Загружается, подождите...

Колд-ікс (Sold-x)


основні фізико-хімічні властивості: пласка, кругла біла таблетка з фаскою тарискою на одному боці;

склад: 1 таблетка міститьпарацетамолу– 500 мг, кофеїну – 30 мг, фенілефрину гідрохлориду – 25 мг, хлорфенірамінумалеату – 2 мг;допоміжні речовини: крохмаль, кальцію гідрофосфат, желатин, натріюметилпарабен, натрію пропілпарабен, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат.Форма випуску. Таблетки,вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики-антипіретики. Код АТС R01BA51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат. Колд-іксвиявляє болезаспокійливу, протикашлеву та протизапальну активність, маєсудинозвужувальну дію, зменшує набряк та гіперемію слизових оболонок верхніхдихальних шляхів та придаткових пазух, має протиалергічну дію, зменшуєпроникність судин слизової оболонки верхніх відділів дихальних шляхів,запобігає надмірному сльозовиділенню, свербежу в очах та носі.Фармакокінетика. Компонентипрепарату Колд-ікс швидко всмоктуються у шлунково-кишковому тракті, утворюючимаксимальні концентрації у плазмі крові протягом 30 – 120 хв. після прийому.Період напіввиведення становить від 1 до 4 год. Компоненти препаратуметаболізуються у печінці і видаляються з організму переважно з сечею.Компоненти препарату проникають через плацентарний бар’єр і виявляються угрудному молоці.

Показання для застосування. Гострий та хронічний риніти; алергічнийриніт; гострий синусит; ринорея (надмірне виділення із носа); грип та ОРВІ,незначний біль у горлі, головний біль, гарячка.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старшим 12 роківпризначають внутрішньо по 1 таблетці 1 – 2 рази на добу. Дітям віком від 6 до12 років – від ½ до 1 таблетки два рази на добу. Курс лікування до 3 –6діб. При хронічному риніті приймати препарат не більше 30 діб.

Побічна дія. Сонливість, підвищена втомлюваність,запаморочення, уповільнення психічних і рухових реакцій, шкірні висипання,нудота, запор, тахікардія, серцебиття, сухість слизових оболонок, диспепсія,біль у животі.

Протипоказання. Артеріальна гіпертензія, астма, глаукома,захворювання коронарних судин, підвищена чутливість до компонентів препарату,періоди вагітності та лактації, гострі захворювання печінки і нирок, діти вікомдо 6 років. Не призначати пацієнтам, які протягом останніх 14 діб приймалиінгібітори моноаміноксидази.

Передозування. Симптоми: важкі ураження печінки, нудота, анорексія,некроз канальців нирок, жовтяниця, шлунково-кишкова кровотеча, пригніченнядихання, кома, оніміння кінцівок, тахікардія. Лікування: промивання шлунка,симптоматична терапія.

Особливості застосування. При прийомі препарату необхідно утримуватися відвживання алкоголю. Не слід займатися діяльністю, що вимагає підвищеної уваги, швидкоїрозумової і фізичної реакції (водіям транспорту та ін.). Не приймати препаратдля гамування болю більше 10 діб або більше 3 діб при гарячці.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Колд-ікспосилює дію седативних та снодійних засобів, аналгетиків, барбітуратів татранквілізаторів. Не призначати препарат Колд-ікс разом з атропіном татрициклічними антидепресантами.

Умови та термін зберігання. Зберігати унедоступному для дітей,сухому, захищеному від світла місці при кімнатній температурі.

Термін придатності. 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z