Загружается, подождите...

Смекта (Smecta)


міжнародна назва: diosmectite;

основні фізико-хімічні властивості: порошок практично білого кольору (відсірувато-білого до жовтувато-коричневого) з характерним запахом ванілі;

склад: 1 пакетик містить діоктаедричного смектиту 3 г;допоміжні речовини: глюкози моногідрат,натрію сахаринат, ванілін.

Форма випуску. Порошок для приготування суспензії для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Протидіарейні препарати, що застосовуються приінфекційно-запальних захворюваннях кишечнику. Ентеросорбенти. Код АТС А07В С05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Лікарський засіб природного походження.Ефективно сорбує і виводить із організму віруси, патогенні бактерії,токсини, шлункові гази та солі жовчних кислот. Враховуючи свою стереометричнуструктуру і підвищену пластичність в’язкості препарат має високу обволікаючуздатність щодо слизової оболонки травного тракту, попереджає водно-електролітнівтрати. Взаємодіючи з глікопротеїнами слизу, Смекта посилює бар’єрну функцію слизовоїоболонки травного тракту, захищаючи її від негативного впливу соляної кислоти,жовчних кислот, кишечних мікроорганізмів, їхніх токсинів та інших подразників.У терапевтичних дозах не впливає на перистальтику кишечнику. Фармакокінетика. Препарат не абсорбується, виводиться з організму унезміненому вигляді.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування гострої та хронічної діареїу дітей і дорослих; як допоміжний засіб для лікування запальних захворюваньшлунка і кишечнику.

Спосіб застосування та дози. Для дітей:до 1 року – 1 пакетик на добу;від 1 до 2 років – 1 - 2 пакетики на добу;старше 2 років – 2 - 3 пакетики на добу. Вміст пакетика розчиняють упляшці з 50 мл води (застосовують протягом дня) або ретельно можна розмішуватиз напіврідкою їжею. Для дорослих: по 3 г (1пакетик) 3 рази на день, розведених у ½ склянці води. При гострій діареїдобова доза препарату на початку лікування може бути збільшена вдвічі.Приймати бажано міжприйомами їжі. Рекомендований курслікування – 3 - 7 днів.

Побічна дія. У поодиноких випадках можуть спостерігатися запори,які минають після зниження дози препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату;кишкова непрохідність.

Передозування. Про випадки передозування не повідомлялось.

Особливості застосування. Вагітність і лактація.У періодвагітності та лактації можна застосовувати препарат.Препарат не впливає на психоемоційну здатність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Оскільки препарат має абсорбуючівластивості, можливо уповільнення та/або зниження абсорбції лікарських засобів,які приймаються одночасно зі Смектою. Рекомендується витримувати інтервали 1 -1,5 год між прийомами Смекти та інших лікарських засобів.

Умовита термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температуріне вище 25ºС. Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z