Загружается, подождите...

Солпафлекс (Solpaflex)


міжнародна та хімічна назви: ібупрофен;2-(4-ізобутилфеніл)пропіонова кислота;

основні властивості лікарськоїформи: твердапрозора желатинова капсула розміру 0 з безбарвною основою та оранжевимковпачком, містить білуваті майже сферічні гранули. На ковпачку та на основікапсули напис “Solpaflex”;

склад: кожна капсула містить 300 мгібупрофену;допоміжні речовини: сахароза, крохмаль кукурудзяний,полівідон, кислота стеаринова, желатин, барвник жовтий “сонячний захід” (E110),спирт етиловий метильований, шелак, заліза оксид червоний, вода очищена, спиртN-бутиловий, лецитин соєвий, емульсія симетикону 30%.

Форма випуску. Капсули тверді,пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальніта протиревматичні засоби. Код АТС М01А E01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка

. Ібупрофен є нестероїднимпротизапальним засобом з вираженими аналгетичним і антипіретичним ефектами.Механізм протизапальної дії пов’язаний з пригніченням синтезу простагландинів,антипіретичний ефект – з впливом на гіпоталамус. Аналгетична дія зумовленапригніченням синтезу простагландинів як у центральній, так і у периферичнійнервовій системі.Фармакокінетика

. Ібупрофен всмоктується зшлунково-кишкового тракту, максимальна концентрація в плазмі настає приблизночерез півтори години після прийому препарату. Ібупрофен інтенсивно зв’язується зпротеїнами плазми, період напіввиведення при прийомі лікарських форм негайноговивільнення дорівнює приблизно 2 години. Форма препарату пролонгованої дії зтривалим вивільненням ібупрофену забезпечує триваліший час напіввиведення упорівнянні з формами негайного вивільнення та термін дії приблизно 12 годин.Ібупрофен швидко виводиться з сечею; майже 60% дози виявляють у сечі у форміметаболітів та їх кон’югатів.

Показання для застосування. Як знеболювальний тапротизапальний засіб для полегшення болю при ревматизмі, неускладненихартритах; а також для зменшення болю у м’язах, люмбаго; болю у попереку, прирозтягненнях; невралгії; головного болю, включно з мігренню; зубного болю; болюпід час менструації, а також застосовують при гарячкових станах і симптомахзастуди та грипу.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений дляприйому внутрішньо. Дорослим і дітям старше 12 років: по 1 або 2 капсулина добу, кожні 12 годин. Не більше 4 капсул протягом 24 годин.Не приймати більше семи днів без консультації злікарем.

Побічна дія. Ібупрофен може спричинитиподразнення шлунково-кишкового тракту, диспепсію і нудоту. У поодинокихвипадках можлива шлункова кровотеча, утворення виразки у шлунку. Рідко препаратспричиняє головний біль, запаморочення, порушення слуху, порушення функціїнирок або печінки. Крім того, відмічали виникнення висипів і, дуже рідко -тромбоцитопенію. У хворих з “аспіриновою” астмою можливе виникненнябронхоспазму.

Протипоказання. Препарат протипоказанийпацієнтам з гіперчутливістю до ібупрофену або будь-якого з компонентівпрепарату, пацієнтам з пептичною виразкою шлунка або дванадцятипалої кишки ванамнезі, виразковим колітом, захворюванням зорового нерву, гіперчутливістю доаспірину та інших нестероїдних протизапальних засобів. Не рекомендується дітям до 12 років.

Передозування. Симптоми передозуваннявключають головний біль, блювання, сонливість та гіпотензію. Лікуванняпередозування – промивання шлунка і, за необхідності, корекція балансуелектролитів у сироватці. Специфічного антидоту при передозуванні ібупрофенунемає.

Особливості застосування. Рекомендується зобережністю призначати пацієнтам із захворюваннями ШКТ, з бронхіальною астмою ванамнезі, з тяжкою серцевою недостатністю і тяжким порушенням функції нирок абопечінки. У пацієнтів похилого віку небажані ефекти можна зменшити призначеннямнайменшої ефективної дози за найкоротші інтервали часу.Вагітність і лактація: незважаючи на те, що векспериментах на тваринах тератогенного ефекту виявлено не було, там, де це можливо,слід уникати призначення препарату вагітним. Пологи можуть затримуватись ітривати довше. Обмежені дані вказують на дуже незначні концентрації ібупрофенув материнському молоці, що малоймовірно призведуть до небажаних ефектів унемовляти.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Утерапевтичних дозах не спостерігалося жодних взаємодій при одночасномузастосуванні з іншими препаратами. Однак, як і з іншими нестероїднимипротизапальними засобами (НПЗЗ), необхідно з обережністю призначати ібупрофенпацієнтам, які приймають внутрішньо антикоагулянти, антигіпертензивні препаратиабо діуретики. Одночасне призначення з аспірином та іншими НПЗЗ може підвищитиризик виникнення побічних ефектів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому,захищеному від світла місці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z