Загружается, подождите...

Септалор (Septalor)


міжнародна та хімічна назва: chlorhexidine;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки оранжувато-рожевого кольору звкрапленням, плоско циліндричні, з фаскою;

склад: 1 таблетка містить хлоргексидину дигідрохлориду 5мг, аскорбінової кислоти – 50 мг;допоміжні речовини: цукор-пісок, полівінілпіролідон низькомолекулярниймедичний, магнію стеарат, тальк, тартразин, понсо 4R, ароматизатор.

Форма випуску. Таблетки для смоктання.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні та антисептичні препарати длямісцевого застосування в стоматології. Хлоргексидин, комбінації. Код АТС A01АВ03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Антимікробний, антиоксидантний,протизапальний засіб для місцевого застосування. Хлоргексидин виявляєбактеріостатичну дію в низьких концентраціях і бактерицидну – в високих.Механізм дії хлоргексидину полягає в утворенні зв’язків з клітинною мембраноюбактерій, що призводить до порушення їхньой структури. Активний щодостафілококів, стрептококів, Candida albicans, Escherichia coli і ряду іншихаеробних і анаеробних бактерій. Слабкочутливі до хлоргексидину: Proteus,Pseudomonas, Klebsiella spp. Аскорбінова кислота має виражені антиоксидантнівластивості, регулює імунологічні реакції – активує синтез антитіл, С3-компонентакомплемента, інтерферон; сприяє фагоцитозу, підвищує опірність організму доінфекцій. Виявляє протизапальну і протиалергічну дію – гальмує вивільнення таприскорює деградацію гістаміну, пригнічує утворення простагландинів та іншихмедіаторів запалення й анафілаксії. Фармакокінетика. Близько 1 % хлоргексидину абсорбується із травноготракту. Максимальна концентрація у крові досягається приблизно через 30 хвилинпісля застосування і складає 0,206 мкг/г. Хлоргексидин виводиться, головнимчином, через кишечник (90 %), 1 % – нирками. Аскорбінова кислота добреабсорбується із травного тракту. Ступінь її зв’язування з білками плазмискладає приблизно 25 %. Аскорбінова кислота метаболізується додигідроаскорбінової і щавлевої кислот. Період напіввиведення аскорбіновоїкислоти із плазми крові складає близко 16 днів. Аскорбінова кислота виводиться,головним чином, з сечею.

Показання для застосування. Профілактика і лікуванняінфекційно-запальних захворювань порожнини рота і глотки: парадонтит, гінгівіт,стоматит, фарингіт, ларингіт.

Спосіб застосування та дози. Таблетку слід повільно розсмоктати. Дорослимі дітям, старше 12 років, призначають по 1 таблетці 4 – 5 разів на добу.Середня тривалість курсу лікування – 7 днів; не слід застосовувати препаратбільше 14 днів.

Побічна дія. Дуже рідко можливі зубний наліт, зміна забарвлення зубноїемалі (коричневі плями), пломб і зубних протезів, зміна смаку; паротит,болючість язика і слизової оболонки порожнини рота; алергічні реакції (шкірнийвисип), закладеність носа.

Протипоказання. Дитячий вік до 12 років. Підвищена чутливість дохлоргексидину або інших компонентів препарату.

Передозування. Хлоргексидин практично не абсорбується із травноготракту, тому передозування маловірогідне. У випадку можливого передозуванняпрепарату показане симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Безпечність застосування хлоргексидину вперіод вагітності не встановлена. В експериментальних дослідженнях застосуванняхлоргексидину в дозах 40 – 300 мг на добу не впливало негативно на плід, томуперіод вагітності не є абсолютним протипоказанням для застосування препарату.Проникнення хлоргексидину в грудне молоко не встановлене. Аскорбінова кислотаекскретується в грудне молоко.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується сумісне застосування зпрепаратами йоду.

Умови і терміни зберігання. В сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 15 ºС до 25 ºС. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z