Загружается, подождите...

Цитрамон у (Sitramonu)


основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: таблеткисвітло-коричневого кольору з вкрапленнями, з запахом какао, плоскоциліндричноїформи, з рискою;

склад: 1 таблетка мiстить: кислотиацетилсалiциловoї – 0,24 г, парацетамолу – 0,18 г, кофеїну (в перерахуванні насуху речовину) – 0,03 г;допомiжнi речовини: какао, кислота лимонна, крохмалькартопляний та кукурудзяний, тальк, кальцiю стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики і антипіретики.Код ATC N02B A51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Препаратчинитьаналгезивну, жарознижуючу та протизапальну дії. Компоненти, що входять доскладу препарату, посилюють ефекти один одного. Антипіретичний ефект ацетилсаліцилової кислотиреалізується через центральну нервову систему шляхом пригнічення синтезу PGF2у гіпоталамусі у відповідь на вплив ендогенних пірогенів. Аналгетичний ефектмає як периферичне, так і центральне походження: периферичний ефект -пригнічення синтезу простагландинів запалених тканин; центральний ефект - впливна центри гіпоталамуса. Ацетилсаліцилова кислота також зменшує агрегаціютромбоцитів.Парацетамол є найбільш активним метаболітомфенацетину. Парацетамол чинить жарознижувальну, протизапальну та аналгезивнудії. Блокує циклооксигеназу лише в ЦНС, впливаючи на центри болю ітерморегуляції (у вогнищах запалення клітинні пероксидази нейтралізує впливпарацетамолу на циклооксигеназу). Кофеїн збуджує центральну нервову систему.Стимуляція вищих відділів нервової системи проявляється швидким і ясним плиномдумки, зняттям сонливості і втоми. Кофеїн підвищує позитивні умовні рефлекси,стимулює рухову активність, послаблює дію снодійних і наркотичних речовин,посилює дію аналгетиків і жарознижувальних засобів.Фармакокінетика. При застосуванні внутрішньоацетилсаліцилова кислота швидко абсорбується, достатня концентрація в кровідосягається через 30 хв, максимальна - через 2 год. Частина прийнятоївнутрішньо ацетилсаліцилової кислоти абсорбується в шлунку, більша частина – утонкій кишці.Парацетамол швидко і практично повністю всмоктуєтьсяу травному тракті. Максимальна концентрація в плазмі відмічається зазвичайчерез 30-60 хв після прийому внутрішньо. Виявляється протягом 5 год післяразового прийому, виводиться з сечею. Період напіввиведення - приблизно 2 год. Кофеїн швидко всмоктується зі шлунка і швидкорозпадається в організмі. Приблизно 15% прийнятої дози розпадається за 1 годшляхом N-деметилювання і окислення. Внаслідок розщеплення кофеїну утворюєтьсяряд метаболітів (1-метилксантин, 7- метилксантин, 1,7 диметилксантин, 1-метилсечова кислота, 1,3 метилсечова кислота), які виділяються з сечею. Лишенезначна кількість кофеїну, що потрапив в організм, виділяється з сечею внезміненому вигляді.

Показання для застосування. Симптоматична терапіяслабкого або помірно вираженого больового синдрому при головному та зубномуболю, мiгренi, невралгiях, артралгіях, первинній дисменореї, а також якжарознижувальний засіб при захворюваннях різної етіології, що супроводжуютьсяпропасницею, у тому числі при грипі і застудних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по 1таблетцi 2-3 рази на добу пiсля прийому їжi. Вища добова доза становить 6таблеток у 3 прийоми. Курс лiкування залежить вiд ефективностi терапiї i, якправило, не перевищує 7 днiв.

Побічна дія. При застосуванні ЦитрамонуУ в окремих хворих можуть спостерiгатися -нудота, анорексія, біль вепігастральній ділянці. В окремих випадках можлива поява ерозивно-виразкових ураженьтравного тракту, іноді ускладнених прихованою або клінічно вираженоюкровотечею. Дуже рідко спостерігається розвиток тромбоцитопенії, анемії(внаслідок прихованої кровотечі з травного тракту), алергічних реакцій увигляді шкірного висипання або бронхоспазму (особливо у хворих на бронхіальнуастму), гепато- та нефротоксичнi явища, підвищена збудливість, порушення ритмусерця, безсоння, тахікардія.

Протипоказання. Виразковахворобашлунка та дванадцятипалої кишки, шлунково-кишковi кровотечi, зниженезсiдання кровi, тяжкi порушення функцiй печiнки та нирок, дефiцитглюкозо-6-фосфатдегiдрогенази, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія,атеросклероз, глаукома, iндивiдуальна непереносимість ацетилсалiцилової кислотиабо парацетамолу; алергічні реакції, вагiтність (особливо І та ІІІ триместри),перiод лактації, дитячий вік.

Передозування. При передозуванніпрепарату можливий біль у ділянці живота, нудота, блювання, шлунково-кишковікровотечі, порушення функції печінки та нирок, анафілактичні реакції. Лікуваннясимптоматичне.

Особливості застосування. Зловживання кавою або чаємпри одночасному прийоміЦитрамону У може спричинити симптомипередозування кофеїном.Високі дози препарату рекомендується запивати лужноюмінеральною водою. З обережністю слід призначати препарат хворим з бронхіальноюастмою та подагрою. Не рекомендується призначати препарат дітям вікомдо15 років при вітряній віспі, грипі, гіпертермії на фоні ГРВЗ через високийризик розвитку синдрому Рейе.З обережністю призначають людям літнього віку, припорушенні функції печінки та нирок. Під час застосування слідутримуватися від вживання алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Препарат посилює дiю засобiв, що зменшують зсiдання кровi та агрегацiютромбоцитiв, побiчну дiю кортикостероїдiв, сульфонiлceчoвини, метотрексату.Слiд уникати комбiнoваного застосування препарату з барбiтуратами,протисудомними засобами, салiцилатами, рифампiцином, алкоголем.Добре комбінується з с кислотоюацетилсаліциловою, ібупрофеном, диклофенаком.

Умови та термiн зберiгання. Зберiгати у захищеному відсвітла та вологи місці при температурі не вище 25 0С. Зберігати внедоступному для дітей місці!Термiн придатностi – 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення вказаноготерміну придатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z