Загружается, подождите...

Сомілаза (Somilasum)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкритіоболонкою, з гладкою двоопуклою поверхнею, від світло-коричневого докоричневого, дещо фіолетового кольору;склад: 1 таблетка містить ферменти мікробного походження: ліпазуз мінімальною активністю 60 000 ЛО та амілазу з мінімальною активністю 1 500АО;допоміжні речовини: цукор молочний,полівінілпіролідон низькомолекулярний, кальцію стеарат або кислота стеаринова,ацетилфталілцелюлоза, титану діоксид, барвники “Євробленд зелений” та кислотнийчервоний 2С.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Засоби замісної терапії, які застосовуютьсяпри розладах травлення. Препарати ферментів. Код АТС А09А А02.Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Поповнює дефіцит ферментів підшлункової залози.Мікробіологічні ферменти, що входять до складу препарату – ліпаза та амілаза,гідролізують жири (до гліцерину та жирних кислот) та харчові вуглеводи (додекстринів і моносахарів), сприяючи більш повному всмоктуванню речовин утонкому кишечнику. При застосуванні препарату нормалізується процес травлення,поліпшується функціональний стан травного тракту.Завдяки кислотостійкому покриттюферменти не інактивуються під дією соляної кислоти шлунка. Розчинення оболонкита вивільнення ферментів починається у дванадцятипалій кишці. Ферменти слабковсмоктуються у травному тракті, діють у порожнині кишечнику.Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання для застосування. Екзокриннанедостатність підшлунковоїзалози при хронічному панкреатиті; диспептичні явища, що зумовлені ахілією,резекцією або опромі-нюванням шлунка та тонкого кишечнику, функціональнимипорушеннями моторики кишечнику, дискінезією жовчних протоків, вживаннямрослинної, жирної або незвичної їжі, яка важко перетравлюється; муковісцидоз;метеоризм; підготовка до рентгенологічного та сонографічного дослідженняорганів черевної порожнини.

Спосібзастосування та дози.Внутрішньо, під час їди або безпосередньо після неї. Таблетки проковтуютьцілими, не розламуючи їх та не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістюрідини.Звичайно доросліприймають по 1 – 2 таблетки до 3 раз на добу. Рекомендована доза для дітейскладає 2 – 4 таблетки на добу.Дозування татривалість лікування визначається тяжкістю захворювання і дієтою та можеваріювати від декількох днів до декількох місяців і більше (за необхідностіпостійної замісної терапії).

Побічна дія. В окремих випадках можливі алергічні реакції,нудота, печія.

Протипоказання. Гострий панкреатит, алергія до компонентівпрепарату.

Передозування. Симптоми передозуванняневідомі та малоймовірні.

Особливості застосування. Застосування Сомілази® привагітності і в період лактації можливо лише у випадках, коли очікувана користьдля матері перевищує потенційний ризик для плоду або дитини. При довготриваломузастосуванні одночасно призначають препарати заліза.

Взаємодія з лікарськимизасобами. Сомілаза®знижує всмоктування заліза, тому при довготривалому застосуванні може знадобитисьдодаткове призначення препаратів заліза.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла місці при температурі 15 – 25 0С. Зберігати внедоступному для дітей місці!Термін придатності – 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z