Загружается, подождите...

Солкосерилдентальна адгезивна паста (Solcoseryl dentaladhesive paste)


основні фізико-хімічні властивості: біло-жовта пастоподібна адгезивна маса іззапахом ментолу;

склад: 1 г пасти містить: солкосерилу 2,125 г у перерахункуна суху речовину, полідоканолу 600 – 10 мг;допоміжні речовини: метилпарагидроксибензоат,пропілпарагідроксибензоат, ментол, натрій карбоксиметилцелюлози, олія м’ятиперечної, адгезивна основа пасти.

Форма випуску. Паста дентальна адгезивна.

Фармакотерапевтична група. Активатор клітинного метаболізму длязастосування в стоматології.Код ATC:A01A D11.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Солкосерил хімічно табіологічно стандартизований апірогенний діалізат крові телят, що кормилисятільки молоком, який не містить білків та антигенів. Містить широкий спектрприродних низькомолекулярних речовин масою 10 000 Дальтон (гліколіпіди,нуклеозиди та нуклеотиди, амінокислоти, олігопептиди, мікроелементи,електроліти та проміжні продукти вуглеводного та жирового обміну). Він активуєтранспорт кисню і поживних речовин на рівні клітини і сприяє їх утилізації,підвищує споживання кисню клітиною, стимулює синтез АТФ, посилює проліфераціюоборотно пошкоджених клітин, особливо в умовах гіпоксії, прискорюючи тим самимпроцеси ранозагоєння. Солкосерил посилює внутрішньоклітинний енергообмін ісприяє збільшенню запасів високоенерговмісних фосфатів. Солкосерил стимулюєрегенерацію клітин, прискорюючи, таким чином, відновлення тканин, сприяєреваскуляризації ішемізованих тканин, а також створює умови, які сприяютьсинтезу колагена та росту свіжої грануляційної тканини, прискорюєреепіталізацію та загоєння ран. Солкосерил має мембраностабілізуючий тацитопротекторний ефект. Місцевий анестетик полідоканол, що міститься в низькійконцентрації в Солкосерил дентальній адгезивній пасті, проявляє швидку ітривалу знеболювальну дію. Паста прилипає до слизової оболонки, утворюючизахисну плівку, що захищає від подразнювального впливу їжі.Фармакокінетика.Провести дослідження зфармакокінетики препарату за допомогою хіміко-аналітичних методів неможливо,оскільки у своєму складі препарат містить речовини, які зазвичай виявляються ворганізмі.

Показання для застосування. Застосовується у разі захворювань слизовоїоболонки порожнини рота, що супроводжується утворенням ерозій, афт, виразок(вірусний стоматит, афтозний стоматит, багатоформна ексудативна еритема,червоний плескатий лишай, трофічні виразки); захворюваннях тканин пародонту(гінгівіт, парадонтит); за умови травматичних уражень слизової оболонкипорожнини рота (механічна, фізична, хімічна травми, видалення зубів, встановленняімедіат-протезів, пролежнях від зубних протезів, тріщинах губ, ураженні ясенпід час видалення зубного каменю та кюретажі); утрудненому прорізуваннітимчасових зубів у дітей віком від 6 місяців та восьмих зубів у дорослих.

Спосіб застосування та дози. Застосовується місцево. Уражену поверхнюслизової оболонки ретельно висушити ватним або марлевим тампоном. Смугу пастидовжиною приблизно 0,5 см нанести не втираючи на слизову оболонку тонким шаромза допомогою пальця або ватної палички, а потім трохи змочити нанесену пастуводою. Процедуру повторюють 3 – 5 разів на добу після їди та перед сном.Лікування проводять від 3 до 14 діб.Дітям застосовують тричі на добу після їди та передсном при болісному прорізуванні тимчасових (молочних) зубів.При нанесенні пасти на невисушену слизову оболонку,можливе зменшення тривалості лікувальної дії.

Побічна дія. До цього часу не було зареєстровано ніякихнебажаних побічних ефектів. Препарат містить ментол та як консерванти складніефіри парагідроксибензойної кислоти, що слід мати на увазі у разігіперчутливості до цих сполук.Рідко можливі тимчасові зміни смакових відчуттів ікольору зубів.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентівпрепарату.Застосування при вагітності та годуванні груддю.Дослідження на тваринах не виявили негативної дії на плід. Спеціальнідослідження з безпеки застосування при вагітності та лактації не проводились.

Передозування. Не спостерігалося.

Особливості застосування. Зернисто-сухувата консистенція Солкосерилдентальної адгезивної пасти забезпечує її оптимальні адгезивні властивості і неє ознакою погіршення якості препарату. При відкритті тюбика можливе виділенняолії, але це не впливає на якість препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Відомості відсутні.Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби,або лікуєтесь самостійно, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем проможливість їх одночасного застосування.

Термін придатності. 4 роки.Використовувати не пізніше дати, вказаної на упаковці.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 30°С, унедоступному для дітей місці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z