Загружается, подождите...

Споридекс (Sporidex)


міжнародна та хімічна назви: cefalexin;7R-3-метил-7-(aльфа-D-фенілгліциламіно)-3-цефем-4-карбонова кислота,моногідрат;

основні фізико-хімічні властивості: порошок майже білого кольору, післярозведення водою утворює оранжеву сиропоподібну суспензію з характернимапельсиновим запахом;

склад: 5 мл суспензії містять цефалексину моногідрату, еквівалентнобезводному цефалексину 125 мг;допоміжні речовини: динатрію едетат, натрію бензоат, камідь ксантанова,цукроза, силікагель колоїдний безводний, барвник оранжево-жовтий супра ІН,ароматизатор ананасний ІН, ароматизатор апельсиновий ІН. Форма випуску. Порошокдля приготування суспензії.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування.Бета-лактамні антибіотики. Цефалоспорини та споріднені речовини. Код АТС J01DA01.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Споридекс - цефалоспориновий антибіотикпершої генерації широкого спектра дії. Діє бактерицидно, порушує синтезклітинної стінки мікроорганізмів. Стійкий до лактамаз. Спектр дії Споридексувключає такі мікроорганізми:аеробні грампозитивні бактерії: стрептококи (за виняткомштамів Streptococcus pneumoniae, резистентних до пеніциліну), стафілококи (завийнятком штамів, резистентних до метициліну), Corynebacterium spp.;меншою мірою аеробні грамнегативні бактерії: Escherichiacoli, Klebsiella pneumoniae, Proteus mirabilis, Moraxella (Branhamella)catarrhalis, Neisseria spp., Salmonella spp., Shigella spp.Препарат нечутливий до індолпозитивних видів Proteus,Serratia marcescens, Haemophilus spp., Listeria monocytogenes, Bacteroidesfragilis, Gardnerella vaginalis, Chlamydia trachomatis, Providencia spp.,Yersinia spp., Pseudomonas spp., Enterococcus spp., Morganella morganii, Vibriospp., Citrobacter spp., Serratia spp., Campylobacter spp., мікобактерій,мікоплазм, грибів, вірусів, найпростіших. Фармакокінетика.Цефалексиншвидко і практично повністю (95%) всмоктується із шлунково-кишкового тракту.Концентрації у плазмі крові досягають рівня 18 мкг/мл через 1 год після прийомудози 500 мг; подвоєння дози збільшує концентрації препарату в плазмі кровівдвічі. Їжа не знижує всмоктування препарату, але може дещо зменшити швидкістьвсмоктування. 15% прийнятої дози зв’язується з білками плазми крові. Часнапіввиведення Споридексу становить приблизно 1 год; він підвищується у разіпорушення функції нирок. Цефалексин широко розподіляється по тканинах і рідинахорганізму, за винятком спинномозкової рідини. Цефалексин проходить черезплаценту і виділяється з грудним молоком. 80% прийнятої дози препаратувиділяється з сечею у незміненому вигляді шляхом гломерулярної фільтрації ітубулярної секреції через 6 год після прийому. Період напіввиведення – 0,9 -1,2 год. Виводиться нирками (90%) у незміненому вигляді шляхомклубочкової фільтрації, незначна частина препарату виводиться з жовчю.

Показання для застосування. Лікуванняінфекцій, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами:ЛОР-органів і дихальних шляхів (фарингіт, середній отит,синусит, ангіна, пневмонія, бронхопневмонія); - сечостатевої системи (пієлонефрит, цистит,уретрит, простатит, епідидиміт, ендометрит, гонорея, вульвовагініт);- шкіри і м’яких тканин (фурункульоз, абсцес,флегмона, піодермія, лімфаденіт, лімфангіт);- кісткової тканини і суглобів (остеомієліт).

Спосіб застосування та дози. Передприйомом препарат готується шляхом додавання холодної кип’яченої води до міткина флаконі. Кожні 5 мл готової суспензії містять 125 мг цефалексину. Передкожним прийомом флакон необхідно добре струшувати.Дітям Споридекс призначають до їди у дозі 25 -100 мг/кг на добу в розподіленій на однакові частки, що приймаються через кожні6, 8, 12 год залежно від виду і перебігу інфекції. Якщо маса тіла дитини неперевищує 40 кг, середня добова доза препарату становить 25 - 50 мг/кг, врозподіленій на однакові дози, що приймаються через кожні 6 годин. У разілікування тяжких інфекцій добова доза може бути підвищена до 100 мг/кг,розподілені на однакові дози, що приймаються через кожні 4 год. У більшостівипадків курс лікування становить 7 - 10 днів; лікування необхідно продовжуватище 2 - 3 дні після усунення симптомів хвороби. При тяжких та ускладненихінфекціях терапія може бути подовжена. Дорослимпацієнтам з порушенням функції нирок добову дозу зменшують залежно від кліренсукреатиніну: при кліренсі креатиніну 5 - 20 мл/хв максимальна добова доза – 1,5г на добу; при кліренсі креатиніну менше 5 мл/хв – 0,5 г на добу. Добову дозуділять на 4 прийоми.

Побічна дія. Симптоми можуть включати алергічні реакції, такі як: пропасниця, шкірні висипання, свербіж,почервоніння, анафілаксія, синдром Стівенса-Джонсона; шлунково-кишкові розлади,такі як: нудота, блювання, пронос. Тривале використання Споридексу можепризвести до надмірного росту нечутливої до препарату мікрофлори. Дуже рідко спостерігалисьтранзиторне підвищення печінкових трансaміназ, нейтропенія, тромбоцитопенія,агранулоцитоз, гіпопротромбінемія, гепатит, холестатична жовтяниця, сухість уроті.

Протипоказання. Алергія нацефалексин, інші антибіотики цефалоспоринового чи пеніцилінового ряду.Вагітність і лактація. Діти до 6 місяців.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, запаморочення, енцефалопатія. Лікування: гемодіаліз, перитонеальний діаліз.

Особливості застосування. Можуть спостерігатисяпсевдопозитивні реакції на глюкозу в сечі. У пацієнтів, які приймали цефалоспорини, можливапозитивна реакція Кумбса, а також хибнопозитивна реакція сечі на цукор. Вагітність і лактація.Застосуванняпрепарату у період вагітності і лактації виправдано тільки у разі, коли очікуванакористь для матері перевищує потенційний ризик для плода. У разі необхідностілікування препаратом під час лактації рекомендується годування дитини груддюприпинити.Під час лікування препаратом слід утримуватися відвживання алкоголю.Вплив на здатність керувати автотраспортом і працювати змеханізмами.Немає будь-яких застережень для водіїв та операторів,робота яких пов’язана з підвищеною увагою.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами.Пробенецид уповільнює тубулярну секрецію препарату. Одночасне застосуванняпрепарату з петльовими діуретиками може підвищити нефротоксичність Споридексу.Саліцилати та індометацин уповільнюють виведення препарату.

Умовита термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місціпри температурі не вище 25°С. Термінпридатності – 3 роки.Приготовлену суспензію необхідно зберігати притемпературі 2 - 8°С (у холодильнику) в темному, недоступному для дітей місці;термін придатності - 7 днів.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z