Загружается, подождите...

Симепар (Simepar)


основні фізико-хімічнівластивості: коричневікапсули з написом “Симепар-Мефа” містятьсвітло-коричневий порошок;

склад: 1 капсула міститьекстракту розторопші плямистої еквівалентносилімарину 70 мг, тіаміну гідрохлориду (вітамін В1) 4 мг,рибофлавіну (вітамін В2) 4 мг, нікотинаміду 12 мг, піридоксинугідрохлориду (вітамін В6) 4 мг, кальцію пантотенату 8 мг,ціанокобаламіну (вітамін В12) 1,2 мкг; допоміжні речовини: лактоза, тальк, желатин, титану діоксид, залізаоксид червоний Е 172, заліза оксид чорний Е 172.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінкита жовчовивідних шляхів. Код АТС A05В А53.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Симепарналежить до гепатопротекторних засобів. До складу препарату входить комплексвітамінів та екстракт плодів розторопші плямистої, який містить силімарин –групу флавоноїдних сполук фенілхроманонової структури, яка включає ізомери:силібінін, силіданін і силікристин.Силімарин захищаєгепатоцити від дії гепатотоксичних агентів, запобігає деструкції клітиннихмембран. Поліпшує клітинний метаболізм, має гепатопротекторну дію при гострихта хронічних інтоксикаціях та антиоксидантну дію за рахунок зв’язування вільнихрадикалів в тканині печінки, має мембраностабілізуючу активність, стимулюєсинтез білка, сприяє регенерації гепатоцитів. Вітаміни, що входять доскладу препарату, виконують функцію коферментів в різноманітних реакціяхвуглеводного та білкового обміну. Вітамін В2 та нікотинамід берутьучасть в регуляції окисно-відновлювальних процесів. Вітамін В6 єосновною частиною простетичних груп різних ферментів та коферментів і відіграєважливу роль у процесах метаболізму вуглеводів та жирів. Вітаміни групи Вприскорюють відновлення ушкодженої паренхіми печінки і за рахунок цьогопідсилюють її детоксикаційну функцію. При гепатопатіях істотно зменшуєтьсяздатність печінки до накопичення вітамінів групи В, що призводить до розвиткуїх дефіциту в організмі та порушення важливих метаболічних процесів, перш завсе, у нервовій системі та самій печінці. Застосування препарату Симепар сприяєусуненню цього дефіциту та нормалізації обміну речовин.Фармакокінетика.Після прийому Симепару більше 80% препаратувиводиться з жовчю у вигляді глюкуронідів та сульфатів. В результатірозщеплення кишковою мікрофлорою до 40% виведеного з жовчю силімарину зновуреабсорбується і включається у кишково-печінкову рециркуляцію. Період виведеннясилібініну – приблизно 24 години, при цьому близько 20-40 % прийнятої дозинадходить у жовч і тільки 3–7% виводится з сечею.

Показання длязастосування. Хронічнийгепатит, стан після інфекційного або токсичного гепатиту, дистрофія і жироваінфільтрація печінки; комплексне лікування цирозу печінки. Профілактикатоксичних, хімічних уражень печінки (алкоголь, лікарські препарати).

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років препаратпризначають по 1 капсулі 3 рази на добу. При тривалому застосуванні дозу можназнизити до 1–2 капсул на добу.Капсули приймають не розжовуючи, після їжі, з невеликою кількістю води.Побічна дія. Дуже рідкоможливе загострення існуючих вестибулярних порушень; алопеція, диспепсичні таалергічні реакції (висипання, свербіж, почервоніння шкіри, риніт, кон’юнктивіт).Діарея.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонентапрепарату. Діти віком до 12 років.Передозування. Не спостерігалось. Припередозуванні промивають шлунок, призначають активоване вугілля. Проводятьсимптоматичне лікування.

Особливості застосування. Даних відносно впливу препарату на репродуктивнуфункцію не існує. Під час вагітності та в період лактації препарат можливозастосовувати тільки під наглядом лікаря, за умови, що користь від лікуванняматері перевищує ризик для дитини. Даних відносно негативного впливу Симепаруна керування автомобілем і виконання робіт, які вимагають високої швидкостіпсихічних і фізичних реакцій, не існує.Можливе забарвлення сечі в жовтий колір.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалася.Умови та термін зберігання. Зберігатиу сухому та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термінпридатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z