Загружается, подождите...

Сомазина (Somazina)


міжнародна назва: сiticoline;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин;

склад: 1 ампула (4 мл) розчину містить цитиколіну (увигляді натрієвої солі) 500 мг;допоміжні речовини: кислота соляна або натріюгідроксид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТСN06B X06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Цитиколін стимулює біосинтез структурних фосфоліпідівмембран нейронів. Цитиколін покращує функціонування таких мембранних механізмів,як іонні насоси та рецептори, без регуляції яких неможливе нормальне проведеннянервових імпульсів. Завдяки стабілізуючій дії на мембрану цитиколін маєпротинабрякові властивості, завдяки чому зменшує набряк мозку. Цитиколінослаблює вираженість симптомів, пов’язаних з церебральною дисфункцією післятаких патологічних процесів, як черепно-мозкові травми та гострі порушеннямозкового кровообігу. Цитиколін знижує рівень амнезії, поліпшує стан прикогнітивних, сенситивних та моторних розладах.Фармакокінетика. Дослідження біодоступності з використаннямрадіактивноміченого препарату показали, що біодоступність при пероральному тапарентеральному шляхах введення практично однакові.Цитиколін повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті, менше 1% дозивиявляється у фекаліях протягом 5 днів після приймання. Також було відміченодва піки радіоактивності у плазмі крові внаслідок метаболізму в печанці такишечнику, перший через 1 год і другий – через 24 год.Виведення дуже повільне переважно через дихальні шляхи та із сечею. Після5 діб приймання приблизно 16 % дози було виявлено, що свідчить про те, що рештачастини дози була включена у метаболізм.

Показання для застосування. Лікування порушень мозкового кровообігу вгострій фазі та періоді реабілітації; лікування черепно-мозкових травм та їхнаслідків; лікування когнітивних, сенситивних, моторних та нейропсихологічнихрозладів, пов’язаних з церебральною патологією дегенеративного та судинногопоходження.

Cпосіб застосування та дози. 1 або 2 ін’єкції на добу залежно відтяжкості стану. Препарат може вводитись внутрішньом’язово, повільновнутрішньовенно (протягом 3 - 5 хвилин) або внутрішньовенно крапельно. ПрепаратСомазина сумісний з усіма внутрішньовенними ізотонічними розчинами, а також згіпертонічним розчином глюкози.

Побічна дія. Іноді препарат може виявляти як стимулюючу дію на парасимпатичну нервовусистему, так і спричиняти незначне зниження тиску, що швидко минає.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Препарат не повинензастосовуватись при підвищеному тонусі парасимпатичної нервової системи.

Передозування. Невідомо. Зважаючи на низьку токсичність препарату, вірогідність отруєннянизька, навіть при випадковому перевищенні терапевтичної дози.

Особливості застосування. У разі персистуючої внутрішньочерепної кровотечі рекомендується вводитипрепарат у вигляді дуже повільної внутрішньовенної інфузії (30 крапель захвилину) та не перевищувати добову дозу 1 000 мг.Застосування у період вагітності талактації.Хоча під час дослідження на тваринахтератогенного ефекту не було виявлено, але за відсутності даних прозастосування препарату вагітними жінками та жінками під час годування груддюпрепарат може застосовуватися тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плода або дитини. Дані про проникнення цитиколіну вгрудне молоко та його дія на плід невідома.Вплив на здатність управляти транспортнимизасобами. Сомазина не впливає на здатність керуватитранспортними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не повинен застосовуватись одночасно з препаратами, що містятьмеклофеноксат (meclofenoxate). Підсилює ефект леводопи.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30°С.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z