Загружается, подождите...

Солізим (Solizym)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, круглої форми, двоопуклі,від світло-жовтого до темно-жовтого кольору. На розламі видно два шари;

склад: 1 таблетка містить ліпазу мікробного походження з активністю 20 000ЛО;допоміжні речовини: цукор, лактоза, полівінілпіролідон, кислотастеаринова, метилцелюлоза, ацетилфталілцелюлоза або гіпромелози фталат, титанудіоксид, олія рицинова, масло вазелінове, тропеолін О.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Засоби замісної терапії, що застосовуються прирозладах травлення. Препарати ферментів. Код АТС А09А А10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ферментний препарат мікробногопоходження. Поповнює дефіцит панкреатичної ліпази. Ліпаза, що входить до складупрепарату, гідролізує рослинні та тваринні жири (до гліцерину та жирнихкислот), сприяючи більш повному всмоктуванню харчових речовин у тонкомукишечнику. Фермент повністю зберігає активність при рН середовища 7,0-8,0 татемпературі 30-40°С, стійкий до протеази та інгібіторів ферментів підшлунковоїзалози, не вимагає її активації жовчними кислотами, володіє широкою субстратноюспецифічністю. Розчинення оболонки та вивільнення ферменту починається в12-палій кишці. Фермент діє в порожнині кишечнику, беручи участь у процесіпорожнинного травлення (гідроліз жирів). В терапевтичних дозах Солізим невпливає на евакуаторну здатність шлунково-кишкового тракту. Дія препаратупроявляється у зникненні або зменшенні больового синдрому, метеоризму, розладу випорожнення;появі позитивних зрушень у копрологічних дослідженнях (значно зменшується вмістнейтрального жиру та жирних кислот у калі). Ліпаза сприяє відновленню роботивласної підшлункової залози організму. При застосуванні препарату відсутнійризик зараження зоонозами (на відміну від препаратів панкреатину).Фармакокінетика. Не вивчена.

Показання. Хронічний панкреатит з порушенням зовнішньосекреторної функціїпідшлункової залози та зниженням активності панкреатичної ліпази; холецистит;порушення травлення, спричинені хронічними захворюваннями шлунково-кишковоготракту (гастрити, ентерити, ентероколіти, гепатити); виразка шлунка тадванадцятипалої кишки; стан після операцій на підшлунковій залозі, кишечнику,печінці та шлунку; функціональні порушення процесу травлення, пов’язані звіковими змінами.

Спосіб застосування та дози. Таблетки призначають внутрішньо 3 рази на день підчас їди або безпосередньо після неї. Таблетки ковтають цілими, не розжовуючи, зневеликою кількістю рідини. Дозування визначається індивідуально залежно від ступеня важкостіпорушення процесу травлення. Разова лікувальна доза становить 20 000–40 000 ЛО(1-2 таблетки). Добова доза препарату становить 120 000-60 000 ЛО (6-8таблеток). Дітям старше 6 років призначають по 1 таблетці 3 рази на добу.Тривалість курсу лікування залежить від характеру, вираженостізахворювання, досягнутого терапевтичного ефекту і становить 2-4 тижні.

Побічна дія. З боку травної системи: в окремих випадках можливапоява або посилення нудоти, виникнення діарейного синдрому. Алергічні реакції:в окремих випадках – виникнення шкірного свербіжу.

Протипоказання. Гострий панкреатит, загострення хронічногопанкреатиту, індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Нерекомендується призначати дітям до 6 років.

Передозування. Не описано.

Особливості застосування. Препарат можливо застосовувати під час вагітності тагодування груддю. При застосуванні препарату хворими на цукровий діабетнеобхідний контроль цукру в крові.

Умови та термін зберігання. В сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 2 до 15°С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z