Загружается, подождите...

Солкокерасал (Solcokerasal)


основні фізико-хімічні властивості: жироподібна, з матовим відтінком, безбарвнаабо жовтувата мазь, яка має характерний запах;

склад: 1 г мазі містить кислоти саліцилової 50,0 мг,сечовини 100,0 мг;допоміжні речовини: полісорбат 80, поліоксил 40стеарат (поліетиленгліколю 40 стеарат), арлатон Т (поліоксіетилено(40)сорбітолуолеат), гліцерин, полі етиленгліколь 400, вазелін білий.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Препарати пом’якшувальної та захисної дії.Код АТС D02A F.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Солкокерасал – комбінованийпрепарат, який має активними компонентами саліцилову кислоту в концентрації 5%та сечовину в концентрації 10%.Саліцилова кислота в концентрації 5% маєкератолітичну, а також легку дезінфекційну, бактеріостатичну та протигрибковудію.Сечовина в концентрації 10% має властивістьутримувати воду в роговому шарі епідермісу і тим самим сприяти пом’якшеннюшкіри та покращанню її еластичності. Маючи властивість розщеплювати кератин,сечовина виявляє також кератолітичну дію, що сприяє кращому проникненню в шкіруінших лікарських засобів місцевої дії.Склад мазевої основи забезпечує рівномірний розподілмазі на шкірі і справляє пом’якшувальну дію на суху шкіру, посилюючи тим самимкератолітичний ефект від застосування активних компонентів. Склад мазевоїоснови визначає гідрофільність мазі, за рахунок чого мазь добре змиваєтьсятеплою водою.Фармакокінетика. Ефект обмежується місцем аплікації.Взаємопосилююча дія активних компонентів препарату дозволяє використовуватисаліцилову кислоту в низькій концентрації 5%, що зменшує ймовірність розвиткуїї небажаної системної дії. Безпеку препарату підтверджують токсикологічнітести, які включають системне застосування.

Показання для застосування. Солкокерасал застосовується для лікуванняпосиленого ороговіння та злущення шкіри, поширеного кератозу на шкірі,включаючи кератоз волосистих ділянок шкіри, при таких кератозах, як псоріаз,іхтіоз, екзема з ліхенізацією шкіри.Солкокерасал рекомендується застосовувати також утерапевтичних цілях при догляді за шкірою у випадках кератозу волосистихділянок шкіри, а також долонного та підошовного гіперкератозу.Застосовується також для пом’якшення та посиленняеластичності надто потовщеної, сухої та розтрісканої шкіри, особливо вп’яточній ділянці.

Спосіб застосування та дози. Препарат длязовнішньогозастосування. При лікуванні Солкокерасалом мазь ретельно втирається в шкіру 1-2рази на добу.Можливо застосування оклюзійної пов’язки.При догляді за шкірою в ділянці стоп і кистей, атакож при діагнозі “кератоз волосистих ділянок шкіри (keratosis pilaris)” мазьзастосовується 2 - 3 рази на тиждень.Мазь змивається теплою водою. При локалізаціїділянок ураження шкіри на кистях необхідно повторне нанесення препарату післякожного миття рук.

Побічна дія. Нанесення Солкокерасалу на ділянки шкіри звираженим запаленням може спричиняти додаткове подразнення шкіри. Призастосуванні Солкокерасалу можлива поява алергії у вигляді кропив’янки,крайового дерматиту.

Передозування. При місцевому застосуванні симптоми передозування невідмічалися.

Протипоказання. Солкокерасал не можна застосовувати при посиленійчутливості до компонентів препарату, при вагітності та у період годуваннягруддю, для лікування дітей до 2 років.

Особливості застосування. Для уникнення можливої системної діїсаліцилової кислоти, яка входить до складу препарату Солкокерасал, не слідобробляти маззю надто великі поверхні шкіри. У разі поширених або генералізованихуражень шкіри слід наносити мазь локально, крапковим способом, не торкаючисьнеуражених ділянок шкіри. Особливу обережність при лікуванні цим препаратом, які іншими лікарськими засобами, що містять саліцилову кислоту, сліддотримуватися пацієнтам з гострою нирковою недостатністю. Таким пацієнтам неслід застосовувати препарат на надто великих ділянках шкіри протягом тривалогочасу.Після зникнення симптомів подразнення шкіри не слідпоновлювати лікування Солкокерасалом на фоні запального процесу.Не слід наносити мазь на ділянки шкіри, щорозташовані біля очей та слизових оболонок.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується одночасне застосуванняінших препаратів, які містять саліцилову кислоту та її похідні (саліцилати).

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності - 5 років.Вжити препарат до дати, зазначеної на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z