Загружается, подождите...

Скінорен (Skinoren)


міжнародна назва: azelaiс acid;

основні фізико-хімічні властивості: білий або жовтувато-білий гель;склад: 1 г гелю містить 0,15 г (15%) мікронізованоїазелаїнової кислоти;допоміжні речовини: лецитин, тригліцериди середньої довжини ланцюга,полісорбат 80, пропіленгліколь, кислота поліакрилова, натрію гідроксид, натріюедетат, вода очищена, кислота бензойна.

Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Місцевий засіб для лікування акне та розацеа.Дерматопротекторний засіб. Код АТС D10AХ03.Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка. Скінорен має антибактериальні, противугреві тадепігментуючі ефекти:азелаїнова кислота, є активною речовиною препарату Скінорен, затримуєзростання пропіонових бактерій, які беруть участь в утворенні акне, а такожуповільнює утворення жирних кислот, які сприяють виникненню акне;позитивний терапевтичний ефект на характерне для акне утвореннякомедонів (вугрів) зумовлений впливом азелаїнової кислоти на процес ороговінняклітин епідермісу.Гель Скінорен уражає бактерії (Propionibacterium acnes), що відіграютьсуттєву роль в утворенні акне. Він також знижує ріст ороговілих клітин шкіри,що закупорюють пори шкіри і, таким чином, спричинюють утворення чорних і білихцяток. Фармакокінетика. Препарат практично не всмоктується в системнийкровотік( близько 3,6 % при нанесенні на шкіру 5 г гелю). Частина кислоти, щовсмокталась у системний кровотік, виводиться нирками в незміненому стані,частина - у вигляді дикарбонових кислот, що утворюються в результатібета-окислення.

Показання для застосування.Лікування запальних і незапальних форм звичайного акне (вугревахвороба), розацеа. Спосібзастосування та дози.Перед застосуванням гелю Скінорен шкіру слід ретельно промити водою абом’яким косметичним очищувальним засобом. Після цього, перед застосуванням гелю,шкіру повністю висушують. Невелику кількість гелю Скінорен 2 рази надень (вранці та ввечері) наносять на уражені ділянки шкіри і м’яко втирають.Приблизно 2,5 см гелю достатньо для всієї поверхні обличчя.У випадку надмірного подразнення шкіри (див. “Побічна дія”) частотузастосування гелю Скінорен слід тимчасово зменшити до 1 разу на день, дозникнення подразнення, або ж перервати терапію на декілька днів.Тривалість курсу лікування може змінюватися залежно від індивідуальноїкартини захворювання й визначатися ступенем його вираженості. Відчутнепокращання спостерігається, як правило, приблизно через 4 тижні. Проте длядосягнення оптимального результату рекомендується регулярно застосовуватипрепарат Скінорен протягом кількох місяців.

Побічна дія.У поодиноких випадках, перш за все на початку терапії, можеспостерігатися місцеве подразнення шкіри (наприклад почервоніння та лущенняшкіри, відчуття сухості шкіри, свербіж і печіння). Однак у більшості випадківподразнення незначне і звичайно минає під час лікування. Рідко спостерігалисьвисипання на шкірі (контактний дерматит).У виняткових випадках можуть спостерігатися алергійні шкірні реакції(наприклад висипання) (див. також “Протипоказання”).Якщо Ви помітили будь-які небажані ефекти, не зазначені у цьомулистку-вкладиші, або якщо Ви не впевнені щодо дії цього препарату, просимоповідомити про це свого лікаря.

Протипоказання.Не використовуйте гель Скінорен за наявності у Вас підвищеноїчутливості до будь-яких компонентів гелю, особливо, до пропіленгліколю.

Передозування. Якщо виражене подразнення шкіри не зникає,лікування слід припинити до зникнення подразнення і звернутися до лікаря передпоновленням лікування.Особливостізастосування.Виключно для зовнішнього застосування. Гель Скінореннаноситься тільки на уражені ділянки шкіри.Не допускайте потрапляння гелю Скінорен в очі. У разі випадковогоконтакту гелю Скінорен з очами негайно промийте їх великою кількістю води.Вплив на здатність керувати машинами та механізмами. Не встановлений.Вагітність та лакція. Дослідження, які проведені на тваринах, невиявили ніяких ознак ризику при використанні препарату в період вагітності талактації, враховуючи дуже низьку токсичність препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Дотепер випадків взаємодії з іншими ліками не описано.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С, внедоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z