні, унедоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z