Загружается, подождите...

Солкодерм (Solcoderm)


основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина з характернимзапахом;

склад: 1 мл розчину містить: кислоти азотної 70% - 580,7 мг; кислоти оцтової99% -41,1мг; кислоти щавлевої дигідрату - 57,4 мг; кислоти молочної 90% - 4,5мг; міді нітрату (ІІ) тригідрат - 48 мкг; допоміжні речовини: вода очищена.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Препарати для видалення бородавок та мозолей.Код АТС D11A F.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.При локальному застосуванні на ураженихділянках шкіри Солкодерм призводить до безпосередньої прижиттєвої фіксації інаступної муміфікації патологічно зміненої тканини, з якою препарат вступив увзаємодію. Дія препарату чітко обмежується місцем застосування. Безпосереднядія препарату виражається у зміні забарвлення патологічної тканини, щообробляється, від білувато-сірої до жовтуватої. Девіталізована таким чином тканина висихає і набуває коричневоговідтінку (муміфікується). Муміфікований струп спонтанно відпадає через декількаднів або тижнів. Загоювання відбувається швидко; ускладнення у виглядівторинних інфекцій або рубців виникають рідко. Фармакокінетика.Процеси девіталізації та фіксації обумовленікислотами та нітратом міді, не супроводжуються значним всмоктуваннямкомпонентів препарату. Беручи до уваги мінімальну терапевтичну дозу, системнийвплив препарату малоймовірний.

Показання до застосування. Солкодерм показаний для топічного лікування такихповерхневих доброякісних змін шкіри: звичайні бородавки; підошовні бородавки;гострокінцеві кондиломи; актинокератоз; себорейний кератоз; невоклітинний невус(перевірений на доброякісність).

Спосіб застосування і дози. Солкодерм призначений виключно длязовнішнього застосування і може застосовуватися тільки лікарем або медичнимперсоналом під контролем лікаря.Внаслідок нестабільності розчину у відкритій ампулі, при кожнійаплікації необхідно використовувати нову ампулу. Ампули надломлюють у місціштриху. Відкрита ампула може бути закріплена у спеціальній заглибині вупаковці. Перед процедурою уражена ділянка шкіри обробляється спиртом або ефіром.Солкодерм наноситься безпосередньо на уражену ділянку шкіри. Для нанесенняпрепарату в кожній упаковці є аплікатор з гострим і тупим кінцями і склянатрубочка. Гострий кінець аплікатора призначений для обробки незначних уражень,тупий кінець призначений для обробки великих та/або ороговілих уражень. Задопомогою скляної трубочки можна обробляти поверхні площею до 4 - 5 см.Дорослим і дітям Солкодерм обережно наносять на уражену ділянкуаплікатором або скляною трубочкою і потім пенетрують пластмасовим аплікаторомдо повного всмоктування розчину. Протягом наступних 3 - 5 хв необхіднопроконтролювати появу біло-сіруватого або жовтуватого забарвлення шкіри. Цю процедуруповторювати до появи вказаного забарвлення. Зони ураження поблизу слизовоїоболонки і очей слід обробляти з особливою обережністю.При обробці ороговілих бородавок частина рогового шару може бутипопередньо видалена. Новоутворення діаметром понад 10 мм обробляютьсяСолкодермом лише в тому випадку, коли уражений тільки верхній шар шкіри. Примножинних ураженнях лікування Солкодермом повинне проводитися в декількаетапів, з інтервалом приблизно в 4 тижні. За один сеанс може бути оброблено 4 -5 новоутворень шкіри із загальною поверхнею не більше 4 - 5 см2.Тимчасовенезначне почервоніння і поява білого ішемічного кільця навколо місця нанесенняпрепарату є нормальними і не потребують спеціального лікування. Протягомдекількох днів після лікування новоутворення шкіри, що зазнало дії Солкодерму,набуває темно-коричневого відтінку і висихає з утворенням струпа. Принезадовільній муміфікації лікування можна повторити через декілька днів.

Побічна дія. Застосування Солкодерму часто спричиняєлегке короткочасне печіння (локально). При сильній реакції на прилеглихділянках шкіри можна застосувати стероїдний крем або анестезуючу мазь.Застосування Солкодерму може призвести до зміни пігментації шкіри і утвореннярубців. Однак при нормальному перебігу процесу загоювання, що несупроводжується інфікуванням, і спонтанному відпаданні струпа ризик такогонебажаного впливу незначний.

Протипоказання. Солкодерм суворо протипоказаний при злоякіснихпухлинах шкіри, схильних до метастазування: злоякісна меланома, ластовиння,колоїдні рубці.

Передозування. Виразка, що утворилася внаслідок передозування,підлягає лікуванню як звичайна рана.

Особливості застосування. З метою нормального перебігу процесу висихання і муміфікаціїновоутворення, що зазнало дії Солкодерму, його слід обробляти 70% спиртом 2 - 3рази на день, особливо після прийняття ванни/душу. Не видаляти струп нігтем абоінструментально. Для нормального перебігу процесу загоювання і, щоб уникнутинаступного утворення рубців, струп повинен відпасти спонтанно. До моментуповного загоювання (протягом наступних 2-4 місяців) слід уникати прямого впливусонячних променів і УФ-випромінювання на ділянку шкіри, що підлягала лікуваннюСолкодермом. Увага! Необережне поводження з Солкодермом може призвести до опіківшкіри. Особливої обережності слід дотримуватись при застосуванні препарату наобличчі, зокрема, поблизу очей. При випадковому потраплянні Солкодерму наздорову шкіру негайно видалити розчин вологим тампоном. При випадковомупотраплянні Солкодерму в очі негайно промити місце ураження великою кількістюводи або 1% розчином натрію бікарбонату. При хірургічному видаленні ураженоїділянки шкіри, що передувало лікуванню із застосуванням Солкодерму, слід розпочинатилікування не раніше, ніж через 8 - 10 днів.Пацієнтам з відомою схильністю до утворення рубців застосовуватиСолкодерм не слід. Потрібно дотримуватись особливої обережності при лікуванніСолкодермом доброякісних новоутворень шкіри, які раніше лікувалися іншимиметодами.Необхідно пам’ятати, що препарат має припікальну дію.Вагітність і лактаціяРепродуктивні дослідження на тваринах показали відсутність фактораризику для плода. Контрольовані і достатньо документовані дослідження навагітних жінках до цього часу не проводилися. Виходячи з вищенаведеного, слідпризначати лікування Солкодермом тільки у випадках, коли потенційнанеобхідність його застосування перевищує ризик небажаного впливу на плід.Утилізація використаних ампулРозчин відповідає класу сильної кислоти. Перш ніж викинути використаніампули, залишки розчину слід змити в проточній воді.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. До цього часу дані відсутні.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі +8-20°С. Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності,вказаного на упаковці. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z