Загружается, подождите...

Стерилліум (Sterillium)


основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин блакитного кольору іззапахом спирту, густина – приблизно 0,85 г/см3, в’язкість - біля 3мПа

·с, рН - нейтральна, коефіцієнт заломлення - приблизно 1,38.

склад: 100 г розчину містять: 2-пропанолу – 45 г,1-пропанолу – 30 г, мецетронію етилсульфату – 0,2 г;допоміжні речовини: спирт міристиловий, гліцерин(85%), ароматизатор, барвник, вода очищена.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфекційні засоби.Код АТС D 08 АХ 53**.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Препарат має фунгіцидну, туберкулоциднута пролонговану бактерицидну дію, у тому числі проти видів наведених бактерійта їх штамів, а також штамів, резистентних до антибіотиків: Acinetobacterbaumannii; Acinetobacter calcoaceticus; Acinetobacter lwoffii; Bacteroidesfragilis; Burkholderia cepacia; Candida albicans; Clostridium difficile;Enterobacter aerogenes; Enterobacter cloacae; Enterococcus faecalis;Enterococcus faecium; Escherichia coli; Haemophilus influenzae; Klebsiellapneumoniae; Klebsiella oxytoca; Listeria monocytogenes; Micrococcus luteus;Mycobacterium tuberculosis; Proteus mirabilis; Pseudomonas aeruginosa;Salmonella enteritidis; Salmonella typhimurium; Serratia marcescens; Shigellasonnei; Staphylococcus aureus; Staphylococcus epidermidis; Staphylococcushaemolyticus; Staphylococcus hominis; Staphylococcus saprophyticus;Streptococcus pneumoniae; Streptococcus pyogenes; Vibrio сholerae.Препарат має віруліцидну дію - інактивує вірусигепатиту В, гепатиту С1, ВІЛ, герпесу тип 1 (герпес лабіаліс) і герпесутип 2 (герпес геніталіс), ротавіруси, паповавіруси, вакциніявіруси,аденовіруси, віруси грипу А, SARS – асоційовані з коронавірусами (SARS-CoV).Препарат атестований відповідно до Європейськихстандартів prEN12791, EN1500Стерилліум має такі властивості:- знижує кількість транзиторноїмікрофлори шкіри за 30 секунд у 100 тисяч разів;- ефективний також і протирезидентної мікрофлори шкіри;- швидкодіючий засіб, що зберігаєсвою дію протягом 1 год. на незахищеній шкірі рук та протягом 3 год. під медичнимирукавичками;- забезпечує антиперспірантну дію,зменшує кількість вологи під рукавичкою, що перешкоджає виділенню резидентноїмікрофлори з глибоких шарів шкіри;- не подразнює шкіру;- не порушує водно-жирового балансушкіри.Фармакокінетика. Дані відсутні.

Показання для застосування.Гігієнічна та хірургічна антисептична обробка шкірирук і антисептична обробки шкіри перед ін’єкціями та пункціями.1) Сурогатний вірус – BVDV (вірус вірусної діареївеликої рогатої худоби).

Спосіб застосування та дози.

1. Гігієнічна антисептична обробкарукспрямована проти транзиторної мікрофлори шкіри рук без порушення резидентноїмікрофлори. Гігієнічна антисептика рук проводиться:- у закладах, на підприємствах, в установах таорганізаціях охорони здоров’я;- в дитячих дошкільних закладах, навчальних закладахрізних рівнів акредитації;- на підприємствах косметичної, фармацевтичної,мікробіологічної промисловості;- на підприємствах харчової промисловості;- в закладах громадського харчування та торгівлі;- на всіх видах транспорту;- на комунальних об’єктах;- в закладах соціального захисту;- у випадках, коли необхідне дотримання гігієнічнихвимог, у т.ч. в побуті при догляді за новонародженими, старими, хворими, вподорожах тощо.Гігієнічнаантисептична обробка рукРутинну антисептичну обробку рук без наступного миттяпроводити до та після огляду кожного пацієнта, а також до та після кожноїмедичної маніпуляції.В особливих випадках, а саме:1. При забрудненні рук виділеннями, секретами, кров’ю- ретельно видалити забруднення одноразовою серветкою, що просочена препаратомСтерилліум®, потім руки вимити та обробити антисептиком або безмиття безпосередньо обробити руки антисептичним засобом Стерилліум®за методикою.2. При надмірному забрудненні рук виділеннями,секретами, кров’ю - руки спочатку сполоснути водою, потім вимити зантимікробним засобом (наприклад, Стелісепт® скраб), запобігаючирозбризкуванню води в оточуюче середовище та на одяг (наприклад, у разіконтамінації кров’ю). Якщо необхідно, зону контамінації продезінфікувати таодягнути новий спецодяг.Після чого руки обробити антисептиком за методикою.Методикагігієнічної антисептичної обробки рук До та після контакту без видимого забруднення рук Антисептик Стерилліум® відбирати за допомогою дозуючого пристрою в заглиблення сухої долоні. Після цього препарат активно втирати у шкіру рук. Послідовність втирання антисептичного засобу визначена Європейським стандартом EN1500 (див. Таблицю 1.) Дозування: мінімум 3 мл препарату втирати протягом 30 с. Протягом всього часу обробки руки повинні бути зволожені антисептичним засобом. Таблиця 1.Гігієнічна антисептичнаобробка рук

