Загружается, подождите...

Седорил асг (Sedoril asg)


основні фізико-хімічні властивості: рідкий, прозорий сироп оранжевого кольору;

склад: 5 мл сиропу містять сальбутамолу сульфату у кількості еквівалентній 1мг сальбутамолу, амброксолу гідрохлориду 15 мг, гвайфенезину 50 мг;допоміжні речовини: ментол, розчин сорбітолу, лимонна кислота,бронопол, бензоат натрію, едетат динатрію, сахаринат натрію, барвник РОNCEAU4R, пропіленгліколь, хлороформ, ароматизатор ROSE, ароматизатор KEWRA, водаочищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Адренергічні засоби для системного застосування.Сальбутамол, комбінації. Код АТС R05С С52**.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Седорил АСГ – комбінований препарат з муколітичною,відхаркувальною та бронхолітичною дією.Амброксол – ефективний муколітичний засіб. Він має мукокінетичні тасекретолітичні властивості, сприяє відхаркуванню в’язкого і гнійного секрету здихальних шляхів, також чинить антиоксидантну та сурфактант-стимулюючу дію.Гвайфенезин пом’якшує сухий непродуктивний кашель шляхом зниженняв’язкості мокротиння, збільшення його об’єму і полегшення відхаркування.Сальбутамол – селективний агоніст бета-адренорецепторів. Має високу селективнудію на рецептори у бронхах, що призводить до бронходилатації; у терапевтичнихдозах він практично не впливає на серцеві рецептори.Фармакокінетика. Дослідження не проводилися.

Показання для застосування. Сироп Седорил АСГ застосовується при гостромуі хронічному бронхіті, трахеїті, ларингіті, бронхоектазах, емфіземі легенів,коклюші та інших бронхолегеневих захворюваннях, що супроводжуютьсябронхоспазмом, закупоркою слизом бронхіального дерева, тяжким відходженняммокротиння.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 12 роківпризначають по 2-4 чайні ложки (10-20 мл) 2-4 рази на добу.Дітям від 3 до 6 років призначають по 1 чайній ложці сиропу (5 мл) 3-4рази на добу; від 6 до 12 років – по 1 - 2 чайні ложки (5 - 10 мл) 3-4 рази надобу.Тривалістьлікування 5 - 10 днів.

Побічна дія. Можуть виникнути серцева недостатність, нападистенокардії, збудження, утруднення сечовипускання, пітливість, підвищення рівняглюкози в крові, підвищення артеріального тиску, тремор рук, тахікардія, м’язовісудоми, головний біль, запаморочення; розлади з боку шлунково-кишкового тракту– нудота, блювання, діарея, біль у животі; гіпокаліємія; алергічні реакції,гіперсалівація, дизурія, підвищення носової секреції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до складових препарату.Тахікардія, порушення серцевого ритму, серцева недостатність, ішемічна хворобасерця, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, виразкова хвороба шлунка тадванадцятипалої кишки, гіпертиреоз, феохромоцитома, порушення функції нирок. І триместр вагітності, годування груддю. Діти до 3-х років.

Передозування. Симптоми: тахікардія, головний біль, периферичнавазодилатація, гіперглікемія, ацидоз.Лікування. Промивання шлунка, викликання блювання, приймання активованоговугілля. Терапія – симптоматична.

Особливості застосування. Препарат не застосовується для усунення бронхоспазмуіз засобами, які пригнічують кашель. Вагітність і лактація.Оскільки данихпро безпеку застосування у періоди вагітності і лактації немає, при такихстанах слід призначати препарат лише у тому разі, коли потенційна користь дляматері перевищує очікуваний ризик для плода або дитини.На час лікуваннягодування груддю припиняють. Впливна здатність керувати транспортними засобами та механізмами.Враховуючи,що у чутливих хворих при застосуванні Седорилу АСГ можуть виникнути тахікардія,тремор рук, м’язові судоми, на час прийому препарату краще утриматись відкерування транспортними засобами та механізмами, виконання інших робіт, щопотребують концентрації уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні симпатоміметикиі теофілін посилюють дію і збільшують вірогідність розвитку побічних ефектівсальбутамолу, який входить до складу препарату Седорил АСГ.Леводопа, кортикостероїди, трициклічні антидепресанти, гормонищитовидної залози, інгібітори МАО підвищують ризик виникнення ускладнень з бокусерцево-судинної системи.Препарат знижує активність бета-блокаторів, антигіпертензивних таантиангінальних засобів. Підвищує ймовірність дигіталісної інтоксикації.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступних для дітей місцях,при температурі від 15°С до 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z