Загружается, подождите...

Грудний збір № 2 (Species pectorales № 2)


основні фізико-хімічні властивості:жовтувато-зелена суміш шматочківлистя мати-й-мачухи, листя подорожника і кореня солодки. Запах – відсутній.Смак водної витяжки приторно-солодкий, трохи слизуватий.

склад: мати-й-мачухи листя (40 %), подорожника великого листя (30 %),солодки корені (30 %).

Форма випуску. Збір.

Фармакотерапевтична група. Відхаркувальний засіб. Код АТС R05C A10.

Фармакологічні властивості. Листя мати-й-мачухи, яке входить до складупрепарату, містить глікозиди, сапоніни, каротиноїди, галову, яблучну і виннукислоти, ситостерин, аскорбінову кислоту, інулін, декстрини, слиз, дубильніречовини, сліди ефірної олії. Ці компоненти мають відхаркувальний ефект,відновлюють активність війчастого епітелію трахеї та бронхів, виявляютьпротизапальну дію. Листя подорожника великого містить слизоту, гіркі речовини,каротин, вітаміни С і К, фактор Т та багато лимонної кислоти. Корінь солодкимістить гліциризин, який має приторно-солодкий смак, ліквіритин, значнукількість глюкози, сахарози, пектинових речовин, завдяки чому виявляєпротизапальну, пом´якшувальну, відхаркувальну та захисну обволікаючу діюна слизову оболонку шлунка.

Показання для застосування. Препарат показаний при запальнихзахворюваннях дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма,бронхоектатична хвороба).

Спосіб застосування та дози. Для приготування настою 1 столову ложку зборукладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) кип’яченої водикімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані15 хвилин. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хвилин і проціджують.Сировину, що залишилася, віджимають до процідженого настою. Об’єм останньогодоводять перевареною водою до об’єму 200 мл. Дорослі приймають внутрішньо утеплому вигляді по ½ склянки (100 мл) 2–3 рази на добу після їди.Дітям старше 12років – від 1 столової ложки до ¼ склянки 2–3 рази на добу після їди.Тривалість курсулікування залежить від тяжкості та перебігу хвороби. Перед вживаннямнастій збовтують.

Побічна дія. Небажані впливи невідомі.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентівлікарського засобу.Не рекомендується призначати дітям віком до 12 років і жінкам у періодивагітності та годування груддю.2

Передозування. Не можливе.Особливостізастосування.Безпечність та ефективність застосування збору грудного № 2 для лікування удітей на встановлені. Не приймати одночасно з препаратами, що гальмують кашель.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.

Умови та термін зберігання. У сухому, недоступному для дітей та захищеному відсвітла місці при кімнатній температурі (15–25 ºС). Виготовлений настій у прохолодному місці (8–15˚С) не більше 2-хдіб. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z