Загружается, подождите...

Сеналекстаблетки (Senalex)


міжнародна та хімічна назви: 5,5'-біс (бета-D-Глюкопіранозілоксі)-9,9',10,10'-тетрагідро-4,4'-дигідроксі-10,10-діоксо-(9,9'-біантрацен)-2,2'-дикарбоновакислота (суміш (+)-і мезо форм);

основні фізико-хімічні властивості : круглі плоскі таблетки зі скошенимикраями та лінією розділу з однієї сторони. Таблетки коричневого кольору,можливі вкраплення більш темного кольору;

склад : 1 таблетка містить екстракту листя сени (сенозиди А і В в виглядісолей кальцію) – 13,5мг;допоміжні речовини : крохмаль, лактоза, тальк, натріюкрохмальгліколят, кроскармелоза, аеросил.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Проносний засіб рослинного походження ( глікозидисени). АТС А06А В06.

Фармакологічні властивості. Сенадексин чинить проносний ефект, який настає через 6-10 годин. Діючоюосновою екстракту є сенозиди кальцію А і В групи антраглізозидів. Сеналекс дієпереважно на моторику товстої кишки . Препарат викликає хімічне подразненнярецепторів слизової оболонки кишечнику, гальмує абсорбцію рідини з нього.

Показання для застосування. Сеналекс призначають при гострих і хронічних(звичних) запорах визваних гіпотонією та в´ялою перестальтикою товстогокишечника. Сеналекс регулює стул при геморої, проктиті, анальних тріщинах.Зазвичай у хворих без функціональних порушень стул нормалізується через2 – 3 дні.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1– 2 таблетки перед сном або за призначенням лікаря. Дітям від 6 до 12 років –по ½ - 1 таблетці ранком. В процесі підбору одну й туж дозу потрібно приймати декілька днів тапоступово збільшувати її на ½ таблетки. Якщо після досягненнямаксимальної дози за три дні дефекація не настає, необхідно звернутися долікаря.

Побічна дія. При тривалому застосуванні можливий розвитокдіареї з метаболічними розладами, дегідратація, утрата з калом електролітів, восновному калія, альбумінурія, гематурія, відкладення мелатоніну в слизовійоболонці кишечника, атонія товстого кишечнику, порушення живлення організму,тошнота, рвота, знебарвлення сечі, шкіряне висипання, стомленість, судороги,судинний колапс. За умов розвитку будь-якої побічної симптоматики необхідноприпинити прийом препарату або вдвічі знизити його дозу.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,кишкова непрохідність, синдром „готрого живота”, спастичні коліти, апендицит таінші запальні захворювання органів черевної порожнини, гострі пропасні стани,перітоніт, шлунково-кишкові і маточні кровотечі, цистіт, порушенняводно-електролітного баланса, вагітність, період годування дитини груддю,органічні ураження печінки і нирок із порушенням їх функцій, запори неврогенногота ендогенного походження, дитячий вік до 6 років..

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія Сеналексу таблеток з іншимилікарськими засобами поки що не відома.

Передозування. У разі передозування можливі прояви болю в животі,який супроводжу-ється метеоризмом, втрата з калом електролітів, в основномукалія, альбумінурія, гематурія, відкладення мелатоніну в слизовій оболонцікишечника, тошнота, рвота, діарея, обезбарвлення сечі, шкірне висипання,стомленість , судоми, колапс, запаморочення..

Особливості застосування. З обережністю назначають при захворюваннях печінкита нирок, при піляопераційному стані.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності,зазначеного на упаковці! Після прийому препарату сеча може мати забарвлення жовто-коричневогокольору або червоно-бузкового.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому.захищеному від світла місці танедоступному для дітей місці, при температурі не вище 25ºС. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z