Загружается, подождите...

Стоп–флю плюс (Stop–flu plus)


основні фізико-хімічні властивості: порошок жовтуватого кольору з лимонним запахом;

склад: 1саше містить парацетамолу – 500мг, кислоти аскорбінової – 50мг,фенілефрину гідрохлорид – 10 мг, фенірамину малеат – 20 мг; допоміжні речовини: ароматизатори (лимонні ароматизатори 860294 та501281), сахароза.Формавипуску.Порошок дозований .Фармакотерапевтичнагрупа.Комбіновані засоби, що застосовуються при кашлі та застуднихзахворюваннях.КОД АТС R 05X.Фармакологічнівластивості.ФармакодинамікаПарацетамол має жарознижувальний ефект, що обумовлений гальмуваннямвпливу ендогенних пірогенів на центр терморегуляції у гіпоталамусі. Парацетамол має центральну та периферичну аналгезивну дію, інгібуєсинтез простагландинів. Препарат не має вираженого протизапального ефекту.Фенірамін та фенілефрин мають протиалергічний та судинозвужувальнийефект. Знімають набряк слизової оболонки. Аскорбінова кислота підвищує захиснісили організму.ФармакокінетикаПри застосуванні перорально всмоктування парацетамолу швидкета практично повне. Всмоктування відбувається переважно у тонкому кишечнику.Біодоступність залежить від прийнятої дози і становить 70–90% після прийому peros, максимальна концентрація в плазмі спостерігається через 1/2 – 1 годину.Рівень розподілу досягає не більше 1л/кг. Зв’язок з протеїнами варіюєвід 20 до 50%. Понад 80% кон’югує з глюкуроновою або сірчаною кислотами. Приблизно 3%залишається у незмінному стані.Після прийому терапевтичної дози 90 – 100% речовини знаходять у ниркахпротягом першої доби. Період напіввиведення 1 – 4 години, тривалість дії – 3 –4 години.Печінкова недостатність: тривалість напіввиведення залишається майженезмінною у пацієнтів з незначним ступенем печінкової недостатності. В осіб, щостраждають на тяжку печінкову недостатність він чітко збільшується.Ниркова недостатність: є лише окремі повідомлення відносно пацієнтів знирковою недостатністю, і зовсім немає ніяких посилань на збільшення періодунапіврозпаду. Однак, дозування слід адаптувати. У пацієнтів, що знаходяться підгемодіалізом, період напіврозпаду може зменшуватись на 40-50% після вживаннятерапевтичної дози парацетамолу.Особи похилого віку: період напіврозпаду може збільшитись. Вітамін С швидко та повністю всмоктується та поширюється по організму.Виводиться переважно нирками.Феніраміну малеат досягає свого піка концентрації в плазмі протягом 1,5– 2 годин, період напіврозпаду 16 – 19 годин. Всмоктування починаєтся у тонкомукишечнику, метаболізується у печінці. 70 – 83% оральної дози виводяться в сечовийміхур в незмінному стані або у вигляді метаболітів. Фенірамін має обмеженийрозподіл по органах та тканинах.Фенілефрин всмоктується у тонкому кишечнику, досягає піка концентраціїу плазмі протягом 1 – 1,5годин. Метаболізується у печінці, у вигляді метаболітіввиводиться з організму протягом 15 – 17годин.Показаннядля застосування. Стоп-флю плюс належить до комбінованих препаратів, які приймають присимптоматичному лікуванні застуди та грипу у дорослих. Компоненти препарату зменшуютьознаки застуди та грипу: головний біль, ломоту в тілі, підвищену температуру,нежить. Стоп-флю плюс знімає набряк слизової оболонки носа.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують у дорослих. Розчинити вміст одного саше у склянці теплої води (250 мл) та випититеплим. Повторити прийом через 4 години. Рекомендована доза – 3 саше на добу.Найкраще приймати перед сном. Тривалість лікування – не більше 5 днів.

Побічна дія.Препарат, як правило, добре переноситься, побічні ефекти спостерігаютьсядуже рідко. Найчастіше зустрічаються: алергічні реакції у вигляді почервонінняшкіри; рідко нудота та розлад травлення. Іноді (у літніх хворих з важкимперебігом серцевої недостатності) буває підвищення тиску та прискореннясерцебиття. У поодиноких випадках прийом препарату може викликати сонливість чипорушення сну.

Протипоказання. Препарат протипоказанийпри гіперчутливості(алергії) до будь якого з компонентів препарату, при тяжких, у тому числіспадкоємних, захворюваннях печінки та нирок (гострому гепатиті, захворюванніЖильбера, нирковому літіазі, нирковій недостатності); у разі спадкоємнихзахворювань крові; при надмірному вживанні алкоголю; при тиреоїдиті; пригіпертрофії простати; при глаукомі; при вагітності та лактації; дітям віком до14 років.

Передозування.При передозуванні парацетамолу відзначаються ознаки гостроїінтоксикації з ураженням клітин печінки та канальців нирок. Симптоми: нудота,блювання, біль у животі, збільшення печінки, підвищення рівня трансаміназ,білірубіну.При передозуванні феніраміну та фенілефрину може з’явитись сонливість,що переходить у збудження, порушення зору, кровообігу, судоми, гіпертензія,прискорення серцебиття. При найменших підозрах на інтоксикацію одним з компонентів Стоп-Флюплюс необхідне негайне лікування, яке повинно включати наступні заходи:промивання шлунка (ефективне протягом перших двох годин), потім прийманняактивованого вугілля. Прийом внутрішньо ацетилцистеїну. Якщо вживаннявнутрішньо антидоту неможливе чи ускладнене (тяжке блювання, непритомність),його можна ввести внутрішньовенно. Потім слід визначити рівень парацетамолу уплазмі (не раніше ніж через 4 години). При судомах слід застосувати діазепам.

Особливості застосування.Обережність необхідна у разі:ниркової або печінкової недостатності, гемолітичної анемії, щосупроводжується дефіцитом глюкозо-6фосфат-дегідрогенази.Обережно застосовувати у літніх пацієнтів, що страждають назахворювання серцево-судинної системи, оскількі може виникнутисудинозвужувальний ефект (підвищення артеріального тиску, тахікардія).Алкоголь може підсилити гепатотоксичний ефект парацетамолу. В такихвипадках терапевтична доза парацетамолу може викликати ушкодження печінки.Тривале застосування анальгетиків, особливо у разі одночасного вживаннядекількох анальгетиків, може призвести до необоротного ушкодження нирок зризиком нефропатії. Під час лікування слід уникати керування транспортом.

Взаємодія з лікарськими засобами.Токсична дія на печінку може виникнути у разі одночасного застосуванняСтоп-Флю плюс та снодійних засобів, препаратів для лікування епілепсії,антидепресантів, а також рифампіцину. Одночасний прийом саліциламіду посилюєгепатотоксичний ефект. Одночасне вживання алкоголю посилює ризик побічного гепатотоксичногоефекту препарату.

Термін придатності. Термін придатності препарату становить 3 роки.Дата кінцевого терміну використання наведена на етикетці та упаковці.Не використовуйте препарат після закінчення терміну придатності,зазначеного на упаковці!

Умови зберігання.Зберігайте Стоп-Флю плюс в недоступному для дітей, прохолодному місці. Медикамент не можна використовувати після закінчення термінупридатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z