Загружается, подождите...

Спізеф (Spizef)


міжнародна назва: цефуроксим;

основні фізико-хімічні властивості: вкриті оболонкою таблетки білого кольору;

склад: 1 таблетка містить цефуроксиму аксетилу 458,7 мг або 917,4 мг, щоеквівалентно 250 мг або 500 мг цефуроксиму;допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, натрію кроскармелоза,натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний, опадрі білий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування.Цефалоспорини. Код АТС J01D A06.

Фармакологічні властивості. Цефуроксим – напівсинтетичний цефалоспориновийантибіотик, резистентний до дії більшості бета-лактамаз. Бактерицидний ефектохоплює широкий спектр грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів.Препарат активний відносно Staphylococcus aureus, включаючи пеніцилінстійкіштами, Staphylococcus sp., Streptococcus pyogenes, Escherichia coli,Streptococcus mitis (Viridans group), Clostridium sp., Proteus mirabilis,Proteus rettgeri, Salmonella tiphi murium та інших Salmonella sp., Neisseriasp. (включаючи бета-лактамазопродукуючі штами Neisseria gonorrhоeae) таBordetella pertussis.Фармакокінетика

. Після перорального прийому препарату піковаконцентрація у плазмі досягається через 2,5 години і становить 4,1 мкг/мл.Протягом 24 годин цефуроксим аксетил виводиться з сечею практично у незміненійформі, більшість препарату виводиться протягом перших 6 годин. Періоднапіввиведення становить 1,2 години. Цефуроксим аксетил проникає черезгематоенцефалічний бар’єр. Приблизно 50% препарату зв’язується з білкамисироватки крові.

Показання для застосування. Інфекційні захворювання, спричинені чутливими допрепарату мікроорганізмами, а саме:інфекційні захворювання нижніх дихальних шляхів (пневмонія, гострібронхіти, загострення хронічних бронхітів;інфекційні захворювання вуха, горла, носа (середній отит, синусит,тонзиліт, фарингіт);інфекційні захворювання сечових шляхів (пієлонефрит, цистит, уретрит);інфекційні захворювання шкіри та м’яких тканин (фурункульоз, піодермія,імпетиго);ентерити;гонорея, гострі неускладнені гонококові уретрити, цервіцити.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо, післяприйому їжі. ДоросліДля лікування фарингітів, тонзилітів чи гострих бактеріальних синуситівзвичайна доза для дорослих та підлітків віком 13 років і старше становить 250мг кожні 12 годин.Для лікування хронічних бронхітів у стадії загострення, гострихбронхітів, а також неускладнених інфекційних захворювань шкіри та м’яких тканинзвичайна доза для дорослих та підлітків 13 років і старше становить 250 – 500мг кожні 12 годин.При неускладнених інфекційних захворюваннях сечових шляхіврекомендована доза – 125 – 250 мг кожні 12 годин.Для лікування неускладненої уретральної чи ендоцервікальної гонореї,або ректальної гонореї у жінок рекомендована разова доза для дорослих іпідлітків 13 років і старше – 1 г. ДітиДля лікування гострих середніх отитів у дітей до 12 років, які можутьковтати таблетки, рекомендована звичайна доза препарату становить 250 мг 2 разина день протягом 10 днів. Для лікування фарингітів і тонзилітів дітям до 12 років, які можутьковтати таблетки, призначають по 125 мг кожні 12 годин протягом 10 днів.Для лікування гострих інфекційних синуситів – 250 мг 2 рази на деньпротягом 10 днів. Максимальна добова доза Спізефу для пацієнтів похилого віку та хворих зпорушенням функції нирок, у тому числі хворих, які заходяться на гемодіалізі,становить 1 г.

Побічна дія. Реакції гіперчутливості: анафілаксія, ангіоневротичний набряк, свербіж,висип, кропив”янка.Шкірні реакції: мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона,токсичний епідермальний некроліз.Шлунково-кишковий тракт: тошнота, рвота, діарея, абдомінальний біль,псевдомембранозний коліт.Функція печінки і підшлункової залози: порушення функції печінки,включаючи гепатит і холестаз, жовтяниця. Картина крові: гемолітична анемія, лейкопенія, панцитопенія, тромбоцитопенія.Нирки: порушення функції нирок.

Протипоказання. Гіперчутливість до цефалоспоринових антибіотиків,кровотечі і захворювання травного тракту в анамнезі, у т. ч. виразковий коліт. Вагітність, період годування груддю.

Передозування. Передозування цефалоспоринів призводить довиникнення судом. Концентрацію цефуроксиму в сироватці крові можна зменшитишляхом гемодіалізу та перитонеального діалізу. Терапія симптоматична.

Особливості застосування. Як і при прийомі інших антибіотиків широкого спектра дії тривалийприйом Спізефу може призводити до розвитку нечутливих мікроорганізмів. Якщо підчас терапії Спізефом розвивається суперінфекція, слід вжити відповіднихзаходів. Псевдомембранозний коліт розвивається після прийому майже всіхантибактеріальних засобів, включаючи Спізеф, і може бути як помірним, так ізагрозливим для життя. Слід дотримуватися особливої обережності при призначенніпрепарату у разі гіперчутливості до пеніциліну та при нирковій недостатності. При комбінованій терапії з аміноглікозидами необхідно перевірятифункцію нирок.Можлива перехресна алергія з антибіотиками пеніцилінового ряду. У хворих, які приймають Спізеф, для визначення рівня глюкози в кровірекомендується застосовувати ферментативні методи (з використаннямглюкозокінази та гексокінази).Вагітність і лактація. Оскільки цефуроксим проникає в грудне молоко, під час лікуванняСпізефом слід тимчасово припинити грудне вигодовування.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами.При одночасномупризначенні з:потенційно нефротоксичними субстанціями (такими, як аміноглікозидніантибіотики) та сильнодіючими діуретиками (такими, як етакринова кислота абофуросемід) існує підвищений ризик розвитку недостатності функції нирок;еритроміцином можливе пригнічення антибактеріального ефекту обохантибіотиків.Суміснезастосування пробенециду з Спізефом призводить до збільшення площі під кривоюзалежності “концентрація - час” на 50%. Лікарські засоби, які зменшують кислотність шлункового соку, можутьпризводити до зниження біодоступності цефуроксиму у порівнянні з прийомом йогонатще.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С, всухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z