Загружается, подождите...

Кортонітол-дарниця (Sortonitolum-darnitsa)


основні фізико'хімічні властивості: мазь від жовтувато-білогодо світло-жовтого із зеленкуватим відтінком кольору зі слабким специфічнимзапахом;

склад: 100 г мазі містять гідрокортизону ацетату -1г,нітазолу -2г;допоміжні речовини: нітазол, пропіленгліколь,цетостеариловий ефір макрогол 20 або препарат ОС-20, спирт цетостеариловий, масловазелінове медичне, вода очищена.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди укомбінації з антисептиками. Код АТС D07B А04

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Мазь Кортонітол-Дарниця - комбінований препарат, доскладу якого входять гідрокортизону ацетат та протимікробний засіб (нітазол).Має протизапальну, антиексудативну, протиалергічну дію, усуває свербіж івиявляє антибактеріальну активність відносно стафілококів, стрептококів,кишкової палички, клебсієли, аеробних спороутворюючих бактерій, патогенниханаеробних мікроорганізмів (Bacteroides fragilis, Bacteroides melaninogenicus,Peptococcus, Peptostreptococczus) у вигляді монокультур і мікробних асоціацій,включаючи резистентну до антибіотиків мікрофлору. Препарат неефективнийвідносно синьогнійної палички і протею.

Показання для застосування. Екзема, алергічний дерматит, псоріаз, утому числі ускладнені піодермією, піодермія; виразки та інші ураженняперіанальної ділянки, які виникають внаслідок зовнішніх проявів хвороби Крона,тріщин заднього проходу, проктитів та анального свербежу.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують місцеве. Мазьнаносять тонким шаром на уражені ділянки 1 - 2 рази на добу протягом 5-14 днівпри застосуванні в дерматології і 2 рази на добу протягом 7-14 днів - призастосуванні в проктології. Лікування припиняють при зникненні запальногопроцесу, свербежу та інших симптомів.При ексудації перед застосуванням препарату ерозивнуповерхню обробляють розчинами кислоти борної 1%, перекису водню 3%, фурациліну1:5000 або хлоргексидину біглюконату 0,05%. При необхідності мазь наносять підстерильну марлеву пов’язку.

Побічна дія. При застосуванні мазі іноді виникає відчуттялегкого печіння.

Протипоказання. Підвищена чутливість до гідрокортизону ацетату танітазолу, туберкульозний процес, що локалізується у місці аплікації мазі,захворювання, викликані вірусом герпесу та сифілітичне ураження шкіри, шкірніреакції після вакцинації.Препарат не призначають вагітним та дітям першогороку життя.

Передозування. Явищ передозування невиявлено.

Особливості застосування. При застосуванні мазі удітей віком від 1 року і, старших необхідно обмежити загальну тривалістьлікування та виключити дії, які призводять до посилення резорбції та всмоктуваннястероїдів (зігрівальні, фіксуючі та оклюзійні пов’язки).Для запобігання інфекційним ураженням шкіри мазьрекомендують призначати в комбінації з антибактеріальними та протигрибковимизасобами.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Істотних явищ несумісності з лікарськими препаратами інших груп не виявлено.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, недоступному для дітеймісці, при температурі від +15°С до +25°С. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z