Загружается, подождите...

Септолете д (Septolete d)


основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі, жовтого кольорупастилки;

склад: 1 пастилка містить:бензалконію хлориду - 1 мг;левоментолу - 1,2 мг;олії м’яти перцевої - 1 мг;олії евкаліптової - 0,6 мг;тимолу - 0,6 мг;допоміжні речовини: мальтитол, мальтитол рідкий, манітол, гліцерин,олія рицинова, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, титану діоксид(Е 171), капол 600 Фарма, повідон, хіноліновий жовтий барвник (Е 104).

Форма випуску. Пастилки.

Фармакотерапевтична група. Лікарські засоби для застосування при захворюванняхгорла. Код АТС R02А А20.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Пастилки Септолете® Д мають антисептичну інезначну анестезуючу дію. Пастилки діють безпосередньо на мікроорганізми, якіінфікують ротову порожнину і горло. Вони запобігають поширенню інфекції іефективно знімають запалення ротової порожнини і горла. Бензалконію хлорид – цеантисептичний засіб. Завдяки емульгуючим властивостям він деполяризуєцитоплазматичні мембрани мікробів і тому збільшує їх проникність. Завдяки цьомувін чинить бактерицидну дію на грампозитивні і грамнегативні бактерії, а такожна Candida albicans. Ментол і ефірна олія м’яти перцевої діють як слабкіанестетики і зменшують суб’єктивні відчуття, наприклад, поколюючий біль приковтанні. У той же час вони надають пастилкам приємного смаку. Тимол маєантисептичну дію, підтримує дію інших речовин на бактерії і гриби. Ефірна оліяевкаліпта чинить антисептичну і протинабрякову дію на слизові оболонки верхніхдихальних шляхів.Пастилки не містять цукор, доїх складу входять некаріогенні підсолоджувачі мальтитол і манітол. Бактерії ускладі мікрофлори порожнини рота викликають лише незначний і дуже повільнийметаболічний розпад мальтитолу і манітолу, тому вони не чинять руйнівну дію назуби. Це дуже важливо, оскільки Септолете® Д необхідно повільнорозсмоктувати у порожнині рота.Фармакокінетика.Препаратне всмоктується у системний кровотік, а діє місцево.

Показання для застосування.Інфекції ротової порожнини і горла легкого перебігу;застуда і грип;запалення слизової оболонкиротової порожнини і ясен,охриплість та утрудненедихання.

Спосіб застосування тадози. Розсмоктувати1 пастилку в роті через кожні 2 - 3 години.Рекомендована добова дозадля дітей від 4 до 10 років становить до 4 пастилок і для дітей від 10 до 12років – до 6 пастилок. Дорослим і дітям старше 12 років рекомендується прийматидо 8 пастилок на добу.Пастилки не слід прийматиодразу перед їдою або під час їди.

Побічнадія. Призастосуванні препарату в рекомендованих дозах побічні ефекти виникають дуже рідко.Дози, що перевищують рекомендовані, можуть викликати шлунково-кишкові розлади.У людей з підвищеною чутливістю до будь-якого інгредієнта препарату можутьвиникати реакції гіперчутливості.

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого з компонентівпрепарату. Дитячий вік до 4 років.

Передозування. При одноразовому прийомі дози, що значноперевищує рекомендовану, можуть виникати шлунково-кишкові розлади, нудота,блювання і діарея. Високі дози поліолів можуть викликати діарею, особливо удітей.Якщо спостерігаються такі небажані ефекти, слідприпинити прийом пастилок і провести симптоматичне лікування.

Особливості застосування.Препарат не слід приймати у дозах, які перевищуютьрекомендовані.Пацієнти з цукровим діабетом повинні враховувати те,що кожна пастилка містить майже0,8г мальтитолу. Для метаболічного розпаду мальтитолу потрібен інсулін, але черезповільний гідроліз і абсорбцію у шлунково-кишковому тракті глікемічний індекс єнезначним. Енергетична цінність мальтитолу (10 кДж/г або 2,4 ккал/г) такожзначно нижча, ніж енергетична цінність сахарози.Пастилкине рекомендується приймати разом з молоком, оскільки молоко знижуєпротимікробну активність бензалконію хлориду.При інфекціях, які супроводжуються високою температурою, головним болемі блюванням, необхідно звернутися до лікаря, особливо у тих випадках, коли станне покращується протягом 3-х днів.Вагітність і годування груддю.Вагітні та жінки, якігодують груддю, можуть застосовувати препарат лише тоді, коли на думку лікарякористь від застосування препарату перевищує потенційний ризик дляплода/дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не виявлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25оСв захищеному від вологи та світла місці. Зберігати в недоступному для дітеймісці.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z