Загружается, подождите...

Гірчичник-пакет (Sinapismus-saccinus)


основні фізико-хімічні властивості: пакет з паперу мікалентного абопаперу фільтрувального довговолокнистого з одного боку та паперу зполіетиленовим покриттям з іншого, розміром (11,0 ± 0,5) х (10,0 ± 0,5) см,поділений швами на чотири пакетики розміром (4,5+0,5) х (4,0+0,5)см, рівномірно заповнений порошком жовтого кольору з темними включеннями тахарактерним запахом гірчичного порошку;

склад: один пакет містить порошку гірчичного – 2,71 г.

Форма випуску. Гірчичник-пакет.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що стимулюють рецептори слизових оболонок,шкіри та підшкірних тканин. Код АТС R07A

.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка:Гірчичники-пакети (гірчиця)містять глікозид синігрин і фермент мірозин, який у теплій воді розщеплюєглікозид зі звільненням ефірно-гірчичної олії, яка виявляє подразнювальнівластивості. Лікувальний ефект зумовлений рефлекторними реакціями, що виникаютьпри подразненні нервових закінчень шкіри. При нанесенні на шкіру викликаєскладний ланцюг нейрогуморальних реакцій, які сприяють усуненню застудних,запальних захворювань в легенях, зміну судинного тонусу, діяльності серця тощо.

Показання для застосування. Гірчичники-пакетипризначають у комплексному лікуванні як протизапальний (відтяжний) засіб прибагатьох захворюваннях (міозити, невралгії, бронхіти, ларинготрахеїти,пневмонії, головний біль і т.ін). Іноді можна призначати при стенокардії(залежно від вираженості останньої).

Спосіб застосування та дози. Гірчичники-пакетизастосовують шляхом аплікацій на шкіру. Перед застосуванням гірчичник-пакет із4 чарунками струшують у горизонтальному положенні для рівномірного розподіленнягірчичної суміші. Не змінюючи положення, пакет опускають на 15-20 секунд утеплу воду, після чого накладають пористим боком паперу на шкіру, прикривши,злегка притискуючи, цупкою тканиною (сухий рушник і т.ін.). Час експозиції -2-3-5-10 хвилин. Гірчичник-пакет знімають при відчутті сильного печіння.

Побічна дія. При підвищеній індивідуальнійчутливості до гірчиці (речовин, які містяться в ній) виникають місцеві реакціїна шкірі. Загальні алергічні реакції типу набряку Квінке, що виникаютьвнаслідок дії ефірної пари гірчиці.

Протипоказання. Підвищена індивідуальначутливість, ушкодження шкіри (гнійничкові захворювання, нейродерміт, псоріаз,мокра екзема, травматичні порушення цілісності шкірного покриву).Передозування. При тривалій аплікації можливе посиленняописаних побічних ефектів. Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування. Гірчичник-пакет не можна накладати на ділянку серцята хребет. При частому накладанні гірчичників-пакетів на одне й те саме місцеможе з’явитися пігментація шкіри.Взаємодія з іншими лікарськими засобами. В клінічній практицівзаємодії з іншими лікарськими засобами не спостерігалось.

Умови та термін зберігання. Зберігають гірчичники-пакети в сухому,прохолодному, захищеному від світла місці, недоступному для дітей. Термінзберігання – 1 рік.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z