Загружается, подождите...

Стомалокс (Stomalox)


основні фізико-хімічні властивості:таблетки жувальні білого кольору,циліндричної форми з плоскою поверхнею зверху і знизу, зі специфічним запахом;

склад: 1 таблетка міститьалюмінію гідроксиду 400 мг, магнію гідроксиду400 мг;допоміжні речовини:ксилітол, натрію крохмальгліколят, крохмалькукурудзяний, магнію стеарат, м’ятний ароматизатор.

Форма випуску. Таблетки жувальні.

Фармакотерапевтична група. Антациди. Комбіновані препарати та комплекснісполуки алюмінію, кальцію та магнію. Код АТС A02AD01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Стомалокс складається зі збалансованої комбінації гідроксиду алюмінію ігідроксиду магнію, що забезпечує його високу кислотонейтралізуючу дію ігастропротекторний ефект.Алюмініюгідроксид пригнічує секрецію пепсину, нейтралізує соляну кислоту, утворюючиалюмінію хлорид, що у лужному середовищі перетворюється в лужні солі алюмінію. Магніюгідроксид також нейтралізує соляну кислоту, перетворюючи в магнію хлорид, щомає невелику проносну дію. Таким чином здійснюється протидія ефектові алюмініюгідроксиду, що спричинює запор. Стомалокс має антацидну,адсорбуючу, обволікаючу, жовчогінну і слабку проносну дію. Нейтралізує вільнусоляну кислоту в шлунку, знижує активність шлункового соку, заспокоює біль уверхніх відділах шлунково-кишкового тракту (ШКТ) на кілька годин.Кислотонейтралізуюча активністьоднієї таблетки Стомалоксу складає 18,5 мэкв соляної кислоти.Фармакокінетика. Активні речовинипрепарату практично не всмоктуються в ШКТ і не потрапляють у систему кровообігу,не спричиняючи в такий спосіб системних побічних ефектів.

Показання.Гострий гастрит.Хронічний гастрит з нормальною абопідвищеною секреторною функцією у фазі загострення.Грижа стравохідного отвору діафрагми.Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалоїкишки (профілактика й у фазі загострення), при наявностігастроезофарингеального рефлюксу.Рефлюкс-езофагіт. Функціональна (невиражена ) диспепсія. Шлунковий дискомфорт, гастралгія, печія (внаслідокпогрішностей у харчуванні, прийманні лікарських засобів, надлишкового вживаннякави, алкоголю і нікотину).

Спосібзастосування та дози. Кожнутаблетку препарату Стомалокс необхідно розжовувати або тримати в роті доповного її розсмоктування. Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1-2 таблетки 3 рази надень, через 1-1,5 години після їди та на ніч, або у випадку шлункового болю,печії. При виразці шлунка - за 30 хвилин до їди. За необхідності разову дозузбільшують до 3-4 таблеток. Дози встановлюються індивідуально, залежно відпоказань рН шлункового соку. Після досягнення терапевтичного ефекту - підтримуюча терапія: по 1таблетці 3 рази на добу протягом 2-3 місяців. Для профілактики приймають по 1-2 таблетки перед можливою подразнюючоюдією на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.Дітям до 12 років застосовувати тільки за рекомендацією лікаря.

Побічна дія. Стомалокс

, як правило, добре переноситьсяпацієнтами без будь-яких шкідливих побічних ефектів при дотриманні рекомендаційз добового дозування. Зрідка можливі нездужання, м’язова слабкість, судорожна готовність,нудота, блювання, запор, зміна смакових відчуттів, що спричиняються розвиткомдефіциту фосфору в організмі при тривалому прийомі препарату у високих дозах(більше 6 таблеток на добу), пов’язаним із наявністю в складі препаратуалюмінію гідроксиду.При тривалому прийомі у високих дозах - гіпофосфатемія, гіпокальціємія,гіперкальціурія, остеомаляція, остеопороз, гіпермагніємія, гіпералюмініємія,енцефалопатія, нефрокальциноз, ниркова недостатність. У хворих із супутньоюнирковою недостатністю - спрага, зниження артеріального тиску, гіпорефлексія.

Протипоказання. Тяжкі форми ниркової недостатності, лактація.

Передозування. Про передозування повідомлень немає.

Особливості застосування. У період вагітності Стомалокснеобхіднозастосовувати з обережністю, тільки за рекомендацією і під контролем лікаря.Не рекомендується застосовувати Стомалоксу період лактаціїчерез відсутність даних про виділення активних речовин препарату з грудниммолоком.З появою перших симптомів розвиткудефіциту фосфору в організмі пацієнта (через тривале застосування високих дозСтомалоксу) необхідно зменшити і розподілити дози препарату на весь день,відповідно до рекомендацій щодо добового дозування. Як правило, зазначенісимптоми (нездужання, м’язова слабкість, судорожна готовність, нудота,блювання, запор, зміна смакових відчуттів) при цьому зникають. Якщо данісимптоми не зникають, препарат необхідно негайно відмінити і забезпечити достатнєнадходження фосфору з їжею.Коли пацієнт приймає препарати,перелічені в пункті “Взаємодія з іншими лікарськими засобами“, Стомалокснеобхідно застосовувати за 2 години до або через 2 години після прийомузазначених лікарських засобів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Стомалокспри одночасному прийомізнижує абсорбцію таких лікарських засобів: індометацину, ацетилсаліциловоїкислоти й інших саліцилатів, хлордіазепоксиду, дигоксину, солей заліза,псевдоефедрину, непрямих антикоагулянтів (дикумаролу і т.п.), блокаторівгістамінових Н2-рецепторів, бета-адреноблокаторів, аміназину,дифлунізалу, ізоніазиду, фенітоїну, антибіотиків групи тетрацикліну іпрепаратів, що містять фосфор.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі 15 – 25 оС.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z