Загружается, подождите...

Грудний збір № 1 (Species pectorales № 1)


основні фізико-хімічні властивості: суміш білих, волокнистих шматочків кореняалтею, шматочків листя мати-й-мачухи, зверху зелених, знизу – біло-повстяних,трави материнки, яка складається з темно-фіолетових квіток, зелених шматочківлистків з темними крапками (під лупою) та шматочків стебел з фіолетовимвідтінком.Запах слабкий, ароматний; смак водного витягнення трохи слизистий,пряний;

склад: листя мати-й-мачухи подрібненого 40 %, кореня алтею подрібненого 40 %, трави материнки подрібненої 20 %.

Форма випуску. Збір.

Фармакотерапевтична група. Відхаркувальний засіб. Код АТС R05C A10.

Фармакологічні властивості. Листя мати-й-мачухи, яке входять до складупрепарату, містить глікозиди, сапоніни, каротиноїди, галову, яблучну і виннукислоти, ситостерин, аскорбінову кислоту, інулін, декстрани, слиз, дубильніречовини, сліди ефірної олії, мають відхаркувальний ефект, відновлюютьактивність війчастого епітелію трахеї та бронхів, виявляють протизапальну дію.Трава материнки має відхаркувальну дію завдяки вмісту в ній ефірної олії,фенолів, тимолу, геранілацетату, карвакролу та інших летких й ароматичних сполук,жирної олії, аскорбінової кислоти та дубильних речовин. Корінь алтею міститьслиз, крохмаль, цукор, аспарагін, пектини, завдяки чому виявляє протизапальну,пом’якшувальну, відхаркувальну та захисну обволікаючу дію на слизову оболонкушлунка.

Показання для застосування. Як відхаркувальний засіб призначають призапальних захворюваннях дихальних шляхів.

Спосіб застосування та дози. Для приготування настою столову ложку зборукладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) холодної кип’яченоїводи, закривають кришкою, нагрівають у киплячій воді на водяній бані 15 хвилин,настоюють при кімнатній температурі 45 хвилин, проціджують. Сировину, щозалишилася, віджимають у проціджений настій. Об’єм останнього доводятькип’яченою водою до 200 мл. Приймають внутрішньо по 1/2 склянки (100 мл), 3 - 4рази на день, після їди. Термін лікування визначає лікар.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції на компоненти препарату.

Протипоказання. Препарат протипоказаний у разі алергії до будь-якогоз його компонентів.

Передозування. Не встановлене.

Особливості застосування. Безпечність та ефективність застосування грудногозбору № 1 для лікування дітей не встановлені. Не рекомендується призначатидітям віком до 12 років і жінкам у періоди вагітності та годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла, недоступному длядітей місці (кімнатна температура 15-25°С). Термін придатності 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z