Загружается, подождите...

Сенилистя (Sennaefolia)


міжнародна назва: Cassia acutifolia;

основні фізико-хімічнівластивості:подрібнена сировина: кусочки сировини різної форми,які проходять крізь сито з отворамидіаметром 7 мм. Колір сірувато-зелений. Запах слабкий;порошок крупний: кусочки листя,стебел, плодів і квіток різної форми, сірувато-зеленогокольору, які проходять крізь сито зотворами діаметром 2 мм. Запах слабкий;

склад: сени листя.

Форма випуску. Листя.

Фармакотерапевтична група. Послаблюючі засоби. Код АТС:А16АХ10.

Фармакологічні властивості.Листя сенимістять антраглікозиди (сенидин А і В, реін, алое- емодин), органічні кислоти(пальмітинова, лінолева, стеаринова та ін.), флавоноїди (кемпферол, кемпферин,ізорамнетин, фітостерин), алкалоїди, стерини, смолисті речовини і виявляютьм’яку проносну та діуретичну дію, збуджують апетит, позитивно впливають нажовчовидільну та антитоксичну функції печінки. Проносна дія листя сенипроявляється через 6-10 годин після прийому і зумовлена антраглікозидами, які посилюютьмоторну функцію товстого кишечнику.

Показання для застосування.Атоніїтовстого кишечнику, хронічні запори.

Спосіб застосування тадози. 8 г(2 столові ложки) листя вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1склянка) кип’яченої води кімнатної температури, закривають кришкою і настоюютьна киплячій водяній бані 30 хв. Витримують при кімнатній температурі до повногоохолодження, проціджують, залишок віджимають до отриманого відвару. Відвардоводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по1/3-1/2 склянки на ніч або по 1 столовій ложці 1-2-3 рази на день. Діти, зарекомендацією лікаря, починаючи з 12 років, залежно від віку - від 1 столовоїложки до 1/4 склянки на ніч. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.2 фільтр-пакети вміщують в склянийабо емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закрійвають інастоюють до повного охолодження. Приймають внутрішньо по 1 склянціна"*ніч або по 1/4 склянки 1- 2-3 рази на день. Діти, за рекомендацією лікаря,починаючи з 12 років, залежно від віку - 1/4 -1/2 склянки на ніч.

Побічна дія. Можливі колькоподібні болів кишечнику, метеоризм. В таких випадках дозу зменшують. Тривале (до кількохроків) вживання великих доз препаратів сени, може спри- чинити атрофію гладенькоїмускулатури товстої кишки й порушення її іннервації.


Протипоказання. Вагітність, геморой,тріщини прямої кишки.

Передозування. При передозуванні можливіколькоподібний біль у животі, диспепсія, які потребують відміни препарату іпризначення в’яжучих засобів.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Не вивчалась.

Особливості застосування. Щоб уникнути звикання допрепаратів сени, іх доцільно чергувати з іншими проносними засобами.

Умови та термін зберігання.Зберігатиу сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготовануводну витяжку - у прохолодному місці, не більше 2 діб. Термін придатності - 3роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного наупаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z