Загружается, подождите...

Спиртетиловий 96% (Spiritus aethylicus 96%)


хімічна назва: етанол, спирт етиловий;

основні фізико-хімічнівластивості: прозора,безбарвна, рухома летка рідина

зхарактернимспиртовимзапахом, легкозаймиста;

склад: неменше 96% і небільше 96,6% спирту етилового за об’ємом.

Форма випуску. Розчин.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні тадезінфекційні засоби. АТС D08A Х07.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. При зовнішньомузастосуванні має антисептичну, дезінфікуючу,місцеву подразнювальну дію. Спиртетиловий коагулює білки, активний відносногрампозитивних і грамнегативнихбактерій та вірусів. Проявляє “дубильну” дію на шкіру

та слизові оболонки.При прийомі внутрішньо спиртетиловий, впливаючи на клітини центральної нервовоїсистеми (особливо кори великогомозку), викликає характерне алкогольне збудження,обумовлене ослабленням процесівгальмування. Після цього спостерігається ослабленняпроцесів збудження у корі,пригнічення спинного та продовгуватого мозку, функціїдихального центру.

Показання для застосування. Спирт етиловийзастосовують як зовнішній місцево- подразнювальний та антисептичний засіб, длядезінфекцій шкіри, у тому числі рук, дляпримочок.

Спосіб застосування та дози. Зовнішньо -наносять на шкіру за допомогою ватних тампонів, серветок. Особливостізастосування визначаються лікарем у кожному конкретному випадку.

Побічна дія. Пригнічення центральноїнервової системи. Можливі подразнення шкіри або слизових оболонок.

Протипоказання. Не можна застосовувати пригострих запальних процесах шкіри.

Передозування. У великих дозах призастосуванні внутрішньо зумовлює пригнічення діяльності дихального центру. Приотруєнні внаслідок прийому спирту етилового внутрішньо викликають блювання,промивають шлунок.

Особливості застосування. Для компресів (длязапобігання опіку) етанол слід розвести водою у співвідношенні 1:1.

Умови та термін зберігання.Зберігатиу щільно закритий тарі, недоступному для дітей місці, подалі від вогню. Термінпридатності - необмежений.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z