Загружается, подождите...

Силібор 35 (Siliborum 35)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, від оранжевогодо коричнювато-оранжевого кольору, з двоопуклою поверхнею. На поверхні таблетокдопускається мармуровість та вкраплення. На поперечному розрізі видно два шари;

склад: 1 таблетка містить силімарину (у перерахуванні на 100% вмістфлаголігнанів [силімарину]) – 35 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, натрію крохмаль гліколят, кальціюстеарат, лактози моногідрат, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), титанудіоксид, барвник жовтий “Сонячний захід” Е110.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують при захворюваннях печінкита жовчовивідних шляхів. Гепатотропні препарати. Силімарин. Код АТС А05В А03.

Фармакологічні властивості. Силібор містить суму флавоноїдів (силібінін,силікристин, силідіанін) із плодів розторопші плямистої – Silybum marianum(L.).Фармакодинаміка. Гепатопротекторний засіб, механізм дії якогообумовлений антиоксидантною та мембраностабілізуючою активністю. Покращує обмінречовин у гепатоцитах: нормалізує обмін фосфоліпідів, стимулює синтезструктурних та функціональних білків, РНК та глікогену. Перешкоджає проникненнюгепатотоксичних речовин у клітини печінки та прискорює процеси регенераціїгепатоцитів. Фармакокінетика. Повільно всмоктується зі шлунково-кишкового тракту(період напівабсорбції – 2,2 год), метаболізується в печінці шляхом кон'югації.До 40% силімарину, що виділяється з жовчю, знову реабсорбується та надходить доциклу ентерогепатичної циркуляції. Виводиться переважно з жовчю у виглядіглюкуронідів та сульфатів, меншою мірою – із сечею. Період напіввиведення – 6год. В організмі не накопичується.

Показання для застосування. Хронічні гепатити різної етіології, цироз печінки(у складі комплексної терапії), стани після перенесеного гострого інфекційногота токсичного гепатитів, стеатози печінки. Як профілактичний засіб при тривалихпрофесійних інтоксикаціях та тривалому вживанні лікарських засобів, які маютьгепатотоксичний ефект.

Спосіб застосування та дози. Приймають внутрішньо до їжі, не розжовуючи,запиваючи невеликою кількістю води. Дорослим та дітям віком від 12 роківпризначають по 2–3 таблетки 3 рази на добу. Пацієнтам із важкими формамизахворювання добову дозу при необхідності можна збільшити до 4 таблеток 2–3рази на добу. Дітям віком від 4 до 6 років призначають по 1 таблетці 2 рази надобу, від 6 до 12 років – по 1 таблетці 3 рази на добу. Курс лікування – 1місяць; при необхідності можна збільшити до 3 місяців й більше. Курс лікуванняможна повторити через 1–2 місяці. Як профілактичний засіб приймають по 2–3таблетки на добу від 1 до 3 місяців.

Побічна дія. Рідко можливі диспептичні явища та алергічніреакції у вигляді шкірних висипань та свербежу. У таких випадках дозу зменшуютьабо препарат відміняють. При тривалих курсах застосування препарату можеспостерігатися посилення існуючих порушень вестибулярної функції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Дітивіком до 4 років.

Передозування. До цього часу випадки передозування силібору неописані. При передозуванні препарату слід викликати блювання, промити шлунок,призначити активоване вугілля, провести симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Під час вагітності й годування груддю препаратможна застосовувати за умови, що користь від лікування матері переважаєпотенційний ризик для дитини. При застосуванні препарату може спостерігатисязбільшення діурезу, що обумовлено характерним для флавоноїдів незначнимдіуретичним ефектом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Силібор можназастосовувати в комплексі з іншими лікарськими засобами, які звичайнозастосовують при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 8ºС до 30ºС. Зберігати у недоступному для дітеймісці.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z