Загружается, подождите...

Синафлан (Sinaflan)


міжнародна назва:флуоцинолонуацетонід;

основні фізико-хімічні властивості: мазь від світло-жовтого до жовтого кольору;

склад: 1 г мазі містить флуоцинолону ацетоніду 0,25 мг; допоміжні речовини

:пропіленгліколь, вазелін, ланолін безводний, церезин.

Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування в дерматології. Код АТС D07АС04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діючою речовиною єфторований глюкокортикостероїд – флуоцинолону ацетонід. Препарат маєпротизапальну, протиалергічну, антиексудативну та протисвербіжну дію. Зменшуєпрояв та усуває запальну реакцію шкіри. Гальмує накопичення макрофагів,лейкоцитів у місці запалення, пригнічує утворення Т- та В-лімфоцитів, порушуєїх взаємодію, знижує судинно-тканинну проникність, перешкоджаючи утвореннюзапальних набряків. Пригнічує фагоцитоз, вивільнення мікросомальних ферментівта медіаторів запалення.Фармакокінетика. Місцеве застосування препарату в терапевтичних дозахпрактично не має системної дії та не пригнічує функцію надниркових залоз. Примісцевому застосуванні в терапевтичних дозах трансдермальне всмоктуванняфлуоцинолону ацетоніду дуже низьке.

Показання для застосування. Алергічні та запальні захворювання шкіринемікробної етіології (себорейний дерматит, екзема різного генезу талокалізації, нейродерміт, псоріаз), сонячні опіки, укуси комах.

Спосіб застосування та дози. Місцево. Наносять невелику кількість препарату 2-4рази на добу і злегка втирають. Тривалість лікування залежить від характерузахворювання і становить зазвичай 5 – 10 днів, при тривалому перебігузахворювання – до 25 днів. Тривалість призначення у дітей не повиннаперевищувати 5 днів. При обмежених ділянках запалення для підсилення ефектумазь можна застосовувати під оклюзійну пов’язку. Не дозволяється застосовуватипід пов’язку більше 2 г мазі на добу. Мазь переважно рекомендуєтьсязастосовувати при сухих формах дерматозів.

Побічна дія. Можливий розвиток вторинних інфекційних ураженьшкіри та атрофічних змін у ній (печіння, шкірний свербіж, сухість шкіри,стероїдні вугрі, фолікуліт). При тривалому застосуванні – можливі гіпертрихоз,алопеція, особливо у жінок, вторинний імунодефіцит (загострення хронічнихінфекційних захворювань, генералізація інфекційного процесу, розвитокопортуністичних інфекцій, атрофія шкіри, місцевий гірсутизм, телеангіоектазії,пурпура, порушення пігментації). При нанесенні на великі ділянки можливісистемні прояви (гастрит, стероїдна виразка шлунка, недостатність наднирковихзалоз, синдром Іценко-Кушинга, стероїдний цукровий діабет, уповільненнярепаративних процесів).

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентівпрепарату. Бактеріальні, вірусні, грибкові захворювання. Аногенітальний свербіж,піодермія, пухлини шкіри. Інфекційні захворювання шкіри, шкірні проявисифілісу, туберкульоз шкіри, пелюшковий висип, рожеві вугрі, трофічні виразки,пов’язані з варикозним розширенням вен, вагітність, лактація, дитячий вік до 1року.

Передозування. Свербіж, печіння у місці нанесення мазі,гіперглікемія, глюкозурія, синдром Іценко-Кушинга. Лікування симптоматичне нафоні поступової відміни препарату.

Особливості застосування. Застосовують тільки короткими курсами на обмеженихділянках шкіри. Препарат не слід наносити на обличчя. Уникати потрапляння вочі. Під час лікування рекомендується носити просторий одяг. У хворих іззвичайними та рожевими вуграми на фоні лікування можливе загостреннязахворювання. Для лікування захворювань шкіри, які супроводжуються інфекцією,рекомендується призначати препарат разом з антимікробними засобами. Призастосуванні оклюзійних пов’язок через підвищену біодоступність можливийрозвиток загальнорезорбтивних ефектів, характерних для глюкокортикоїдів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія поки що невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей місціпри температурі 5 - 20 ºС. Термін придатності - 5 років. Не застосовуватипрепарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z