Загружается, подождите...

Крушини сироп (Sirupus frangulae)


основні фізико-хімічні властивості: темно-коричнева густа рідина зі специфічнимзапахом. У процесі зберігання допускається утворення осаду;

склад: 100 мл сиропу містять 65 мл екстракту кори крушини (0,83:1);допоміжні речовини: цукор.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Проносні засоби. Код АТС А06А В07.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Крушина вільховидна – лікарськарослина. Для медичних цілей використовують кору, яка містить антраглікозиди,франгулін, глікофрангулін, франгулаемодин, хризофанову кислоту (вміст похіднихантрацену – не менше 4,5%), а також дубильні речовини, сапоніни, органічнікислоти, ефірну олію, цукри, алкалоїди та ін. Володіє специфічним м’яко діючимпроносним ефектом. Основні діючі речовини – емодин і хризофанова кислота –утворюються в товстому кишечнику і, подразнюючи його інтерорецептори,підсилюють перистальтику та прискорюють спорожнення кишечнику. При цьомусповільнюється всмоктування рідини з товстого кишечнику, що зумовлюєрозрідження калових мас зі збільшенням їх об’єму, що сприяє послаблюючомуефекту антраглікозидів. Препарат не впливає на перистальтику тонкого кишечнику.Проносний ефект препарату розвивається повільно ізвичайно настає через 8–12 год після прийому.

Показання для застосування. Хронічний запор, атонія кишечнику.

Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньоперед сном. Перед застосуванням збовтати.Дорослим призначають по 1–2 чайні ложки. Дітям вікомвід 5 до 12 років призначають по ½ чайної ложки, від 12 років істарше – по 1 чайній ложці.

Побічна дія. Диспептичні явища, болі в животі, алергічні реакції.

Протипоказання. Дитячий вік до 5 років, вагітність.З обережністю призначають матерям, які годують груддю, хворим на цукровийдіабет та хворим з паренхіматозними ураженням нирок і печінки.

Передозування. Симптоми: колікоподібний біль уживоті, тенезми, відчуття дискомфорту.Лікування: припинення прийому препарату.Специфічного антидоту немає.

Особливості застосування. При тривалому призначенні препарату розвивається звикання,внаслідок чого необхідно збільшувати його дозу.Перед призначенням препарату необхідно встановити генез порушеньфункції кишечнику.Одна чайна ложка сиропу (5 мл) містить 3,25 г цукру (відповідає 0,27ХО), це необхідно враховувати при призначенні препарату хворим на цукровийдіабет.

Взаємодія з лікарськими засобами. Дані відсутні.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці притемпературі від 15 0С до 25 0С. При зберіганнідопускається утворення осаду. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z