Стандартна методика втирання згідно з EN1500 Стадія 1: Долоня до долоні Стадія 2: Ліва долоня на тильній стороні правої кисті та навпаки. Стадія 3: Долоня до долоні з перехрещеними пальцями Стадія 4: Зовнішня сторона пальців на протилежній долоні з перехрещеними пальцями Стадія 5: Колоподібне розтирання лівого великого пальця у закритій долоні правої руки та навпаки Стадія 6: Колоподібне втирання зімкнутих кінчиків пальців правої руки на лівій долоні та навпаки Антисептичний препарат добавляють у заглибленнясухої долоні і протягом 30 секунд енергійно втирають у кисті рук до зап’ястя.На кожній стадії рух повторюють п’ять разів. По закінченні 6-ї стадії окремірухи повторюють до закінчення часу експозиції. В разі необхідності – повторитивтирання з новою порцією антисептичного засобу. Слідкувати за тим, щоб протягомусього часу втирання руки залишалися зволоженими препаратом.2. Хірургічнаантисептична обробка рук спрямована протинабутих патогенних мікробів (транзиторна мікрофлора) і проти властивих дляшкіри мікробів (резидентна мікрофлора).Хірургічна антисептика рук здійснюється перед кожнимопераційним втручанням.Хірургічна антисептична обробка рукМетодикахірургічної антисептичної обробки рук Перед кожним хірургічним втручанням 1. Миють руки і передпліччя водою з м’якою емульсією, наприклад, БАКТОЛІН® БАЗІК, потім ретельно змивають. Стерильну щітку для нігтів застосовують тільки при необхідності. ОБЕРЕЖНО: можливі мікроушкодження шкіри щіткою! 2. Ретельно висушують руки за допомогою безволокнистого одноразового рушника. Руки повинні бути сухими. 3. Антисептичний препарат Стерилліум® відбирають із дозатора в суху долоню (ліктем кілька разів натискають на важіль дозатора) і зволожують руки та передпліччя. Протягом 1,5 хвилини втирають Стерилліум® у шкіру рук (див. Таблицю 1) і передпліч, включаючи кистеві та ліктьові суглоби. При цьому періодично відбирають стільки порцій антисептика, скільки потрібно, щоб протягом всього часу втирання руки були зволожені препаратом. При цьому долоні треба тримати вище рівня ліктів. Останню порцію антисептичного препарату втирати в шкіру до висихання. На всю процедуру використовувати не менше 6 мл препарату.

Увага! Не надягати рукавички на вологі від антисептика руки, дочекатися повного висихання шкіри рук. 3. Антисептичнаобробка шкіри перед ін’єкціями та пункціями.Антисептична обробка шкіри здійснюється передін’єкціями, забиранням крові, пункціями, дрібними хірургічними втручаннями, атакож для антисептичної обробки дрібних пошкоджень шкіри.Антисептична обробка шкіри перед ін’єкціями тапункціями-у місцях можливих втручань суху шкіру обробляти тампоном, просоченим препаратомСтерилліум®, протягом 15 с;-перед невеликими хірургічними втручаннями (перед пункціями суглобів, пустот тапорожнин тіла) шкіру обробляти протягом однієї хвилини;-шкіра з великою кількістю сальних залоз повинна бути зволоженою препаратомпротягом 10 хвилин.Дозування–У медичній практиці:Гігієнічнаантисептична обробка рук – мінімум 3 мл препарату Стерилліум®втирати в сухі руки протягом 30 с.Хірургічнаантисептика рук – 6 мл препарату Стерилліум® втирати в руки порціямипротягом 1,5 хвилини.Гігієнічна антисептична обробка рук для профілактикизахворювань, що викликаються:

Найменування експозиціявірусами гепатиту В*/ВІЛ* 30 свірусами гепатиту С* 30 свірусами герпесу тип I, II 30 свірусами грипу А 15 сротавірусами 30 свакциніявірусами 30 свірусами SARS 30 саденовірусами 60 смультирезистентним золотистим стафілококом (MRSA) 30 сентерогеморагічною кишковою паличкою (EHEC) 30 ссальмонелами 30 слістеріями 30 схолерним вібріоном 30 с________________________________________________________________________________________________________________________* відповідно до рекомендацій RKI.Дляпрофілактики Tbс (тест з M.terrae) та аденовірусної інфекції процедуруповторити двічі.Дляпрофілактики інфекцій, що викликаються паповавірусами, руки обробляти протягом5 хв.Слідкуватиза тим, щоб протягом всього часу втирання препарату руки залишалися вологимивід препарату.–У промисловості:3мл препарату Стерилліум® втирати в суху шкіру рук протягом 30секунд.– В інших галузях, де потрібне дотримання гігієнічних норм, тапобуті:3мл препарату Стерилліум® втирати в суху шкіру рук протягом 30 секунд.Побічна дія. Невстановлена.Протипоказання. Підвищеначутливість до компонентів препарату.

Передозування. Не встановлене.

Особливості застосування. Препарат може бути використаний всюди,навіть у відсутності раковин для миття і води.Системи дозування дозволяють відбирати Стерилліум®безконтактно. Дозатори можуть бути розміщені незалежно від наявності раковинабо мийок там, де необхідна гігієнічна антисептика рук.Не застосовувати для антисептики слизових оболонок,не допускати контакту зі слизовими оболонками очей. Для зовнішньогозастосування. Запобігати контакту з відкритим полум’ям та джерелами займання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.

Умови та термін зберігання. Займистий. Дотримуватись правил техніки безпекипід час роботи зі спиртовмісними засобами. Зберігати при температурі не вище+25°С в недоступних для дітей місцях!Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z